فراهم شدن تحصیل سربازان همزمان با خدمت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

فراهم شدن تحصیل سربازان همزمان با خدمت

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح از امکان تحصیل سربازان در دو دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه‌ای خبر داد.
فراهم شدن تحصیل سربازان همزمان با خدمت - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از دفاع پرس، سردار موسی کمالی مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح گفت: از بهمن امسال بر اساس توافق‌هایی که میان این قرارگاه و دانشگاه جامع علمی و کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای به امضا رسید، به سربازان این اجازه داده شد که در دوره‌های پودمان و تک‌درس این دو دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

وی اظهار داشت: طبق قانون ادامه تحصیل در حین خدمت ممنوع است؛ اما به جهت اهمیتی که موضوع مهارت آموزی برای ما دارد، بنا داریم اجازه دهیم سربازان در رشته‌های پودمانی ادامه تحصیل دهند.

وی ادامه داد: ادامه تحصیل برای مشمولان دیپلم و فوق دیپلم و محل تحصیل در دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای است و مسئول اجرای این طرح موسسه عالی آموزشی علمی و کاربردی نیروی انتظامی است.

سردار کمالی اضافه کرد: سربازان در زمان اوقات فراغت در این دوره پودمانی شرکت می‌کنند؛ البته شرکت سربازان داوطلبانه است و الزامی در آن نیست، همچنین سربازانی که در این کلا‌س‌ها شرکت کنند از ۵۰ درصد تخفیف شهریه برخوردار می‌شوند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی با اشاره به اینکه فعلا این طرح به صورت آزمایشی برگزار خواهد شد، گفت: این طرح در استان‌های تهران، فارس، خوزستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و گیلان برگزار می‌شود و در صورتی که موفقیت آمیز بود، گسترش پیدا می‌کند.

سردار کمالی درباره محتوای پودمان‌ها و رشته‌ها افزود: هزار و ۵۰۰ پودمان در ۸۰۰ گرایش و رشته است که بر اساس نیاز بازار کار، نیاز نیرو‌های مسلح و علاقه سربازان انتخاب شده است و بنا داریم از بهمن سال جاری اولین دوره شروع شود.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی خاطرنشان کرد: سربازانی که در طول تحصیل چند پودمان را بگذرانند، تلاش می‌کنیم در تخصصی که دارند آن‌ها را به‌کارگیری کنیم و این امکان را فراهم کردیم که فردی که در چند پودمان تحصیل کرد، تکمیلی آن را بتواند بعد از خدمت سربازی در این دو دانشگاه به اتمام برساند و مدرک آن را دریافت کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
خشکسالی‌های اخیر دست به دست هم داده‌اند که روستاها خالی شود و مردم در حاشیه شهرها سکونت یابند. حسین فیض آبادی افزود: در کاهش جمعیت روستاها چهار عامل شامل رشد طبیعی، مهاجرت، تبدیل روستاها به شهر و ادغام روستاها و شهرها نقش دارند. شیب تند مهاجرتنماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مهاجرت روستاییان در ۴۰سال گذشته شیب تندی به سمت شهرها و کلان شهرها داشته است. وی ادامه داد: متاسفانه زمانی متوجه این امر شدیم که دیر شده بود و اغلب روستاییان مهاجرت را آغاز کردند. سبحانی فر تصریح کرد: امروز با اقدامات انجام شده در مناطقی که ظرفیت اشتغالزایی و توانمندی وجود دارد شاهد آغاز مهاجرت معکوس هستیم‌.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، این هیأت متشکل از محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی پس از دریافت احکام خود از ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره، تماشای فیلم‌های متقاضی را برای انتخاب فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و نگاه نو آغاز کردند. کار هیأت انتخاب جشنواره تا اواسط دی ماه ادامه خواهد داشت. بیشتر بخوانیدمعرفی هیات انتخاب فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر ۳۸انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر