ماجرای حذف بنیامین از تلویزیون چه بود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

ماجرای حذف بنیامین از تلویزیون چه بود؟

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
ماجرای حذف بنیامین از تلویزیون چه بود؟ - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - روزنامه «جام‌جم» در گزارشی ضمن تایید دستور مستقیم معاون سیما برای ممانعت از پخش «ماه ماه» با اجرای بنیامین بهادری، از جدیت این معاونت برای ضابطه‌مند شدن حضور ستاره‌ها در مقام مجری خبر داد

رویکرد معاونت سیما تغییر کرده‌ است؟ سلبریتی ممنوع!

به فاصله یک روز پس انعکاس گسترده و انتشار تحلیل‌ها و گمانه‌های متنوع در خصوص دلایل حذف ناگهانی برنامه «ماه ماه» با اجرای بنیامین بهادری از کنداکتور رمضانی شبکه سه سیما، روزنامه «جام‌جم» به‌عنوان ارگان رسمی صداوسیما امروز در گزارشی با تیتر «ماه مات» روایتی رسمی از پشت‌پرده این اتفاق ارائه کرد.

مهمترین نکته در این گزارش تایید نقش مستقیم مرتضی میرباقری در مقام معاون سیما در جلوگیری از پخش این برنامه است.

نویسنده گزارش ضمن اشاره به پیگیری و تدارک کامل شبکه سه و حتی هماهنگی با مهمانان این برنامه برای پخش در شب‌های رمضان، بر این نکته تاکید کرده است که؛ «اجرای این برنامه تلویزیونی مانند هر برنامه دیگری منوط به اجازه و موافقت دکتر میرباقری معاون سیمای رسانه ملی و چارچوب محتوایی برنامه و مهمتر از آن انتخاب مجری باید اول به تایید میرباقری می‌رسید.»

مرتضی میرباقری معاون سیما مستقیما با اجرای بنیامین بهادری مخالفت کرده‌است

در ادامه این گزارش آمده است؛ «آنگونه که از شواهد بر می‌آید، شبکه سه با این فرض که مجوز این برنامه صادر شده و مانعی در این مسیر وجود نخواهد داشت، زمینه‌های تولید برنامه و مذاکرات با عوامل و حتی مهمان‌ها را انجام داده است اما غافل از اینکه معاون سیما با حضور و استفاده از سلبریتی‌ها و هنرمندان در غیر از حوزه تخصصی خودشان مخالف است.»

خبری: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

فارغ از اینکه گزاره طرح شده در این گزارش درباره مخالفت با حضور سلبریتی‌ها در مقام مجری، متضاد با رویکرد تلویزیون و معاونت سیما حداقل در یک سال گذشته به نظر می‌رسد، اشاره به غافل بودن مسئولان یکی از مهمترین شبکه‌های تلویزیون از این رویکرد هم در نوع خود قابل تامل است.

بنابر نوشته روزنامه جام‌جم، تولید و پخش «ماه ماه» به طور کامل متوقف شده است و تلویزیون قصد دارد برای بعد از این حضور سلبریتی‌ها در قاب سیما را ضابطه‌مند کند. جلوگیری از اجرای بنیامین بهادری در ماه رمضان هم به‌عنوان «گام اول» در این مسیر توصیف شده‌است.

باید دید آیا رویکرد تازه معاونت سیما در ادامه حضور چهره‌هایی همچون محمدرضا گلزار، حمید گودرزی، دانیال عبادی، امیرعلی دانایی، پژمان بازغی و دیگر چهره‌هایی که در فهرست گزینه‌های بعدی برنامه‌سازان برای ورود به میدان اجرا قرار دارند هم تاثیری خواهد داشت؟

بیشتر بدانید: تلویزیون چگونه بنیامین بهادری را سوژه کرد؟!

بیشتر بدانید: احسان علیخانی و گلزار مهمان بنیامین می‌شوند!

بیشتر بدانید: نام اصلی بنیامین بهادری چیست؟ + بیوگرافی

بیشتر بدانید: آیا اجرای بنیامین به جای احسان علیخانی قطعی شد؟

منبع: mehrnews. com

ماجرای حذف بنیامین از تلویزیون چه بود؟ - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
حسن ضیا الدینی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره خبر پخش شده در فضای مجازی مبنی بر ارسال بخشنامه به تمام مدارس به ممنوعیت پخش تیتاب، تاینی، مینو، شیرین عسل، پچ پچ و … گفت: ارسال بخشنامه‌ای به مدارس با این مضمون صحت ندارد. ضیا الدینی در ادامه بیان کرد: گزارشی از برخی استان‌ها مبنی بر وجود قرص‌هایی به دست ما رسیده که این گزارش را برای بررسی بیشتر به وزارت اعلام کرده‌ایم تا صحت و سقم آن را به آموزش و پرورش اعلام کنند. مدیر کل سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: این مسائلی که مطرح شده شایعاتی است که نباید به آن‌ها توجه کرد، ولی با این وجود از برخی از استان‌ها مثل هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی گزارش شده که این گزارش را برای پیگیری بیشتر منعکس کرده‌ایم. ضیا الدینی در ادامه در پاسخ به این سوال که ادارات اموزش و پرورش استانی این موضوع را تائید کرده‌اند یا خیر؟ گفت: استان‌ها اعلام کرده‌اند که چند نفر از دانش آموزان این موضوع را گزارش کرده‌اند، ولی امکان اینکه این قرص‌ها بعد از باز شدن در داخل کیک‌ها گذاشته شده باشد وجود دارد. وی در ادامه در پاسخ به این شوال که مشخص شده است که این قرص‌ها از چه نوعی بوده‌اند؟ افزود: این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی هیستامین و رانیتیدین بود و گزارشی از مسمومیت دانش‌آموزان نداشته‌ایم و منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم و البته حراست آموزش و پرورش برای پیگیری موضوع نیز در جریان قرار گرفته است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
نکته جالب توجه اما بالاتر قرار گرفتن سریال‌ «یوسف پیامبر» از سریال‌هایی مثل «گیله‌وا» و «پناه آخر» است. اگرچه شخصا سریال «یوسف پیامبر» را از حیث اجرایی و کارگردانی چندان قوی نمی‌دانم و به نظرم جذابیت، خود قصه نقش مهمی در جلب مخاطب داشته اما اگر معیار موفقیت هر سریال و مجموعه تلویزیونی را میزان مخاطب آن بدانیم، قطعا این سریال یکی از موفق‌ترین آنهاست. این آمار فارغ از اینکه کدام محبوبیت سریال «یوسف پیامبر» را نشان می‌دهد کارآمدی و موفقیت شبکه آی فیلم در انتخاب سریال‌ها برای بازپخش سریال‌های قدیمی را هم به اثبات می‌رساند. با استناد به این آمار می‌توان به مخاطب شناسی سریال هم دست زد. مثلا شاید قصه گو بودن سریال «یوسف پیامبر» را باید یکی از عوامل موفقیت آن دانست.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
اریک اشپیتزر مارلین آهنگساز و صدابردار اتریشی که میهمان جشنواره فیلم حقیقت است، دستگاه ضبط صدای آنالوگ قدیمی خود را به موزه سینمای ایران اهدا کرد. کار نمادینی که اریک اشپیتزر ما را مشتاق کرد کار بسیار مهمی در خانواده سینمای مستند حرکت نمادین بسیار زیبایی است. اریک اشپیتزر مارلین آهنگساز و صدابردار اتریشی که میهمان جشنواره فیلم حقیقت است، دستگاه ضبط صدای آنالوگ قدیمی خود را به موزه سینمای ایران اهدا کرد. اریک اشپیتزر نیز در ادامه گفت: تشکر می‌کنم از رایزن محترم سفارت اتریش در ایران که در انتقال این هدیه ارزشمند به ایران کمک کردند. در پایان مهمانان از تالارهای موزه سینمای ایران و سالن سینمافردوس (حوض خانه این عمارت قاجاری فردوس) بازدید کردند.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار سرتیپ بهمن کارگر در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی ایجاد موزه‌های دفاع مقدس را در تمام استان‌ها را یکی از مأموریت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد و نبود باغ موزه دفاع مقدس را در استان خراسان رضوی یک نقیصه دانست. رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس احیای موزه بین‌المللی استکبارستیزی را تحت نظر موزه ملی جنگ جزو مأموریت‌های در دست اقدام بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دانست و خواستار سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی برای حفظ هویت این موزه شد. همچنین سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در این دیدار به تعأملات اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان با بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی اشاره و تداوم این ارتباط را ضروری دانست. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به عقب‌ماندگی استان خراسان رضوی در احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس، خواستار حمایت آستان قدس رضوی از ساخت مسجد امام رضا (ع) مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی شد. در این دیدار تولیت آستان قدس رضوی در سخنانی موافقت خود را برای ساخت و تکمیل مسجد و مرکز رفاهی شکر اعلام کرد.

نظرها

اخبار بیشتر