فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است

فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است

مهرخبرگزاری مهر |
مقامات پلیس شیکاگو اعلام کرده اند فیس بوک به پناهگاهی برای خرید و فروش غیرقانونی اسلحه و مواد مخدر تبدیل شده است. مجرمان در گروه های خصوصی در این پلتفرم اسلحه و مواد مخدر می فروشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس شیکاگو اعلام کرده گروه هایی در فیس بوک زمینه ارتباطی میان فروشندگان مواد مخدر و اسلحه‌های غیرقانونی را با خریداران احتمالی فراهم می‌کنند. رئیس پلیس شیکاگو همچنین اعلام کرد یک عملیات تحقیقات مخفی ۲ ساله منجر به دستگیری ۵۰ نفر در این خصوص شده است.

روسای پلیس شیکاگو همچنین فیس بوک را متهم کردند در جلوگیری از فروش غیرقانونی اسلحه‌ها موفق نبوده است. این شبکه اجتماعی فروش، تجارت و تبادل اسلحه در پلتفرم خود را از سال ۲۰۱۶ میلادی ممنوع کرده اما کارآگاهان پلیس اعلام کرده‌اند دلالان همچنان با استفاده از گروه‌های خصوصی و ارسال پیام‌های شخصی اسلحه و مواد مخدر را با قیمتی بالا به فروش می‌رسانند.

به گفته مقامات پلیس، فیس بوک توافق کرده گروه‌های غیر قانونی که در تحقیقات پلیس شیکاگو شناسایی می‌شوند را حذف و اعضای این گروه‌ها از شبکه اجتماعی بیرون کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

یکی از مقامات پلیس شیکاگو در این باره می‌گوید: هنگامیکه فیس بوک با حقایق نتیجه تحقیقات ما روبرو شد، ابراز نگرانی کرد. اما واقعیت این است که فیس بوک به مجرمان پناه می‌دهد. خلافکاران می‌دانند چگونه از قوانین حریم شخصی این شبکه اجتماعی سواستفاده کنند و با کمک آن از فروش مواد مخدر و اسلحه درآمد زایی کنند.

همچنین پلیس شیکاگو اعلام کرد از عملکرد فیس بوک درباره پاک کردن حساب‌های کاربری جعلی که پلیس برای ردیابی مجرمان می‌سازد، خسته شده است.

البته این نخستین بار نیست که پلیس شیکاگو فیس بوک را به دلیل خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر مقصر می‌داند. در سال ۲۰۱۷ مقامات وقت پلیس شیکاگو نیز اعلام کردند این شرکت برای ردیابی فعالیت‌های غیرقانونی در این پلتفرم همکاری نکرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

معرفی کتاب

صدا و سیماصدا و سیما40 دقیقه قبل
گزارش اختصاصیمعرفی کتاباین هفته به دیدار نویسنده و کارگردانی رفتیم که دغدغه‌اش در موضوع انتشار کتاب و اجرای نمایش‌های هنری، پرداختن به شخصیت‌های اساطیری و تاریخی ایران است.

اغاز به کار جشنواره مستند

صدا و سیماصدا و سیما47 دقیقه قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی با اشاره به اهمیت مقوله مسکن در سبد معیشتی کارکنان، ادامه داد: نهضت تأمین مسکن را در بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله آغاز کرده‌ایم و ان شاء الله بتوانیم با اجرای این طرح، کمبود مسکن کارکنان را برطرف کنیم. سردار اشتری بیان کرد: هر چند که هوشمند سازی پلیس و رسیدن به پلیس هوشمند، برنامه اولویت دار در نیروی انتظامی است، اما تحقق این مهم نیازمند تأمین زیرساخت‌های لازم، آموزش، تجهیزات و … است. وی با تأکید بر اینکه تعامل و ارتباط با مردم برای نیروی انتظامی ظرفیت ساز است، خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم نه تنها می‌تواند در پیشبرد اهداف سازمانی کارگشا باشد، بلکه می‌تواند بسیاری از مشکلات و موانع را برطرف کند. فرمانده ناجا ادامه داد: اقتدار توأم با رأفت و مهربانی ناجا معطوف به آحاد جامعه است، اما نیروی انتظامی در مقابله با قانون شکنان قطعا با اقتدار و قاطعانه ظاهر می‌شود. سردار اشتری با اشاره به اظهار رضایت رهبری از نیروی انتظامی، گفت: خداوند را هزاران بار به خاطر اظهار رضایت معظم له سپاسگزار و شاکرم البته باید بگویم قطعا این اظهار رضایت رهبری نتیجه تلاش همه همکارانم از مرز تا مرکز است.

نظرها

اخبار بیشتر