داروی جدید برای دفع راحت سنگ کلیه +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اجتماعی
داروی جدید برای دفع راحت سنگ کلیه +عکس

داروی جدید برای دفع راحت سنگ کلیه +عکس

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 -از هر ده نفر در دنیا یکی با مشکل سنگ کلیه مواجه است و محققان برای کاهش درد و رنج دفع سنگ کلیه داروی جدیدی را ابداع کرده اند.

پژوهشگران دانشگاه‌ام آی تی با ترکیب دو دارو، داروی جدیدی را ابداع کرده‌اند که با گشادکردن لوله‌های دفع ادرار فرایند خروج سنگ کلیه از بدن را راحت‌تر می‌کند.

سنگ‌های کلیه گاهی به علت بزرگی بیش از حد در زمان خروج از بدن به لوله‌های دفع ادرار آسیب زده و آنها را زخمی می‌کنند. این امر باعث درد شدید و گاهی غیرقابل تحمل می‌شود. اما داروهای جدید مشکل مذکور را برطرف می‌کنند. زیرا آنها باعث انبساط و بازتر شدن عضلات لوله‌های دفع ادرار می‌شوند.

داروی جدید برای دفع راحت سنگ کلیه +عکس - 3

محققان دانشگاه‌ام آی تی برای دستیابی به این ترکیب ۱۸ داروی مختلف را بر روی سلول‌های لوله‌های دفع ادرار آزمایش کردند تا در نهایت دریافتند ترکیب داروی نیفدیپین – که برای درمان فشار خون بالا به کار می‌رود – با مهارکننده‌ای موسوم به rho kinase که برای مقابله با بیماری آب سیاه چشم به کار می‌رود، حلال این مشکل است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

داروی جدید برای دفع راحت سنگ کلیه +عکس - 6

داروی جدید با موفقیت بر روی خوک‌ها آزمایش شده و انتظار می‌رود در آینده بر روی انسان‌ها نیز آزمایش شود.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر