۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - در این گزارش قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا «هیولا» در شبکه نمایش خانگی اثری مهم محسوب می‌شود و از دیگر آثار جاری در این شبکه متمایز است

پخش سریال هیولا به کارگردانی مهران مدیری از ۹ اردیبهشت ۹۸

شبکه نمایش خانگی، باآنکه پدیده‌ای نسبتا نوظهور است، اما خیلی سریع در حال تکامل است. این روزها شاهد مجموعه‌هایی با ژانرهای مختلفی هستیم که هرکدام هم مخاطبان خود رادارند و حقیقت این است که در این میان جای خالی مجموعه‌های کمدی به‌شدت محسوس است. اگر نگاهی به شروع فعالیت سینماگران و اهالی تلویزیون در این شبکه داشته باشیم، باید اذعان کنیم، آنچه رسما شبکه نمایش خانگی را به‌عنوان یک پلت فرم جدید به مخاطبان معرفی کرد، مجموعه‌های طنزی بود که در آنتن رسانه ملی، به دلایل گوناگون، جایی پیدا نکردند و آغازگر این حرکت هم کسی نبود جز مهران مدیری.

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 7

پوستر سریال «هیولا»

مدیری زمانی که «قهوه تلخ» را ساخت با مدیران سیما به توافق نرسید و این مجموعه از شبکه نمایش خانگی پخش شد. حرکتی جدید که برخلاف پیش‌بینی‌ها با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد، اما هیچ‌گاه به سرانجام نرسید. به‌هرحال مدیری در سال‌های دوری‌اش از تلویزیون در رسانه خانگی مشغول بود و با «ویلای من»، «عطسه»، «شوخی کردم» و «گنج مظفر»، چراغ شبکه نمایش خانگی را در روزهایی که این جریان آن‌قدرها هم محبوب نبود، روشن نگه داشت. بعد از ساخت یک فیلم سینمایی و بازگشت به تلویزیون با «در حاشیه»، ادامه آن و مهم‌تر از همه «دورهمی»، مهران مدیری هم قصد دارد با سریالی جدید به شبکه نمایش خانگی بازگردد و این به معنای بازگشت کمدی‌های نابی است که فقط از مهران مدیری برمی‌آید. «هیولا»، مجموعه‌ای است که گفته می‌شود در ۱۵ قسمت ساخته‌شده و در ابتدا قرار بود برای سال جدید توزیع و پخش شود، اما اکنون به نظر می‌رسد، اواسط اردیبهشت‌ماه باید منتظر آخرین کار مدیری باشیم.

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 10

عکس عوامل و بازیگران سریال «هیولا»

باوجوداینکه مدیری آگاهانه سعی کرده همه جوانب اثرش را پنهان نگه دارد تا مخاطب را شگفت‌زده کند، در این یادداشت سعی کردیم پنج دلیل اصلی که باعث می‌شود «هیولا» تا این حد برایمان هیجان‌انگیز است و باعث می‌شود این‌چنین بی‌صبرانه منتظر پخش آن باشیم را مرور کنیم، درواقع، می‌خواهیم بدانیم، چرا «هیولا» در شبکه نمایش خانگی اثری مهم محسوب می‌شود و از دیگر آثار جاری در این شبکه متمایز است، پس با ما همراه باشید:

واقعا به کمدی نیاز داریم

نیاز نیست که یک مخاطب حرفه‌ای سینمای ایران باشید تا بدانید که این روزها سینمای ایران تا چه حد در دام ابتذال کمدی‌های سخیف افتاده است. اما این اصل قضیه نیست؛ اصل قضیه این است که مخاطب ایرانی اکنون در میان خیلی از اخبار ناخوشایند به سر می‌برد، سیل، زلزله، بی‌ثباتی اقتصادی، مشکلات معیشتی و اجتماعی، همه باعث شده‌اند که مخاطب ایرانی بیش از هرزمانی ناامید باشد. در چنین شرایطی، طبیعی است که مخاطب عام که سینما برایش در درجه اول تفریح است، به دنبال ساعاتی خوش در سینما باشد و از فیلم‌های اجتماعی و نمایش بدبختی‌هایی که هرروز از نزدیک لمسشان می‌کند اشباع‌شده باشد.

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 15

سریال «هیولا» در شبکه نمایش خانگی

اما واکنش سینما به این نیاز، رندانه بوده است. سینمای ایران، این روزها در محاصره فیلم‌هایی قرارگرفته که فقط لفظ کمدی را یدک می‌کشند، اما یکی از یکی بی‌مزه‌تر، سخیف‌تر و مبتذل‌تر هستند. لوده بازی، مسخرگی و خلاصه سوار بودن بر موج نیاز مخاطب، نتیجه‌ای نداشته جز اینکه در طی چند سال گذشته که به‌شدت به احیای ژانر کمدی نیاز داشته‌ایم، این ژانر هرروز بیشتر تحلیل برود و بیشتر از اصل خود که برقراری ارتباط سالم با مخاطب و مهم‌تر از همه خنداندن اوست دور شود. شبکه نمایش خانگی هم باوجوداینکه با استفاده از ظرفیت‌های خود، مخاطب را سرگرم می‌کند، اما او را نمی‌خنداند و در میان همه آثار رنگارنگ این شبکه، جای یک اثر کمدی خوب احساس می‌شود. «هیولا»، قبل از هر چیز، وعده یک سریال کمدی را داده است، که می‌تواند هم موازنه‌ای منطقی در شبکه نمایش خانگی برقرار کند، هم مخاطب را راضی کند و هم با تعریف یک استاندارد قابل‌قبول، راه را برای ورود آثار مشابه، نه‌تنها به این شبکه که به سینما هم باز کند.

همکاری مشترک مهران مدیری و پیمان قاسم‌خانی را دوست داریم

بهترین آثار طنز و کمدی تلویزیون را بی‌شک، مهران مدیری و پیمان قاسم‌خانی رقم‌زده‌اند. همکاری مشترکی که در «پاورچین» به ثمر نشست و در «شب‌های برره»، به اوج رسید، بعد از «در حاشیه»، ادامه نیافت و قاسم‌خانی و مدیری راهشان را از هم جدا کردند. قاسم‌خانی در پاسخ به سوالاتی که پیرامون این جدایی حرفه‌ای پیش‌آمده بود، گفت که می‌خواهد بیشتر در سینما فعالیت کند. حالا یک شبکه نمایش خانگی که مخاطبان زیادی دارد و قیدوبندهای تلویزیون را هم ندارد، بهترین فرصت است که این همکاری مجدد شکل بگیرد.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 21

همکاری دوباره مدیری و قاسم خانی در سریال «هیولا»

مدیری بارها اعلام کرده که دوست دارد کار طنزی بسازد که علاوه بر خنداندن مخاطب، حرف‌های جدی هم داشته باشد و به انتقادات اجتماعی بپردازد، کاری که خودش در «دورهمی» سعی داشت انجام دهد اما سیاست‌های تلویزیون تا حد زیادی دست‌وپایش را بسته بود. قاسم‌خانی که هم قبلا با آثاری چون «مارمولک» نشان داده، بیش از یک کمدی سطحی، به یک طنز تندوتیز سیاسی و اجتماعی علاقه‌مند‌است. پس با همه این‌ها می‌توان امیدوار بود که «هیولا»، یک کمدی شاخص، باشد که هم می‌تواند بیننده‌اش را بخنداند و هم‌بار معنایی خودش را یدک بکشد.

بیشتر بدانید: همکاری جدید برادران قاسم خانی با مدیری؟! + عکس آشتی کنان

بیشتر بدانید: حرف‌های پیمان قاسم خانی درباره قهرش با مدیری و ممنوع الکاری

یک داستان زناشویی در بطن جامعه

گفته می‌شود که «هیولا» روایت قصه یک زوج است که با ورود یک آدم جدید زندگی‌شان دستخوش تغییر می‌شود. مهران مدیری تقریبا همیشه، طنزش را به میان یک خانواده خیالی می‌برد و روزمرگی‌های ساده اما اجتماعی را در زندگی‌شان بازتاب می‌دهد. از «پلاک ۱۴» که قصه‌های دو برادر بود تا «پاورچین» که محوریت آن را قصه‌های دو زوج تشکیل می‌داد، انگار مدیری همیشه در میان خانواده راحت‌تر می‌تواند حرف‌هایش را بزند.

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 28

داستان سریال «هیولا» شبکه نمایش خانگی

خانواده‌ای که مدیری انتخاب می‌کند، یک خانواده معمولی با همه دغدغه‌های معمولی یک خانواده است و مدیری از روابط آدم‌ها در خانواده تا درگیری‌های اجتماعی اعضای این خانواده سخن می‌گوید. حتی در «شب‌های برره»، هم این خانواده‌ها بودند که مرکز قصه‌های عجیب‌وغریب شهر را تشکیل می‌دادند و علاوه بر تقابل‌های اجتماعی‌شان، روابطشان با یکدیگر نیز محل وقوع کمدی‌های جالبی بود.

در «هیولا»، با یک زوج امروزی در جامعه خودمان سروکار داریم، روابط زناشویی، علاوه بر روابط اجتماعی حاکم بر زندگی کاراکترهای اصلی، جولانگاه مدیری است تا طنز همیشگی دوست‌داشتنی‌اش را به بار بنشاند.

ترکیب متفاوت بازیگران: شبنم مقدمی و فرهاد اصلانی

تا نام مهران مدیری را می‌شنویم، یاد سیامک انصاری می‌افتیم. اساسا مهران مدیری در طی سال‌ها با بازیگران ثابتی همکاری داشته است و همین ثبات، به یکنواختی آثارش دامن زده است. اما در «هیولا» با بازیگرانی روبرو هستیم که نه‌تنها تاکنون در کارهای مدیری ندیده‌ایم که شاید بعیدترین گزینه‌ها برای حضور در اثر او به نظر بیایند. شبنم مقدمی و فرهاد اصلانی که تاکنون چندین بار مقابل هم قرارگرفته‌اند زوج اصلی «هیولا» هستند.

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 34

شبنم مقدمی و فرهاد اصلانی در سریال «هیولا»

مقدمی تاکنون دو بار سیمرغ بلورین دریافت کرده است. یک‌بار برای فیلم «امروز» و بار دوم برای فیلم‌های «زاپاس» و «نفس». درخشش مقدمی در آثاری چون «زاپاس» و «خجالت نکش» که برای این دومی نامزد دریافت سیمرغ بلورین هم شده است، نشان می‌دهد که او به‌موقع می‌تواند تمام‌قد یک بازیگر طنز هم باشد.

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 37

گوهر خیراندیش و شبنم مقدمی در سریال «هیولا»

فرهاد اصلانی، برای «خرس» و «زندگی خصوصی» سیمرغ بلورین دریافت کرده است که البته فقط قسمتی از افتخارات بازیگری او محسوب می‌شود. اصلانی قبلا در «شاهگوش»، در حال و هوایی مشابه «هیولا» حضور داشت و ثابت کرده که از عهده یک نقش کمدی هم به‌خوبی برمی‌آید. از طرف دیگر، مقدمی و اصلانی هم بازیگران سخت‌گیر و گزیده کاری هستند که باید به انتخابشان اعتماد کرد.

گوهر خیراندیش، شیلا خداداد و محمد بحرانی هم دیگر بازیگران «هیولا» هستند که گرچه زیاد به دیدنشان در اثری از مهران مدیری عادت نداریم، اما می‌توانند در «هیولا» یک همکاری درخشان را شکل دهند.

بیشتر بدانید: اولین عکس از چهره سیامک انصاری در فیلم ساعت ۵ عصر مهران مدیری

شخص شخیص مهران مدیری

اصلا و اساسا، مهران مدیری، چهره‌ای است که باید روی هوش و ذکاوتش حساب باز کرد. مدیری در هر وادی که وارد می‌شود، موفق است و چندان از شکست خوشش نمی‌آید.

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 44

سریال جدید مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی

مدیری در طی سال‌های طولانی فعالیتش، چه با برنامه‌های طنزش، چه با نقش‌هایی که در سینما داشته و چه در «دورهمی»، که مستقیما جلوی بیننده می‌ایستد و به سبک استندآپ کمدی، انتقادهایش را مطرح می‌کند، همیشه چهره‌ای محبوب بوده و که فقط نامش برای جذب مخاطب کافی است. چه خوشمان بیاید، چه نه، نام مهران مدیری که می‌آید می‌توانیم مطمئن باشیم راضی خواهیم شد.

بیشتر بدانید: ژست خودمانی مهران مدیری و پیمان قاسم خانی + عکس

بیشتر بدانید: اولین عکس منتشر شده از پشت صحنه سریال جدید مهران مدیری

بیشتر بدانید: از سحر قریشی تا لیلا حاتمی و بهرام رادان در شبکه نمایش خانگی + عکس

بیشتر بدانید: آیا خداحافظی سیامک انصاری از مجموعه دورهمی خبر خوبی خواهد بود؟

منبع: blog. namava. ir

۵ دلیل برای اینکه منتظر هیولای مهران مدیری باشیم! + عکس - 53

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «ما هیچ بخشنامه‌ای صادر نکردیم» گفت: تنها آن دسته از مواد غذایی در بوفه مدارس مجاز است که در دستورالعمل بوفه‌ها با همکاری وزات بهداشت در مهرماه به مدارس اعلام شده است. طی چند روز اخیر گزارش‌ها و عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از وجود قرص‌هایی درون کیک‌هایی دارد که چند دانش آموز برای تغذیه به مدرسه برده بودند. در پیام‌های منتشره در فضای مجازی آمده است که به تمام مدارس بخشنامه شده از این کیک‌ها که آلوده به قرص‌های خطرناک هستند استفاده نشود که این موضوع توسط وزارت آموزش و پرورش تکذیب شد. حسن ضیاءالدینی، مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در این باره اظهار کرد: گزارشی در این باره از سه استان به ما رسیده که ما طی نامه‌ای به اطلاع وزارت بهداشت رساندیم. مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «ما هیچ بخشنامه‌ای صادر نکردیم» گفت: تنها آن دسته از مواد غذایی در بوفه مدارس مجاز است که در دستورالعمل بوفه‌ها با همکاری وزات بهداشت در مهرماه به مدارس اعلام شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
حسن ضیا الدینی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره خبر پخش شده در فضای مجازی مبنی بر ارسال بخشنامه به تمام مدارس به ممنوعیت پخش تیتاب، تاینی، مینو، شیرین عسل، پچ پچ و … گفت: ارسال بخشنامه‌ای به مدارس با این مضمون صحت ندارد. ضیا الدینی در ادامه بیان کرد: گزارشی از برخی استان‌ها مبنی بر وجود قرص‌هایی به دست ما رسیده که این گزارش را برای بررسی بیشتر به وزارت اعلام کرده‌ایم تا صحت و سقم آن را به آموزش و پرورش اعلام کنند. مدیر کل سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: این مسائلی که مطرح شده شایعاتی است که نباید به آن‌ها توجه کرد، ولی با این وجود از برخی از استان‌ها مثل هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی گزارش شده که این گزارش را برای پیگیری بیشتر منعکس کرده‌ایم. ضیا الدینی در ادامه در پاسخ به این سوال که ادارات اموزش و پرورش استانی این موضوع را تائید کرده‌اند یا خیر؟ گفت: استان‌ها اعلام کرده‌اند که چند نفر از دانش آموزان این موضوع را گزارش کرده‌اند، ولی امکان اینکه این قرص‌ها بعد از باز شدن در داخل کیک‌ها گذاشته شده باشد وجود دارد. وی در ادامه در پاسخ به این شوال که مشخص شده است که این قرص‌ها از چه نوعی بوده‌اند؟ افزود: این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی هیستامین و رانیتیدین بود و گزارشی از مسمومیت دانش‌آموزان نداشته‌ایم و منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم و البته حراست آموزش و پرورش برای پیگیری موضوع نیز در جریان قرار گرفته است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
سال‌های بسیاری است که در صنعت انیمیشن فعالیت می‌کنید؛ صنعت انیمیشن امروز با گذشته چه‌قدر فرق کرده؟ خیلی زیاد! هنوز انیمیشن کامپیوتری این‌قدر همه‌گیر نشده بود و نه من و نه هیچ‌کدام از اعضای تیم، نمی‌توانستیم حدس بزنیم که انیمیشن کامپیوتری در آینده‌ای نزدیک تا چه‌حد تحول عظیمی را در صنعت انیمیشن به‌وجود می‌آورد. خیلی هیجان‌انگیز است که شاهد گسترش و پیشرفت انیمیشن کامپیوتری در این ۲۵سال بوده‌ام. همه‌گیرشدن انیمیشن کامپیوتری در نهایت به‌نفع این هنر خواهد بود؟ خب، هرچه انیمیشن کامپیوتری بزرگ‌تر و کیفیت آن بهتر شود، قطعا به نفع این هنر است. بله، من کودکی و نوجوانی پرهیجانی داشتم.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی در خصوص مسابقات قرآنی گفت: بحث اعزام نمایندگان ایران به مسابقات بین المللی قرآن به تنهایی موضوعی است که نیاز به یک نظام سازی و استانداردسازی دارد که شاید تا کنون چندان به آن توجه نشده است. این موضوع در اعزام، بدرقه و استقبال از آن‌ها نادیده گرفته شده است. رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: خروجی مسابقات قرآن به طور معمول افراد ثابتی هستند که فقط در سطوح مختلف جابجا می‌شوند و ورود افراد به مسابقات در حد قابل قبولی نیست که رفع این مشکلات همفکری و کمک استادان را می‌طلبد. این مسؤول قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تصویر ذهنی افراد از وضعیت مالی سازمان اوقاف و امور خیریه این است که سازمان از نظر مالی هیچ مشکلی ندارد، البته گردش مالی سازمان مناسب است، اما هر ریالش برای خود قوانینی دارد. کل بودجه سال ۹۸ سازمان اوقاف، ۱۷ میلیارد تومان بوده که ۱۰ میلیارد تومان برای مسابقات قرآن و ۷ میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری در نظر گرفته شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

حماس: تکذیت توافق برای آتش بس طولانی مدت با صهیونیستها

صدا و سیما19 دقیقه قبل

توافق آمریکا و چین بر سر مرحله نخست موافقتنامه تجاری

مهر19 دقیقه قبل

فونسکا: بازیکنان رم تصور کردند مقابل وولفسبرگر از پیش برنده هستند؛ با چنین نگرشی نمی‌توانیم به قهرمانی در لیگ اروپا فکر کنیم

طرفداری26 دقیقه قبل

خواب طولانی ریسک سکته را افزایش می‌دهد

آفتاب‌نیوز32 دقیقه قبل

نکته آماری؛ لیست جوان‌ترین بازیکنان منچستریونایتد که در یک بازی اروپایی حداقل دو گل به ثمر رسانده‌اند

طرفداری32 دقیقه قبل

ترفندی برای کاهش ریسک سرطان در افراد چاق

مشرق‌نیوز34 دقیقه قبل

بختیار: دغدغه کاندیداهای انتخابات حل مشکلات مردم باشد/ مردم به شعارها رأی نمی‌دهند

ایسنا38 دقیقه قبل