بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - در اولین قسمت از مجموعه نمایش خانگی «هیولا»، اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد؛ قسمت اول نه‌تنها با تمام انتظاراتمان تطابق دارد که حتی خیلی بهتر از پیش‌بینی‌هایمان برای قسمت اول است

باید فقط منتظر ورود هیولا باشیم …

در قسمت اول، با روایتی که از دوره احمدشاه قاجار شروع می‌شود، خانواده شرافت، معرفی می‌شود و در طول تاریخ، خانواده‌ای را می‌بینیم که به قیمت از دست دادن تمام دارایی‌هایشان، شرافت خود را حفظ می‌کنند. «هیولا»، با ریتمی تند، حوادث را پشت سر هم می‌آورد و فقط آن‌قدری روی هر حادثه تعلل می‌کند که بیننده را در فضای داستانی‌اش درگیر کند و موجز و مختصر، تاریخچه خاندان شرافت را بازگو می‌کند تا حال و هوای اثر را پرداخت کند، اما به‌سرعت به کاراکتر اصلی، هوشنگ با بازی فرهاد اصلانی می‌رسد تا بدون وقت هدر دادن به سراغ قصه اصلی‌اش برود.

بیشتر بدانید: ۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 8

سریال «هیولا»

قسمت عمده انتظار بالایی که از «هیولا»، داشتیم به همکاری مجدد پیمان قاسم‌خانی و مهران مدیری، بعد از ده سال بازمی‌گشت و حالا «هیولا» نشان می‌دهد این انتظار طولانی ارزشش را داشته است. «هیولا» به‌اندازه کافی از نبوغ مدیری و قاسم‌خانی به‌صورت جداگانه و در کنار هم بهره‌مند‌است و همین نبوغ هم هست که در اولین قسمت، لحظات درخشانی پدید می‌آورد.

بیشتر بدانید: همکاری جدید برادران قاسم خانی با مدیری؟! + عکس آشتی کنان

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 12

فرهاد اصلانی در مجموعه نمایش خانگی «هیولا»

اولین قسمت «هیولا»، آشکارا نتیجه کار مدیری بعد از ساخت «ساعت پنج عصر» است؛ مدیری با جسارت، دنیای بزرگ‌تری را برای روایتش انتخاب می‌کند، مرزها را می‌شکند و خود را به چهارچوب یک مجموعه چندقسمتی محدود نمی‌کند، پا را فراتر می‌گذارد و باتجربه‌ای که از اولین فیلم سینمایی‌اش به دست آورده، قصه‌ای با همه استانداردهای سینمایی تعریف می‌کند.

مدیری که همیشه به‌ویژه اخیرا از دغدغه‌های اجتماعی‌اش صحبت کرده است، حالا در «هیولا» و در بستر یک قصه طنز، از جامعه‌ای می‌گوید که دردش آزارش داده است. این روزها، نمایش سکانسی از مردم معترض روبروی یک موسسه مالی متخلف، چاشنی همه فیلم و سریال‌های طنز و اجتماعی شده است، اما مدیری دوربینش را به میان جمعیت می‌برد، از حال و احوال‌پرسی‌ها می‌گوید و به‌جای آنکه بیننده را با زاویه دوربین یک خبرگزاری قانع کند، او را به مرکز اعتراضات مردم دردمند می‌برد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

از سوی دیگر، امضای قاسم‌خانی نیز پای اثر کاملا هویداست.

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 18

«هیولا» سریال جدید مهران مدیری و قاسمخانی

غافلگیری‌های پشت سرهمی که در روایت رخ می‌دهد و شوک‌هایی که به بیننده وارد می‌شود و او را وادار به خنده می‌کند، طنز نیشداری که در ادبیات رسمی کاراکترها در تاریخ وجود دارد و اشارات غیرمستقیم اما هوشمندانه انتقادی-اجتماعی و درنهایت انتخاب نام معشوقه قدیمی هوشنگ برای دخترش، همه از حضور قاسم‌خانی در «هیولا» نشاءت می‌گیرد، که البته در این میان دیالوگ‌نویسی جذاب و حرفه‌ای امیر برادران نیز به بار درام می‌افزاید و «هیولا» را بیش‌ازپیش جذاب می‌کند.

قسمت اول «هیولا» درست و به‌اندازه است، با ریتم خوبی پیش می‌رود و در همین قسمت اول، مخاطب با تمام کاراکترهای اصلی روایت و حال و هوای قصه آشنا می‌شود؛

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 22

شبنم مقدمی در سریال خانگی «هیولا»

هوشنگ، همسرش، مادرش و دو فرزندی که فرزند کوچک‌تر بعد از سال‌ها و دهه‌ها، در مقابل شرافت خاندان شرافت می‌ایستد و این اصول اخلاقی را به چالش می‌کشد، مشکلات مالی هوشنگ و سال‌های درازی که در مدرسه به آموزش پرداخته، همه به بیننده نشان داده می‌شود و درعین‌حال، او را برای ورود کاراکتری که زندگی هوشنگ را دگرگون خواهد کرد آماده می‌کند. بازی فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی و گوهر خیر اندایش خوب و روان است و زوج اصلانی، مقدمی بار دیگر شیمی خوبشان مقابل دوربین را به رخ می‌کشانند.

با همه این‌ها، حالا باید فقط منتظر ورود هیولا باشیم.

بیشتر بدانید: از سحر قریشی تا لیلا حاتمی و بهرام رادان در شبکه نمایش خانگی + عکس

بیشتر بدانید: همکاری جدید برادران قاسم خانی با مدیری؟! + عکس آشتی کنان

بیشتر بدانید: ژست خودمانی مهران مدیری و پیمان قاسم خانی + عکس

بیشتر بدانید: اولین عکس منتشر شده از پشت صحنه سریال جدید مهران مدیری

منبع: blog. namava. ir

بررسی قسمت اول «هیولا» سریال جدید مهران مدیری + عکس - 32

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پخش پشت صحنه سریال به رنگ خاک

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزای میزان به نقل از روابط عمومی شبکه یک، پس از پایان پخش سریال ۳۴ قسمتی «به رنگ خاک» پشت صحنه ساخت این پروژه امشب چهارشنبه نمایش داده می‌شود. در تصاویری که پخش می‌شود تهیه کننده، کارگردان و سایر عوامل پشت و مقابل دوربین درخصوص ساخت این سریال توضیح می‌دهند. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبر سیما اینجا کلیک کنیدمجموعه تلویزیونی «به رنگ خاک» به تهیه کنندگی سعید بشیری و حسن لفافیان کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما بود. /انتهای پیام

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

پایان انحصار صداوسیما؛ «من با تلویزیون حرف نمیزنم»

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. این دیالوگ معروف وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اینکه چرا وریا نمی‌خواهد با تلویزیون حرف بزند، به خود او تلویزیون مربوط است. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. شبکه‌های اجتماعی بر خلاف صداوسیما تیغ سانسور هم ندارند و مردم بدون ممیزی می‌توانند نقطه نظرات مختلف را بخوانند و ببیند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
«دل» مجموعهٔ نمایشی به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه کنندگی جواد فرحانی، محصول سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در شبکه نمایش خانگی است. این سریال در ۲۸ قسمت به قلم بابک کایدان و میثم کایدان نگاشته شده‌است. نمایی از این سریال را مشاهده می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر