شورای شهر را متقاعد به جراحی‌ لوایح کردیم/تدوین سند چشم انداز توسعه شهر کرمان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
شورای شهر را متقاعد به جراحی‌ لوایح کردیم/تدوین سند چشم انداز توسعه شهر کرمان

شورای شهر را متقاعد به جراحی‌ لوایح کردیم/تدوین سند چشم انداز توسعه شهر کرمان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمان شهردار کرمان با بیان اینکه لایحه‌های شهرسازی کرمان بسیار ضعیف بود، تصریح کرد: لوایح شهرداری کرمان مربوط به ۱۲ سال قبل بودند که تاکنون تغییری در آنها به وجود نیامده بود که در این راستا تغییرات پیشنهادی را به شورا ارائه دادیم و خوشبختانه شورای شهر نیز پذیرفت که جراحی‌هایی در این لوایح صورت دهد.

«مهران عالم‌زاده» صبح امروز ۱۳ آذرماه در همایش شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهر با حضور معاون امور شهرداری‌های وزارت کشور و مدیر کل امور شوراهای اسلامی شهر و روستایی وزارت کشور گفت: شهر یک موجود زنده و همواره درحال زایندگی، تغییر و رشد است.

وی با بیان این مطلب که برای انجام اقدامات نمی‌توان شهر را متوقف کرد، تصریح کرد: ما برای شهر برنامه نداریم و این بی‌برنامگی نیز متاسفانه سبب بروز مشکلات شده است و اگر شهر دارای برنامه باشد اعضای شورای شهر و شهرداری‌ها نیز موظف می‌شوند براساس برنامه شهر حرکت کنند.

شهردار کرمان با بیان این مطلب که برنامه‌ای با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان برای ۵ سال آینده شهر کرمان در دست تدوین داریم که در آن چشم انداز پنج ساله شهر کرمان را ترسیم خواهیم کرد، اظهار کرد: باید برنامه‌های حوزه شهری براساس اولویت‌بندی باشند تا اقدامات و اعتبارات براساس این اولویت‌ها تخصیص داده شود ضمن آنکه برنامه‌های شهری نیز باید همگون و متوازن باشند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها و تاثیر آنها بر برنامه‌های توسعه شهری عنوان کرد: باید با توجه به این شرایط که درآمدهای شهرداری کاهش یافته اعضای شورای شهر برنامه‌ها و راهکارهای جایگزینی مناسبی این مهم ارایه دهند.

عالم‌زاده با بیان این مطلب که اگر دیر حقوق کارکنان شهرداران داده شود، انگیزه در آنها کاهش پیدا خواهد کرد، اظهار کرد: شهرداران باید پرداخت حقوق کارکنان را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی از تعامل و ارتباط مستمر شهرداری‌ها با سایر دستگاه‌های شهری سخن به میان آورد و بیان کرد: اعتبارات اختصاص داده به شهرداری کرمان برخی اوقات به اندازه یک شهر کوچک است اما ما شرایط فعلی کشور را درک می‌کنیم و اعتراضی نیز به این موضوع نداریم، شایان ذکر است که در گذشته ۵ درصد بودجه استان کرمان به شهرداری کرمان اختصاص داده می‌شد که امروز این اعتبار به حدود یک درصد رسیده است.

شهردار کرمان عنوان کرد: شهرداران در شرایط خاص اقتصادی باید مصوباتی را داشته باشند که بتوانند منابع مالی خود را از طریق مردم و درآمدهای پایدار تامین کنند.

وی با بیان اینکه لایحه‌های شهرسازی کرمان بسیار ضعیف بود، تصریح کرد: لوایح شهرداری کرمان مربوط به ۱۲ سال قبل بودند که تاکنون تغییری در آنها به وجود نیامده بود که در این راستا تغییرات پیشنهادی را به شورا ارائه دادیم و خوشبختانه شورای شهر نیز پذیرفت که جراحی‌هایی در این لوایح صورت دهد.

عالم‌زاده به شفافیت مالی و اجرایی در شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: برای اولین بار در کرمان، سامانه شفافیت شهرداری کرمان را راه‌اندازی و طرح تفضیلی شهر کرمان را نیز در معرض دید عموم قرار دادیم و معتقدیم در این راستا در شهرداری کرمان یک اتاق شیشه‌ای ایجاد کردیم تا همه عملکرد ما را ببینند و نظر دهند زیرا این اتفاق باعث رشد شهری و افزایش اعتماد عمومی در بین مردم خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه تلویزیونی «جهان آرا» دوشنبه شب با حضور سردار محمد علی جعفری و با موضوع چرایی محوریت جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی از شبکه افق پخش می‌شود. سردار «محمدعلی جعفری» فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة الله (عج)، مهمان برنامه امشب «جهان آرا» خواهد بود. موضوع این برنامه، چرایی محوریت جوانان در گام دوم انقلاب است. در برنامه امشب «جهان آرا» و در گفت‌وگوی امیرحسین ثابتی با سردار جعفری، مروری بر تجارب نظام در عبور از بحران‌ها با اتکا به جوانان مردم صورت می‌گیرد. این برنامه روز‌های زوج ساعت ۲۲ به صورت زنده از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت ۱۷:۳۰ روز بعد روی آنتن می‌رود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.
مهرمهر1 ساعت قبل
تلاش ما به عنوان اعضای کمیته CASPCOM استمرار این حرکت رو به رشد در راستای اجرای برنامه یکپارچه کمیته خواهد بود. این تحقیقات در زمینه‌های مختلف هواشناسی و آبشناسی قابل انجام است که می‌توان عمده‌ترین آن‌ها را ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر دریای خزر عنوان کرد. تاج‌بخش ادامه داد: این نشست در حالی صورت می‌گیرد که ما همچنان شاهد روند کاهشی تراز آب دریای خزر هستیم و در صورت تداوم این روند، امکان وقوع شرایط ناگوار زیست محیطی در مناطق ساحلی کشورهای حاشیه این دریا وجود دارد. رئیس سازمان هواشناسی گفت: فعالیت‌های اکتشاف و استخراج نفت در بخش‌های مختلف دریای خزر از دیرباز وجود داشته و در سال‌های اخیر دامنه این فعالیت‌ها گسترش چشمگیری داشته است. موارد همکاری بین این دو نهاد منطقه‌ای، تهیه داده‌های مورد نیاز هواشناسی آبشناسی برای کمک به ارزیابی‌های زیست محیطی و همچنین تحقیقات مشترک در زمینه انتقال آلاینده‌ها و ارزیابی اثرات آن خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر