توسعه صنایع دستی استان اردبیل در اولویت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
توسعه صنایع دستی استان اردبیل در اولویت است

توسعه صنایع دستی استان اردبیل در اولویت است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر به بحث رونق تولید و اقتصاد مقاومتی تاکید ویژه‌ای داشته‌اند که در این راستا توسعه صنایع دستی اردبیل اولویت این اداره قرار گرفته است.

- اخبار استانها -

نادر فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در ابتدای سال مبنی بر رونق تولیدات داخلی، اولویت اداره کل میراث فرهنگی در سال جاری توسعه رشته‌های صنایع دستی در شهرستان‌های مختلف استان و ایجاد اشتغال از این محل است.

وی توسعه صنایع دستی در استان اردبیل را اولویت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل عنوان کرد و افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری توسعه صنایع دستی در استان اردبیل را در اولویت قرار دادیم به این منظور که نه تنها مواد اولیه بومی برای تولیدی بومی استفاده می‌شود بلکه اشتغالزایی بالایی نیز به منطقه هدیده داده می‌شود؛ این یعنی ترجمه‌ای دقیق از اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فرموده‌اند.

فلاحی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار نفر در سطح استان اردبیل در رشته‌های مختلف صنایع دستی فعالیت می‌کنند تصریح کرد: تاکنون اطلاعات ۱۸ هزار نفر صنعتگر در سامانه ثبت شده است و حدود ۱۰ هزار نفر در سطح استان اردبیل بدون پروانه در رشته‌های مختلف صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در راستای رونق صنایع دستی بیان کرد: بر این اساس در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵ فقره پروانه تولید کارگاهی، ۳۱۸ فقره پروانه تولید انفرادی و ۲۰۶ فقره کارت شناسایی صنعتگری برای فعالان این حوزه صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۵ هزار متر مربع فضای آموزش صنایع دستی در اختیار هنرمندان قرار دارد اظهار کرد: ۵ هزار متر مربع فضای آموزش صنایع دستی در بیش از ۲۰ رشته آموزش در سطح استان اردبیل در اختیار هنرمندان قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم شوک آور / مهناز افشار ابی روی استیج بغل کرد

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهناز افشار که در ماههای اخیر هر بار با حاشیه‌های مختلفی در راس خبرها قرار گرفته و البته بارها بر کوتاه بودن سفرش و تصمیمش برای برگشت به ایران خبر داده بود، حالا به نظر می‌رسد دیگر تصمیمی برای بازگشت به سینمای ایران ندارد. انتشار این فیلم در فضای مجازی با وجود اینترنت نصفه و نیمه‌ای که در ابتدای هفته وجود داشت، واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضور مهناز افشار پیش از این هم در فضای مجازی با حاشیه‌های زیادی همراه بود. از ماجرای ازدواجش با یاسین رامین گرفته تا موضوع شیرخشک‌های آلوده و نیز این اواخر واکنش‌های توییتری به اتفاقات روز که برایش حواشی زیادی درست کرد. اما این بار حضور در مسابقه استعدادیابی پرشیا گات تلنت موجب شد تا برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مهناز افشار رابه بازی در زمین سعودی‌ها متهم کنند.

زایو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پیشگیری از معلولیت با مشاوره ژنتیک

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که مدت‌هاست از ایران خارج شده است، با انتشار تصویر زیر نوشته است: برای من افتخار بزرگیست ک در کنار آقای صدا ابی، آرش و نازنین و یک گروه درجه یک باشم، تا برای همه و شما مردم عزیزمون امید و شادی بیاریم …. شو بزرگ استعدادیابی

دختر ۱۸ ساله‌ای که موسیقی آمریکا را ترکاند!! + عکس

3+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - مجله‌ای در پاریس اعلام کرد آلن دلون پس از سکته مغزی چند ماه پیش، قادر به تکلم نیستآلن دلون قادر به تکلم نیست! به نقل از پابلیک، خبرها حول آلن دلون ستاره مشهور سینمای فرانسه پس از چهار ماه از اعلام خبر سکته مغزی اش همچنان نگران کننده به نظر می‌رسد. با این حال روز چهارشنبه ۲۳ اکتبر مجله Ici پاریس، از بازگشت آلن دلون به خانه بعد از گذشت چند ماه نوشت. بیشتر بدانید: وضعیت سلامتی آلن دلون پس از سکته مغزیبیشتر بدانید: اخبار ضد و نقیض درباره درگذشت آلن دلون، اسطوره سینما! + عکسبیشتر بدانید: «آلن دلون» چهره‌ای مرموز و استثنایی!

نظرها

اخبار بیشتر