مرکز استان، بیشترین آمار ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس در گلستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
مرکز استان، بیشترین آمار ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس در گلستان

مرکز استان، بیشترین آمار ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس در گلستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گلستان چهارمین روز نام‌نویسی کاندیدای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه سطح گلستان آغاز شد.

دبیر ستاد انتخابات استان گلستان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تاکنون و پس از گذشت سه روز از زمان ثبت نام کاندیدای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ثبت‌نام ۹۱ نفر در استان گلستان قطعی شده است.

حمیدرضا ملک‌حسینی با اشاره به اینکه گلستان دارای شش حوزه انتخابیه است، تصریح کرد: بیشترین ثبت‌نام در استان با تعداد ۲۵ نفر در حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا بوده است.

وی افزود: در حوزه‌های انتخابیه گنبدکاووس ۱۶ نفر، کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان ۱۷ نفر، علی آبادکتول ۷ نفر، آزادشهر و رامیان ۱۵ نفر و مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش نیز ۱۱ نفر اقدام به ثبت‌نام کردند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

دبیر ستاد انتخابات استان گلستان خاطرنشان کرد: در مجموع ۹ نفر دارای مدرک تحصیلی دکتری و ۸۲ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

ملک‌حسینی بیان کرد: ۸۹ نفر از داوطلبین مرد و ۲ نفر زن هستند.

وی از داوطلبین شرکت در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست، ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی، ۷ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم - موضوع سهمیه‌بندی بنزین و نحوه اجرای آن همچنان مورد انتقاد برخی از کارشناسان اقتصادی و سیاسی است. دولت از همان ابتدای اجرای این طرح اعلام کرد که درآمدهای کسب شده در این زمینه را در اختیار ۶۰ میلیون نفر قرار خواهد داد. پس از واریز مبالغ اعلام شده به سرپرست خانوارها، ‌ اعتراض‌های مردم نسبت به عدم واریز این مبالغ به حساب‌های بانکی‌شان نیز شروع شد. اما نکته عجیب و قابل تامل در این موضوع این بود که دولت در پس این سخنش، ‌ تهدیدی را نیز متوجه مردم کرد. همچنین می‌باید زمینه برای آگاهی و اطلاع مردم از اموال و دارایی‌های مسئولان فراهم شود تا قانون از این لحاظ منطقی‌تر باشد.

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر