نگاهی به کارنامه درخشان هوتن شکیبا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

نگاهی به کارنامه درخشان هوتن شکیبا

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
‏‎هوتن شکیبا بازیگری با اصالت تئاتری است که بیش از یک دهه از عمر فعالیتش در این عرصه می‌گذرد. با نقش‌های متفاوتی مثل پیرزن «دایی وانیا»، جن بازیگوش «جن گیر»، پیرمرد بدجنس «الیورتوئیست» و... به استقبال دشوارترین موقعیت‌های بازیگری رفت و سازگاری با فرم‌های خاص نمایشی، او را در جایگاه قابل توجهی در تئاتر قرار داد.

فیلم نیوز: هوتن شکیبا بازیگری با اصالت تئاتری است که بیش از یک دهه از عمر فعالیتش در این عرصه می‌گذرد. با نقش‌های متفاوتی مثل پیرزن «دایی وانیا»، جن بازیگوش «جن گیر»، پیرمرد بدجنس «الیورتوئیست» و … به استقبال دشوارترین موقعیت‌های بازیگری رفت و سازگاری با فرم‌های خاص نمایشی، او را در جایگاه قابل توجهی در تئاتر قرار داد.

نگاهی به کارنامه درخشان هوتن شکیبا - 2

درخشش و موفقیت‌های شکیبا در تئاتر، زمینه مناسبی را برای ورود این بازیگر به سینما و تلویزیون فراهم کرد. بازیگری که هم از جنس صدای خوبی برخوردار بود و توانایی‌های خود را نه تنها در نقش‌های رئالیستی بلکه در کاراکترهای طنز هم روی صحنه به نمایش گذاشته بود، به مهم‌ترین گزینه سروش صحت برای بازی در نقش اصلی سریالش تبدیل شد.

یک پسر ساده دل و دم بخت، شمایل تازه‌ای از یک پرسونای تلویزیونی بود که با استقبال زیاد مردم و کاربران فضای مجازی تبدیل شد. مدیریت درست سروش صحت از توانایی‌های تئاتری هوتن شکیبا در مدیوم تلویزیون و استفاده شکیبا از فرصتی که در اختیارش قرار گرفته، در همان سری نخست «لیسانسه‌ها»، او را به یکی از پدیده‌ها و چهره‌های محبوب تلویزیون بدل کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

بازیگری که سخت‌‌ترین موقعیت‌های کمدی را در «لیسانسه‌ها» تجربه کرده بود و در مرحله گذار از موفقیت‌های مهم در تئاتر قرار داشت، در اولین تجربه مهم بازیگری خود در سینما، به استقبال نقشی بسیار پیچیده و دشوار رفت. نقش پر فراز و نشیب او در فیلم نرگس آبیار‌ که دچار موقعیت‌های احساسی متفاوت می‌شود و بخش مهمی از فضای عاشقانه و خشونت بار فیلم را به دوش می‌کشد که باید با لهجه بلوچی هم ظاهر شود، شمای کلی از نحوه حضور هوتن شکیبا در این فیلم است.

قدرت اجرا و میزان درخشش شکیبا در فیلم «شبی که ماه کامل شد» نه تنها با ستایش منتقدان و مخاطبان جشنواره فیلم فجر همراه بود بلکه او در اولین حضور جدی‌اش در جشنواره فجر توانست موفقیت مهمی را به کارنامه بازیگری‌اش اضافه کند و سیمرغ نقش اول مرد را کسب کند.

شکیبا این روزها با سری سوم «لیسانسه‌ها» در تلویزیون حضور دارد و بخش مهمی از لحظات کمدی به دوش اوست، سریالی که یکی از دست آوردهای مهم آن، کشف این بازیگر با استعداد بوده است

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر