۹۸ هزار میلیارد تومان رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی جیب دلالان رفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
۹۸ هزار میلیارد تومان رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی جیب دلالان رفت

۹۸ هزار میلیارد تومان رانت دلار ۴۲۰۰ تومانی جیب دلالان رفت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: ادامه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به برخی کالا‌ها اشتباه بوده و نباید ادامه پیدا کند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد حسن نژاد در گفتگوی ویژه خبری با ارائه آمار رسمی تورم در آخر بهمن سال ۱۳۹۷ و مقایسه آن با بهمن سال ۱۳۹۶ گفت: در این مدت، تورم برنج تایلندی که با دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی وارد شده است، ۸۳ درصد بوده در حالی که تورم برنج طارم تولید داخل که با بسیاری از هزینه‌ها مانند تراکتور، کارگر، سم، کود در داخل کشور تولید می‌شود، ۱۷ درصد بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت، تخم مرغ ۱۲۱ درصد، جوی خارجی ۴۰۰ و ذرت خارجی ۵۴٫۲ درصد، روغن نباتی جامد ۵۷٫۸ درصد، کنجاله سویای وارداتی ۷۰٫۸ درصد، گوشت گوساله ۸۵ درصد، گوشت گوسفند ۱۰۰ درصد و گوشت مرغ ۸۸ درصد تورم داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمار آخرین تورم اعلامی، آخر آبان امسال نسبت به آبان سال ۱۳۹۷، کل تورم ۴۱٫۴ درصد، خوراکی ۵۸٫۵ درصد، گوشت ۸۰ درصد، شیر و پنیر و تخم مرغ ۴۳٫۹ درصد، شکر ۵۶٫۴ درصد است در حالی که در همین مدت تورم پوشاک که ارز وارداتی دریافت نکرده, ۵۰ درصد است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

حسن نژاد گفت: پارسال ۱۴ میلیارد دلار ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی اختصاص داده شد در حالی که کف قیمت دلار در بازار آزاد, ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است بنابراین اگر ۱۴ میلیارد دلار را در ۷ هزار تومان ضرب کنیم, ۹۸ هزار میلیارد تومان یارانه ارزی پرداخت شده است در حالی که کل بودجه عمرانی ما کمتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده است و این سود به دلالان رسیده است.

وی، علت منتشر نشدن اسامی شرکت‌های دریافت کننده ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی را قدرت فاسدان بیان و اضافه کرد: در این باره دو تن از معاونان وزارت جهاد کشاورزی و معاون بانک مرکزی و برخی از آقازاده‌ها بازداشت و رئیس بانک مرکزی ممنوع الخروج شدند که این نشان می‌دهد قدرت‌های فاسد نمی‌گذارند رانت ۴ هزار و ۲۰۰ متوقف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا4 ساعت قبل
همچنان که استحضار دارید، در حال حاضر و به استناد قوانین فعلی، بانک‌ها از طریق انعقاد قراردادهای متوالی، از سود و جریمه، مجددا سود و جریمه دریافت می‌کنند. دقیقا به همین دلیل است که همچنان که حضرت عالی به درستی فرموده‌اید، بدهی بدهکاران بانکی به شدت و با سرعت زیاد افزایش پیدا می‌کند. طرح مجلس از این نظر کاملا منطبق بر موازین فقهی و نظرات مراجع معظم تقلید تدوین شده و پرداخت هرگونه جریمه به بانک را ممنوع کرده است. احتمال می‌دهم در نامه‌ای که محضر حضرت عالی تقدیم کرده‌اند، به این نکات کاملا برجسته و مهم طرح مجلس و عواقب وحشتناک استمرار وضع موجود که در صورت مسکوت ماندن یا عدم تصویب آن رخ خواهد داد، اشاره‌ای نشده باشد. نسخه‌های قبلی طرح نیز قبلا در ملاقات حضوری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خدمتتان تقدیم شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
افت دیروز دلار در پی افزایش عرضه ارز توسط بازارساز اتفاق افتاد. با وجود این، گروهی از تحلیلگران چنین افت‌هایی را اصلاحاتی می‌دانند که به پایدار بودن روند صعودی بازار کمک می‌کنند. با وجود این، گروهی از تحلیلگران چنین افت‌هایی را اصلاحاتی می‌دانند که به پایدار بودن روند صعودی بازار کمک می‌کنند. این درحالی است که رئیس کل بانک مرکزی در آخرین اظهارات خود، انتظارات شکل گرفته در بازار را غیرواقعی و روند صعودی دلار را ناپایدار خواند. این درحالی است که نرخ دلار در بازار تهران دیروز با کاهش روبه‌رو شد.

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت۲۴-ابراز امیدواری رئیس جمهور آمریکا به حل و فصل اختلافات تجاری با چین باعث افزایش شاخص‌های بورسی شد. جنگ تجاری آمریکا و چین که در ماه‌های اخیر به اصلی‌ترین مساله اثرگذار روی تعیین مسیر بازارهای مالی جهانی تبدیل شده است، باعث کاهش رشد اقتصادی و تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری‌های جدید در سراسر جهان شده است. چین و آمریکا بیشترین حجم روابط دوجانبه تجاری در جهان را با یکدیگر دارند. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با افزایش ۰٫۷۷ درصدی در سطح ۳۸۷۹٫۳۶ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۰٫۰۵ درصدی به ۱۴۷۳٫۹۰ دلار رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر