طرح «امام محله» در ۳ هزار نقطه شهری و روستایی اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
طرح «امام محله» در ۳ هزار نقطه شهری و روستایی اجرا می‌شود

طرح «امام محله» در ۳ هزار نقطه شهری و روستایی اجرا می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- معاون فرهنگی وتبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: طرح «امام محله» برای توسعه فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی با محور روحانیون در سه هزار و ۲۱۱ محله شهری، روستایی و مناطق آسیب پذیر اجرا می شود.

حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی کشور در سفر به قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تغییر روشهای تبلیغی و استفاده محوری از امامان جماعت در مساجد اظهارداشت: سازمان تبلیغات اسلامی در بخش‌های تبلیغ هنری، تبلیغ نوین، فعالیت‌های حوزه تربیت و تبلیغ اصیل یا چهره به چهره فعالیتهایی را ساماندهی کرده است اما در شرایط کنونی به‌جای تصدی‌گری به دنبال تحقق نگاه تسهیل‌گر و اثربخش هستیم و مدل سازمان‌دهی محلی را در حوزه تبلیغ دنبال می‌کنیم.

میرمحمدیان اظهار داشت: اهمیت گروه‌های تبلیغی بر همه آشکار است اما باید در این عرصه کارهای جدیدی را انجام دهیم و از روشهای نوین و تاثیرگذار‌تر استفاده کنیم ک. ه در این راستا درصددیم با تدوین نقشه جامع تبلیغی کشور و استفاده از ایده‌های دیگران ظرفیت‌های نظام و انقلاب را در محور واحدی جمع آوری کنیم.

روش محله‌ای در تبلیغ عملیاتی می‌شود

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور یادآورشد: در این شرایط به نگاه محله‌ای نیازمندیم تا بتوانیم با روشهای مدرن‌تری به سمت اهداف تعیین شده حرکت کنیم.

طرح «امام محله» در ۳ هزار نقطه شهری و روستایی اجرا می‌شود - 5

وی یادآورشد: برای رسیدن به نقشه جامع تبلیغی باید پیش فرض‌های تبلیغی در زمینه‌های مبلغ، محتوا و شیوه بیان را به درستی تعریف کنیم و به ‌جای تصدی ‌گری به دنبال تحقق نگاه تسهیل ‌گر و اثربخشی باشیم و مدل سازمان‌ دهی محلی را در حوزه تبلیغ پیاده کنیم.

میر محمدیان اظهارداشت: در نگاه تصدی گرانه شاهد یک نوع موازی کاری و رکود در اجرای کارها هستیم اما در نگاه تسهیل‌گر به دنبال حل مسائل می‌رویم لذا دیگر فرقی نمی‌کند چه کسی کار را انجام می‌دهد و دنبال نتیجه هستیم.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های اعتباری خوشبختانه هم افزایی نهادی‌های تبلیغی در کشور نسبت به گذشته بیشتر شده و سریعتر به هدف می‌رسیم.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد از کارهای تبلیغی سازمان به صورت چهره به چهره انجام می‌شود به همین دلیل در این بخش ارتباط بیشتری با استان‌ها و شهرستان‌ها خواهیم داشت تا تاثیرگذاری بیشتر شود.

میرمحمدیان اضافه کرد: به دنبال ارزیابی اثرگذاری حضور مبلغان در مناطق و تحقق مدل سازمان‌ دهی محلی در حوزه تبلیغ هستیم که در این مدل، مسجد، محور محله و روحانی، امام محله است و همه‌ کارهای مورد نیاز محله در حوزه فرهنگی و دینی، امربه‌ معروف و نهی از منکر، فعالیت‌های اجتماعی و حتی اقتصادی و هرگونه فعالیت توسط امامان مجماعت مساجد صورت می‌گیرد.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی تصریح کرد: با تحقق این مدل به دلیل تثبیت نیروی انسانی و هزینه‌ها، خودکفایی و استقلال در کارها هستیم.

طرح «امام محله» در ۳ هزار نقطه شهری و روستایی اجرا می‌شود - 13

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان افزود: بیش از چهار هزار روحانی مستقر در مناطق مختلف کشور فعالیت دارند، اگر آموزش‌های مورد نیاز، پشتیبانی سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و حاکمیتی در اختیار روحانیون مستقر قرار گیرد، نتایج بهتری خواهد داشت.

طرح امام محله اجرا می‌شود

وی بیان کرد: در حوزه فرهنگی تمرکز ما امسال در چند بخش است که یکی از انها «امام محله» است یعنی در شهرها و روستاها و همه محله‌ها تلاش می‌کنیم روحانی محور فعالیت محله خود باشد.

میرمحمدیان تصریح کرد: در اجرای این طرح روحانی در همه فعالیتها و نه فقط نماز جماعت بلکه در حوزه‌های اجتماعی اقتصادی خیریه و مباحث خانواده و امور آموزشی فعالیت دارد و امامت جماعت نیز با ایشان است. با این کار در روستاها و مناطق آسیب پذیر و محلات تلاش می‌کنیم روحانی محور فعالیت‌های فرهنگی در همه حوزه‌ها باشد.

طرح «امام محله» در ۳ هزار نقطه شهری و روستایی اجرا می‌شود - 18

وی گفت: در سراسر کشور بیش از ۱۰۰۰ محله شهری و ۲۰۰۰ محله روستایی داریم که مناطق آسیب پذیر شناسایی شده هم حدود ۲۱۱ محله است.

راه اندازی مرکز خدمات تبلیغی در کشور

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور در ادامه اظهارداشت: چون روش‌های کنونی تبلیغ جوابگو نیست، دنبال این هستیم که یک مرکز خدمات تبلیغی راه اندازی کنیم تا پشتیبان طلبه‌ها باشد و مبلغان دینی بتوانند توان خود را ارتقا بخشند و از روشهای نوین و جدید به عنوان ابزار نوین استفاده کرده و پیام را منتقل کنند.

طرح «امام محله» در ۳ هزار نقطه شهری و روستایی اجرا می‌شود - 22

میرمحمدیان در خصوص تعداد روحانیون مستقر هم گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار روحانی مبلغ و چهار هزار روحانی مستقر در محلات داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما42 دقیقه قبل
آقای پیر حسین کولیوند در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. وی گفت: بیشترین آمار مسمومیت نیز در استان‌های تهران با ۴۱۳ نفر، خراسان رضوی با ۲۴۴ نفر، فارس با ۱۹۹ نفر و آذربایجان شرقی با ۱۳۹ نفر بوده است. عمده‌ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است، ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی به ویژه در محیط‌های در بسته و فاقد اکسیژن ممکن است تولید شود. آقای کولیوند افزود: استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می‌دهند. از سایر علائم مسمومیت می‌توان به سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک‌ها اشاره کرد.

معرفی کتاب

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
گزارش اختصاصیمعرفی کتاباین هفته به دیدار نویسنده و کارگردانی رفتیم که دغدغه‌اش در موضوع انتشار کتاب و اجرای نمایش‌های هنری، پرداختن به شخصیت‌های اساطیری و تاریخی ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی با اشاره به اهمیت مقوله مسکن در سبد معیشتی کارکنان، ادامه داد: نهضت تأمین مسکن را در بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله آغاز کرده‌ایم و ان شاء الله بتوانیم با اجرای این طرح، کمبود مسکن کارکنان را برطرف کنیم. سردار اشتری بیان کرد: هر چند که هوشمند سازی پلیس و رسیدن به پلیس هوشمند، برنامه اولویت دار در نیروی انتظامی است، اما تحقق این مهم نیازمند تأمین زیرساخت‌های لازم، آموزش، تجهیزات و … است. وی با تأکید بر اینکه تعامل و ارتباط با مردم برای نیروی انتظامی ظرفیت ساز است، خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم نه تنها می‌تواند در پیشبرد اهداف سازمانی کارگشا باشد، بلکه می‌تواند بسیاری از مشکلات و موانع را برطرف کند. فرمانده ناجا ادامه داد: اقتدار توأم با رأفت و مهربانی ناجا معطوف به آحاد جامعه است، اما نیروی انتظامی در مقابله با قانون شکنان قطعا با اقتدار و قاطعانه ظاهر می‌شود. سردار اشتری با اشاره به اظهار رضایت رهبری از نیروی انتظامی، گفت: خداوند را هزاران بار به خاطر اظهار رضایت معظم له سپاسگزار و شاکرم البته باید بگویم قطعا این اظهار رضایت رهبری نتیجه تلاش همه همکارانم از مرز تا مرکز است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پیشگیری از کوری با مصرف زعفران

انتخاب23 ساعت قبل

توجه ویژه به معیشت اقشار محروم در تصویب بودجه لحاظ شود/ رشد هدف در آستانه ۱۴۰۰/ دست تنگ حقوق‌بگیران در سال ۹۹/ فتحی در کار نبود

میزان‌آنلاین9 ساعت قبل

معاون اردوغان: در عملیات چشمه صلح بیش از چهار کیلومتر مربع را پاکسازی کردیم

ایسنا18 ساعت قبل

حذف و اضافه‌های دولت در بودجه متولی فرهنگ خارج از کشور

فارس1 روز قبل

تیم «ثبات و همگرایی»: حاکمیت تقلبی در افغانستان پذیرفتنی نیست

تسنیم20 ساعت قبل

ویدیو؛ ‌ صحنه اعتراض مهدی طارمی به داور مسابقه و اخراج از زمین بازی

طرفداری9 ساعت قبل

چه سریال‌هایی برای نوروز ۹۹ ساخته می‌شود؟

برترین‌ها1 روز قبل

قیمت جهانی طلا سال آینده به ۱۶۰۰دلار می‌رسد/ صعود جهانی قیمت طلا به دلیل عدم اطمینان از شرایط سیاسی

اقتصاد آنلاین47 دقیقه قبل

ناگلسمان: دوست دارم در آینده سرمربی بارسلونا شوم

ورزش۳1 روز قبل

مقاله رئیس اندیشکده آمریکایی درباره خیانت‌های ترامپ در خاورمیانه

مشرق‌نیوز16 ساعت قبل