۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. تکنولوژی

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
اتومبیل‌های مفهومی بیانگرِ نگاهی جذاب و پویا نسبت به آینده طراحی و مشخصات فنی خودرو‌ها هستند. در حال حاضر اکثر اتومبیل‌های مفهومی هرگز به تولید انبوه نرسیده و تنها طراحان و مهندسان برتر صنعت خودروسازی جهان از نمونه‌های یاد شده برای ساخت و توسعه محصولات جدیدِ خودروسازان گوناگون الهام می‌گیرند.

برترین‌ها: اتومبیل‌های مفهومی بیانگر نگاهی جذاب و پویا نسبت به آینده طراحی و مشخصات فنی خودرو‌ها هستند. در حال حاضر اکثر اتومبیل‌های مفهومی هرگز به تولید انبوه نرسیده و تنها طراحان و مهندسان برتر صنعت خودروسازی جهان از نمونه‌های یاد شده برای ساخت و توسعه محصولات جدید خودروسازان گوناگون الهام می‌گیرند.

این روز‌ها اکثر اتومبیل‌های برقی چهره‌هایی خشن و غضبناک داشته و نام‌های بزرگ صنعت خودروسازی جهان از آن‌ها برای نمایش ایده‌های جسورانه و آینده‌نگرانه خود برای ساخت اتومبیل‌های برقی استفاده می‌کنند. در ادامه ما ۱۰ طرح مفهومی برتر و زیبا از اتومبیل‌های برقی و آینده‌نگرانه را به شما نشان خواهیم داد.

هیوندای ۴۵ (Hyundai ۴۵)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 5

طراحی و ایده‌های جدید هیوندای چشم‌نواز نیست؛ اما هیوندای ۴۵ کمی متفاوت بوده و توجه ما را به خود جلب کرده است. هیوندای ۴۵ کراس‌اووری زیبا بوده و طراحان آن بیشتر برروی سادگی و راحتی هیوندای ۴۵ تاکید داشته‌اند. اتومبیل یاد شده درب‌هایی کشویی دارد و در آن دوربین‌های دیجیتال جایگزین آینه‌های بغل شده‌اند. در هیوندای ۴۵ صندلی‌ها می‌چرخند تا ورود و خروج سرنشینان آسان‌تر شود.

فیات سنتو ونتی (Fiat Centoventi)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 9

فیات به دلیل ساخت اتومبیل‌های عجیب و غریب، شهره عام و خاص بوده و سنتو ونتی هم یکی از محصولات جالب توجه ایتالیایی‌ها است. سنتو ونتی را می‌توان به راحتی شخصی‌سازی کرد. طراحی این محصول به گونه‌ای است که هر شخصی به راحتی می‌تواند رنگ‌های بی حد و مرز و مورد علاقه خود را برای ظاهر بیرونی سنتو ونتی انتخاب کرده و باتری آن را بنابر خواست و نیاز خود در خانه تعویض و جایگزین کند.

نکته ایده فوق‌العاده فیات این است سنتو ونتی هزینه‌ها را کاهش داده و دیگر نیازی به مراجعه به نمایندگی‌های فیات برای تعویض و تعمیر باتری و … نیست. ایده فیات بسیار خوب بوده و ما امیدواریم که از ایده خود برای ساخت اتومبیل‌های برقی ارزشمند و مصرف‌گرایانه استفاده کند.

کادیلاک ئی وی (Cadillac EV)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 14

کادیلاک ئی‌وی هم بیشتر برروی سفارشی‌سازی تاکید داشته و راننده توان انتخاب و جایگزینی باتری‌های اتومبیل مفهومی آمریکایی‌ها را دارد. در واقع راننده کادیلاک ئی‌وی توان انتخاب باتری برد کوتاه با سیستم تمام چرخ محرک و یا باتری دور برد با سیستم دیفرانسیل جلو و یا عقب را دارد!

نمونه‌هایی از ایده خلاقانه کادیلاک در اتومبیل‌های برقی امروزی دیده می‌شوند؛ اما طرح و کابرد آن‌ها مانند اتومبیل مفهومی کادیلاک نیست. به غیر از نکات یادشده چیز زیادی نمی‌توان درباره طرح مفهومی کادیلاک بیان کرد. ما امیدواریم که جنرال‌موتورز بزودی اطلاعات بیشتری در رابطه با کادیلاک ئی‌وی منتشر کرده و ما را بیشتر با آینده اتومبیل‌های برقی آشنا کند.

هوندا ئی پروتوتایپ (Honda E Prototypes)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 19

اخیرا کمپانی هوندا برای ساخت نسل بعدی اتومبیل‌های برقی از رویکردی جسورانه استفاده کرده است. ژاپنی‌ها با استفاده از نمونه‌های کلاسیک و مرتبط به دهه ۱۹۶۰ دو اتومبیل برقی را معرفی کرده‌اند. پروتوتایپ‌های ئی کمپانی هوندا شامل هاچ‌بکی شهری و رودستری دو درب است. هر دو اتومبیل اسپرت بوده و به سیستم‌هایی مانند دوربین ۳۶۰ درجه مجهز شده‌اند.

مدل هاچ‌بک سال آینده در بازار اروپا عرضه خواهد شد؛ اما مردم آمریکای‌شمالی نباید منتظر آن باشند. در حال حاضر تعداد زیادی از اتومبیل‌های برقی در آمریکا عرضه شده و فعلا مردم آمریکا می‌توانند با آن‌ها سرگرم بشوند.

فولکس واگن آی دی باز (Volkswagen ID. Buzz)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 24

فولکس‌واگن با رونمایی از آی‌دی‌باز تحسین منتقدان را برانگیخت. آی‌دی‌باز اتومبیلی برقی بوده و ریشه در گذشته‌های دور دارد. ما باید آی‌دی‌باز را نسل بعدی «iconic VW buss» بدانیم. اتومبیل مذکور در سال ۲۰۲۲ راهی بازار شده و ما به شدت منتظر آن هستیم. آی‌دی‌باز توان پیمایش ۳۷۰ مایل را با یکبار شارژ داشته و از این نظر با تسلا مدل اس (Tesla Model S) برابری می‌کند. اما با این تفاوت که آی‌دی‌باز دو برابر تسلا فضای بار و صندلی دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

لکسوس ال اف ۳۰ (Lexus LF-۳۰)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 29

اکنون در جهان طرح‌های مفهومی اتومبیل‌های برقی، به غولی واقعی می‌رسیم. لکسوس ال‌اف ۳۰ سدانی فوق‌العاده بوده و از نظر ظاهری شبیه به اتومبیل‌های مورد استفاده در فیلم‌های علمی و تخیلی است. لکسوس برای هر کدام از چرخ‌های ال‌اف ۳۰ پیشرانه‌ای الکتریکی در نظر گرفته و مجموعه پیشرانه‌های الکتریکی آن قدرت بالایی خواهند داشت.

فناوری به کار رفته در ال‌اف ۳۰ بسیار پیشرفته است؛ اما در صورت عدم استفاده از تکنولوژی یاد شده، باز هم باید لکسوس را به خاطر طراحی ال‌اف ۳۰ ستایش کرد. ال‌اف ۳۰ جالب‌ترین اتومبیل برقی جهان است که تا به امروز به تولید رسیده و شکل ظاهری، خطوط بیرونی و طراحی کابین آن مربوط به جهان ما نیست!

مرسدس بنز اف ۰۱۵ (Mercedes-Benz F ۰۱۵)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 34

مرسدس‌بنز می‌گوید که اف ۰۱۵ نشانی از نهایت تجمل‌گرایی در آینده است. ظاهر اتومبیل یاد شده جسورانه بوده و به همین دلیل باید ادعا مرسدس‌بنز را جدی بگیریم. اف ۰۱۵ تنها اتومبیل خودران در لیست ما است. مطمئنا شما توان رانندگی با اف ۰۱۵ را دارید؛ اما نمی‌توانید امکانات و ویژگی‌های سرگرم‌کننده آن را نادیده بگیرید. صندلی راننده و سرنشین جلو می‌چرخد و در حقیقت باید اف ۰۱۵ را نمونه‌ای آینده‌نگرانه از لیموزین‌های بدون راننده دانست. همچنین شش صفحه نمایش برای تماشای فیلم، بازی و … در اختیار سرنشینان قرار گرفته است.

لامبورگینی ترزو میلنیو (Lamborghini Terzo Millennio)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 38

مطمئنا هر کدام از اتومبیل‌های مفهومی لامبورگینی نظر هواداران آن را جلب کرده و باید گفت که ترزو میلینیو هم از این قاعده مستثنی نیست. ترزو میلینیو اولین لامبورگینی برقی بوده که از انرژی برق برای نمایش قدرت و رسیدن به جنون سرعت استفاده می‌کند. ترزو میلینیو از فیبر کربن ساخته شده و بسیار سبک است؛ بنابراین بدون شک یکی از سریع‌ترین اتومبیل‌های جهان را باید ترزو میلینیو دانست.

اینفینیتی پروتوتایپ ۹ (Infiniti Prototype ۹)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 42

اینفینیتی پروتوتایپ ۹ به دلایل گوناگون، اتومبیلی شگفت‌انگیز است. اول اینکه اینفینیتی شهرت فراوانی در ساخت و توسعه سدان‌ها و کراس اوور‌های خسته‌کننده داشته و دیگر کمتر کسی برای خرید محصولات آن اشتیاق چندانی نشان می‌دهد.

دوم اینکه ساخت اتومبیلی مشابه با خودرو‌های مسابقه‌ای دهه ۳۰ توسط خودروسازی لوکس و ژاپنی را نمی‌توان باور کرد. در پایان باید گفت که ظاهرا همه چیز‌های گذشته دوباره و به شکل وسیعی تولید خواهند شد! پیشرانه برقی پروتوتایپ ۹ در عقب قرار گرفته و از باتری ۳۰ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند. توان اتومبیل مفهومی اینفینیتی ۱۴۸ اسب‌بخار بوده و حداکثر سرعت آن حدود ۱۶۸ کیلومتر در ساعت است.

پژو اونیکس (Peugeot Onyx)

۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند! - 47

در ابتدا رونمایی کمپانی پژو از طرح مفهومی اتومبیلی برقی بسیار تعجب برانگیز بود؛ اما آن‌ها در سال ۲۰۱۲ همه چیز را بر برهم زده و از اتومبیل مفهومی اونیکس رونمایی کردند. البته اونیکس بیشتر شبیه به اثری هنری بود و کمتر به اتومبیلی واقعی شباهت داشت. نکته مهم این است که اونیکس کاملا برقی نبوده و باید آن را ایده‌ای متفاوت و آینده‌نگرانه از اتومبیل‌های هیبریدی دانست.

اتومبیل مذکور از پیشرانه ۶۰۰ اسب‌بخاری و ۳٫۷ لیتری V۸ استفاده می‌کند. پژو در اونیکس از صندلی‌ها و پارچه‌هایی یک تکه استفاده کرده است. داشبورد اونیکس از روزنامه‌های بازیافتی ساخته شده و قسمت‌هایی از بدنه آن از مس خالص است. اغلب اتومبیل‌ها محیط‌زیست و طبیعت را نابود می‌کنند؛ اما اونیکس این گونه نبوده و پژو را سربلند کرده است.

منبع: hotcars

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
به تازگی شرکت آلمانی دایملر خودروی جدید مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ را رونمایی کرده است تا قبل از عرضه، مشتریان و علاقمندان را با قابلیت و امکانات جدید آن آشنا کند. خبرگزاری ایسنا: به تازگی شرکت آلمانی دایملر خودروی جدید مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ را رونمایی کرده است تا قبل از عرضه، مشتریان و علاقمندان را با قابلیت و امکانات جدید آن آشنا کند. سرانجام خودروی مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ با تغییر و تحولات متعددی در سیستم محرکه و همچنین طراحی ظاهری رونمایی شد. مدل‌های استاندارد همچون GLA ۲۵۰ این خودرو به سیستم چرخ‌های جلو محرک و مدل GLA ۲۵۰ ۴MATIC به سیستم تمام چرخ محرک مجهز شده‌اند. در زیر تصاویری از خودروی مرسدس بنز GLA مدل ۲۰۲۱ را مشاهده خواهید کرد:

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قائم‌شهر، نشست هماهنگی پیش از بازی دو تیم نساجی مازندران و شهر خودرو مشهد در هیئت فوتبال شهرستان قائم‌شهر برگزار شد. این جلسه با حضور پورهادی ناظر مسابقه، بهروان رئیس هیئت فوتبال استان، خلردی نائب رئیس هیئت فوتبال استان، قدیمی رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر، درویشی رئیس هیئت فوتبال شهرستان قائم‌شهر، رمضان‌خواه دبیر هیات فوتبال، نمایندگان یگان ویژه، ایزد سیف الله پور نماینده باشگاه نساجی، مهدی یکتا مدیر رسانه‌ای باشگاه نساجی و دیگر مسئولان بازی انجام شد. در پی عدم حضور مربیان تیم شهر خودرو مشهد در نشست خبری قبل از بازی، مدیر تیم و مدیر رسانه‌ای باشگاه شهر خودرو مشهد نیز در جلسه هماهنگی حضور نداشتند. در این نشست مقرر شد تیم نساجی مازندران لباس یکدست قرمز و دروازه بان تیم لباس مشکی بپوشد و از لباس تیم مشهدی نیز اطلاعاتی در اختیار قرار نگرفت. این دیدار از ساعت ۱۵ اامروز در ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر برگزار خواهد شد.

(ویدئو) تبدیل انسان به ربات

فراروفرارو2 روز قبل
شرکت رباتیک Skeletonics یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد. به گزارش فرارو، این اسکلت خارجی Arrive نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می‌دهد که احساس غول‌پیکر بودن پیدا کند. ربات Arrive چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است و وزن کمتری هم دارد. تهیه این ربات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود ۷۰ هزار پوند آغاز می‌شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، شرکت ایران خودرو اعلام کرد خودروهای عرضه شده در این پیش فروش شامل سمند EF۷ پایه گازسوز، پژو پارس سال، دنا پلاس و پژو ۲۰۷I است. موعد تحویل خودروها نیز آذرماه ۹۹ عنوان شده است. همانند شرایط پیش فروش گذشته، هر کدملی قادر است تنها یکی از خودروهای موجود در این بخشنامه را انتخاب کند. امکان تغییر کد کلاس و رنگ خودرو از سوی ایران خودرو در این قرارداد وجود دارد و امکان صلح برای آن در نظر گرفته نشده است. در این بخشنامه، پس از فرا رسیدن موعد تحویل خودرو، در صورت اعلام شرکت ایران خودرو و تمایل مشتری امکان تغییر شرایط ثبت نام (تمدید موعد تحویل) با همان شرایط وجود خواهد داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- محققان قصد دارند خودرو‌های آینده را به گونه‌ای طراحی کنند که شیشه جلوی آن‌ها به یک نمایشگر واقعیت افزوده کامل مبدل شود. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از نیواطلس، با توجه به خودروان بودن اتومبیل‌های نسل جدید که ظرف یک دهه آینده عرضه می‌شوند تلاش برای افزودن قابلیت‌های تازه به شیشه‌های آن‌ها شتاب گرفته و یکی از این اقدامات افزودن امکانات نمایشگر‌های واقعیت افزوده به این شیشه‌ها است. این شیشه‌های واقعیت افزوده می‌توانند اطلاعات بیشتری را از محیط اطراف در قالب تصاویر گرافیکی و انیمیشن به کاربران نمایش دهند. یک شرکت چینی به نام فیوچریس طراحی این شیشه‌های واقعیت افزوده را برای خودرو‌ها بر عهده گرفته و قصد دارد نمونه اولیه شیشه‌های یادشده را ماه آینده در نمایشگاه سی‌ای اس ۲۰۲۰ عرضه کند. همچنین می‌توان از طریق این نمایشگر‌های واقعیت افزوده به دستیار‌های صوتی خودرو‌ها به شیوه‌ای دقیق‌تر دسترسی یافت.

نظرها

اخبار بیشتر