خریدوفروش وام دلالی مسبوق به سابقه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
خریدوفروش وام دلالی مسبوق به سابقه

خریدوفروش وام دلالی مسبوق به سابقه

ایبناخبرگزاری ایبنا |
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، بر ضرورت نظارت بیشتر بانک مرکزی بر روند اعطای تسهیلات بانکی تاکید کرد و گفت: دلالان رغبت بیشتری به خرید و فروش وام قرض الحسنه نسبت به سایر تسهیلات دارند.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به تخلفاتی که حوزه بانکی رخ می‌دهد، گفت: متاسفانه خرید و فروش وام موضوعی مسبوق به سابقه بوده و مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد کرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خرید و فروش وام در سنوات گذشته نیز وجود داشته است، افزود: باید بانک مرکزی نسبت به خرید و فروش وام قرض الحسنه که البته تعداد آن کم است ورود داشته باشد زیرا بی توجهی به این موضوع قشر ضعیف جامعه را دچار زحمت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه وام قرض الحسنه به علت سود کم متقاضی زیادی به نسبت سایر وام‌ها دارد، تصریح کرد: متاسفانه برخی با خرید و فروش وام قرض الحسنه محملی را برای سو استفاده ایجاد کرده‌اند از این رو لازم است با تشدید نظارت‌ها جلوی این نوع اقدامات گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه افزایش نرخ سود بانکی در خرید و فروش وام‌ها ظلم بزرگی در حق نیازمندان واقعی است، گفت: با توجه به اینکه ارایه وام قرض الحسنه تکلیف قانون بانک‌ها است اما دیده شده که برخی بانک‌ها از ارایه آن سر باز زده و برخی نیز با سوء استفاده سعی در فروش این نوع تسهیلات دارند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه تخلف در سیستم بانکی زیبنده نظام نیست، افزود: انتظار می‌رود نمونه فعالیت‌های مثبت بانک مرکزی در ساماندهی وضعیت بازار در خصوص بهبود عملکرد شبکه بانکی نیز دیده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سپرده‌های قرض الحسنه‌ای که نزد بانک بوده و همچنین منابع حاصل از سپرده حساب‌های جاری منبع خوبی برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه است، تصریح کرد: نیاز است که بانک مرکزی نظارت جدی بر بانک‌ها داشته باشد تا تخلفی در رویه ارایه تسهیلات رخ ندهد.

وی ادامه داد: وجود تخلف در شبکه بانکی زیبنده نظام نیست از این رو لازم است بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های نظارتی از جمله مجلس در این حوزه نظارت‌های بیشتر داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب7 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل

تبدیل خودرو‌های بنزینی به گازسوز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با اصلاح قیمت بنزین این روز‌ها اقبال صاحبان خوردو‌های دوگانه سوز به سمت جایگاههای سوخت گاز بیشتر شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در نهایت بهترین توصیه برای کسانی که می‌خواهند خوردو هایشان را گازسوزکنند این است که حتما به مراکز مجاز برای نصب سیستم گاز سوز روی خودرو‌ها مراجعه کنند و به هیچ وجه کپسول دست دوم بر روی خودرو هایشان نبندند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
وی با بیان اینکه در حال حاضر در دنیا جایگاه‌های کوچک سی ان جی حتی برای مجتمع‌های مسکونی تعبیه می‌شود، اظهار کرد: به عنوان مثال کمپانی بنز تجهیزات تامین خانگی سوخت سی ان جی را در برخی مکان‌ها بنا کرده است. عباس پور با بیان اینکه همانطور که اخذ مصوبه اخیر از سوی وزارت نفت در کمک بلاعوض به خودروهای دوگانه سوز بسیار موثر است، عنوان کرد: همکاری صنعت با دانشگاه نیز می‌تواند در گسترش و حل چالش‌های پیش رو در توسعه سی ان جی تاثیرگذار باشد. به گفته وی، همکاری شهرداری‌ها در ارائه زمین مناسب، وزارت صمت و خودروسازان با ظرفیت سازی در مصرف از طریق افزایش خودروهای سی ان جی سوز و وزارت نفت در تولید و توزیع این گاز می‌تواند با همکاری دانشگاه‌ها یک جهش بزرگی در توسعه صنعت سی ان جی ایجاد کند. وی با بیان اینکه قطر برنامه بلند مدتی برای افزایش برداشت در دست دارد، بر ضرورت برنامه ریزی برای افزایش برداشت از ذخایر این میدان تاکید کرد. عباسپور ادامه داد: ایران با انتشار ۸۰۰ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای رتبه هفتم کشورهای تولید کننده این گازهای آلوده را داراست؛ این در حالی است که جمعیت چین و آمریکا نیز قابل مقایسه با ایران نیست؛ بنابراین توسعه گاز سی. ان. جی با توجه به کاهش قابل توجه گازهای‌های گلخانه‌ای را ایجاب می‌کند.

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

حوزه هنری کردستان به خانه امید هنرمندان و فیلمسازان تبدیل شده است

مهر1 روز قبل

تحلیل وضعیت اقلیت‌ها در هند معاصر

مهر8 ساعت قبل

کدام مدارس فردا دوشنبه ۱۸ آذر تعطیل هستند؟

میزان‌آنلاین6 ساعت قبل

تکنیسین اتاق عمل بجای جراح زیبایی دست به چاقو می‌شد/ او تا کنون ۴نفر را زیرعمل کشته/ فیلمبرداری از بیماران زن برای اخاذی

خبرآنلاین12 ساعت قبل

جزئیات بودجه ۹۹|پیش بینی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی/ دولت ۱۱۳ هزار میلیارد تومان برای حقوق کارمندان کنار گذاشت

تسنیم10 ساعت قبل

لیگ تکواندو| نتایج کامل مبارزات هفته هفتم «جام نقش جهان» اعلام شد

فارس1 روز قبل

احتمال جدایی زودهنگام والورده از بارسلونا

میزان‌آنلاین23 ساعت قبل

بسکتبال با ویلچر قهرمانی آسیا-اقیانوسیه| مقام سومی تیم مردان ایران با شکست ژاپن

تسنیم1 روز قبل

گل‌محمدی: لغو بازی با تراکتور ضربه بزرگی به ما زد

ایسنا5 ساعت قبل

تساوی یاران عابدزاده در لحظات پایانی

ایلنا22 ساعت قبل