جزییات نمایشنامه زندگی امام خمینی (ره)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
جزییات نمایشنامه زندگی امام خمینی (ره)

جزییات نمایشنامه زندگی امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
مهر نوشت: مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از نگاشته شدن نمایشنامه «در مجلس تشرف تهران» با موضوع زندگی امام خمینی(ره) خبر داد.

ایوب آقاخانی کارگردان و نمایشنامه‌نویس تئاتر که مدیریت دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری را بر عهده دارد، درباره تلاش گروهی از نمایشنامه‌نویسان برای نگارش نمایشنامه‌ای درباره امام خمینی (ره) که پیش از این کوروش زارعی به آن اشاره کرده بود گفت: سال ۹۷، ستاد بزرگداشت ارتحال امام (ره) و آقای سیدحسن خمینی عزم آن کردند که با نگاه به زندگی امام خمینی (ره)، نمایشنامه‌ای جدی و قابل بحث در ابعاد مناسب تولید شود. این عزم و نگاه، به طرف مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری آمد و با چند جلسه، نشست و گفت‌وگو مسئولیت کیفی آن به دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری واگذار شد.

وی یادآور شد: گروه نمایش‌نامه‌نویسان «فردا» با وعده‌ تحقق آزادی عمل برای رسیدن به درامی درست، وارد عمل شدند و پژوهش‌ و بررسی روی آثار پیش از آن، که به نحوی به ماجراهای درام ارتباط داشتند، آغاز شد.

آقاخانی درباره نوع نگاهی که در نمایشنامه مدنظر نسبت به زندگی و شخصیت امام خمینی (ره) وجود دارد، توضیح داد: این گروه به راهنمایی و مشاوره‌ مدیریت دفتر مطالعات و پژوهش‌ها، ذره‌بین زاویه‌ نگاهشان را از روی شخص امام خمینی (ره) به بانوی ایشان، سرکار خانم خدیجه ثقفی، برگرداندند تا بتوانند از امکانات دراماتیک متفاوتی برای نوشتن نمایش‌نامه‌ متفاوتشان بهره ببرند.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

این مدرس و پژوهشگر تئاتر اظهار کرد: نمایش‌نامه‌ «در مجلس تشرف تهران» که نگارش آن توسط نویسندگانش، یک سال به طول انجامید، با تمام بگذار و بردارها و رفت و آمدها و ۲ بار نگارش آن، نمایش‌نامه‌ای متفاوت، جذاب و واقع‌نگر با بو و برنگی شاعرانه درباره‌ زوایای زندگی این خانواده و تأثیر فراگیر آن‌ها در تاریخ معاصر ایران از کار درآمده است بی‌آنکه در هیچ زمینه‌ای به شعار، مستقیم‌گویی یا ابتذال آثار متشابه غلطیده باشد.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پایان سخنان خود تأکید کرد: «در مجلس تشرف تهران» که به مشاوره و سرپرستی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به رشته‌ تحریر درآمده و تولید شده است، یک نمایشنامه است؛ با تعاریف کیفی و عملی آن و شخصیت‌هایی با رنگ و تعریف و هویت دراماتیک که توسط گروه نمایش‌نامه‌نویسان «فردا» مشتمل بر فرهاد احمدی، علی مست‌علی (پژوهش و گردآوری)، و ویدا دانشور، به فرجام نهایی خود رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم شوک آور / مهناز افشار ابی روی استیج بغل کرد

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهناز افشار که در ماههای اخیر هر بار با حاشیه‌های مختلفی در راس خبرها قرار گرفته و البته بارها بر کوتاه بودن سفرش و تصمیمش برای برگشت به ایران خبر داده بود، حالا به نظر می‌رسد دیگر تصمیمی برای بازگشت به سینمای ایران ندارد. انتشار این فیلم در فضای مجازی با وجود اینترنت نصفه و نیمه‌ای که در ابتدای هفته وجود داشت، واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضور مهناز افشار پیش از این هم در فضای مجازی با حاشیه‌های زیادی همراه بود. از ماجرای ازدواجش با یاسین رامین گرفته تا موضوع شیرخشک‌های آلوده و نیز این اواخر واکنش‌های توییتری به اتفاقات روز که برایش حواشی زیادی درست کرد. اما این بار حضور در مسابقه استعدادیابی پرشیا گات تلنت موجب شد تا برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مهناز افشار رابه بازی در زمین سعودی‌ها متهم کنند.

زایو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پیشگیری از معلولیت با مشاوره ژنتیک

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که مدت‌هاست از ایران خارج شده است، با انتشار تصویر زیر نوشته است: برای من افتخار بزرگیست ک در کنار آقای صدا ابی، آرش و نازنین و یک گروه درجه یک باشم، تا برای همه و شما مردم عزیزمون امید و شادی بیاریم …. شو بزرگ استعدادیابی

دختر ۱۸ ساله‌ای که موسیقی آمریکا را ترکاند!! + عکس

3+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - مجله‌ای در پاریس اعلام کرد آلن دلون پس از سکته مغزی چند ماه پیش، قادر به تکلم نیستآلن دلون قادر به تکلم نیست! به نقل از پابلیک، خبرها حول آلن دلون ستاره مشهور سینمای فرانسه پس از چهار ماه از اعلام خبر سکته مغزی اش همچنان نگران کننده به نظر می‌رسد. با این حال روز چهارشنبه ۲۳ اکتبر مجله Ici پاریس، از بازگشت آلن دلون به خانه بعد از گذشت چند ماه نوشت. بیشتر بدانید: وضعیت سلامتی آلن دلون پس از سکته مغزیبیشتر بدانید: اخبار ضد و نقیض درباره درگذشت آلن دلون، اسطوره سینما! + عکسبیشتر بدانید: «آلن دلون» چهره‌ای مرموز و استثنایی!

نظرها

اخبار بیشتر