آغاز چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

آغاز چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
چهارمین روز نام‌نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد.
آغاز چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور روز گذشته (سه شنبه) در جمع خبرنگاران، اعلام کرد: تا پایان مهلت قانونی امروز ۳۰۸۰ نفر ثبت‌نام نهایی کردند که نسبت به مدت مشابه دوره قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: از میان این تعداد ۲۷۴۲ نفر مرد هستند که ۸۹ درصد از کل داوطلبان را تشکیل می‌دهند و ۳۳۸ نفر نیز زن هستند و معادل ۱۱ درصد از کل داوطلبان را شامل می‌شوند.

آقای موسوی تاکید کرد: افزایش ۵۱ درصدی ثبت‌نام زنان نسبت به دوره قبل نیز از آمار‌های قابل توجه است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: ۳۸ درصد از داوطلبان زیر ۴۰ سال؛ ۵۶ درصد زیر ۶۰ سال و ۶ درصد بالای ۶۰ سال دارند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

نام نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس تا ۱۶ آذر ادامه دارد.

آغاز چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات

چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجموعه چهل سرای مصلی امام خمینی (ره) آغاز شد.

بر اساس آخرین اعلام رسمی مسوولان تا ساعت ۱۵ روز گذشته (سه شنبه) ۶۳۲ نفر در این حوزه انتخابیه اقدام به نام نویسی کرده‌اند.

هم اکنون حدود ۵۰ نفر درحال نام نویسی هستند و قرار است تا ساعاتی دیگر فرماندار تهران با حضور در جمع خبرنگاران آخرین آمار ثبت نامی‌ها را اعلام کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
بیایید نگاهی به ارزیابی شرایط کشور از نگاه رئیس‌جمهور در آخرین سخنرانی ایشان بیندازیم. ماهانه پول‌های‌مان برگردانده می‌شد.» چهار سال پیش قبل از انعقاد برجام نیز چنین تصویری رؤیایی از شرایط پس از توافق، توسط ایشان ارائه شد تا مقدمات رسیدن به توافق را فراهم کنند. آقای روحانی ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ در سخنانی تاریخی حل مشکل ‌اشتغال جوانان، رونق صنعت، احیای بانک‌ها و حتی حل مشکل آب آشامیدنی را در گرو حصول توافق برجام دانستند. اینکه آیا آقای رئیس‌جمهور امروز نیز مانند آن سال‌ها مشغول تمهید مقدمات توافق دیگری در اذهان عمومی است، موضوع این متن نیست. دولت باید دل به سراب توافق جدید نسپرد و از این خواب بیدار شود.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.
تابناکتابناک21 ساعت قبل
تهدید علنی و مستقیم وزیر امور خارجه اسرائیل به حمله به خاک ایران و موشک باران ایران، در حالی است که اخیرا اسرائیل اقدام به یک آزمایش موشکی بالستیک کرده که گفته می‌شود، یک آزمایش هسته‌ای بوده است. تهدید علنی اسرائیل برای حمله به ایران، پس از آزمایش هسته‌ای؛ وزیر امور خارجه یسرائیل کاتز (از حزب لیکود) در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفته: حمله اسرائیل به ایران، امری محتمل است که در حال بحث و بررسی است. وزیر امور خارجه اسرائیل، به شکلی جالب توجه و با تهدید علنی به موشک باران ایران، و آوردن نام عربستان و امارات متحده عربی گفته، ایران باید از عواقب کلیه فعالیت‌های خود آگاه باشد. کاتز فاش کرده که اسرائیل و عربستان سعودی همکاری نزدیکی دارند، اما ترجیح داده که در این باره توضیح ندهند. وزیر امور خارجه اسرائیل گفته: تهدید ایران تنها علیه اسرائیل یا عربستان سعودی نیست.

بررسی بودجه سال آینده از ۴ اسفند

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: نهایتا چهارم اسفند ۹۸ بررسی لایحه بودجه در نشست علنی مجلس آغاز می‌شود؛ امیدواریم این لایحه بودجه مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد، چرا که در سال گذشته و در جلسه با نمایندگان صحبت از حذف تدریجی نفت شده است. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: حذف یکصد ردیف هزینه‌ای تغییری در بودجه سنواتی محسوب می‌شود و همچنین مسائلی، چون طرح تحول سلامت نیز از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۹۹ است. وی در خصوص بودجه شرکت‌های دولتی نیز گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی برای بخش سرمایه گذاری است و همچنین ۷۰ هزار میلیارد تومان نیز برای بخش عمرانی دیده شده است که در مجموع به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: در بخش کشاورزی، عمران، ارتباطات و اطلاعات، طرح ملی اطلاع رسانی و … بودجه یاد شده اختصاص یابد. بررسی مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیانسخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دستاورد‌ها و مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در جلسه علنی سه شنبه با حضور دولتی‌ها بررسی می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۱۳۹۹ به مجلس شورای اسلامی، رقم بودجه وزارت امور خارجه را در مقایسه با سال ۱۳۹۸، ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش داده است. اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور صبح امروز (یک‌شنبه) با حضور در مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ را به مجلس و نمایندگان برای بررسی تقدیم کرد. بررسی‌ لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۹، تقدیمی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، از افزایش ۱۰ هزار میلیارد ریالی (۱۰، ۰۵۴، ۸۵۳، ۰۰۰، ۰۰۰) بودجه وزارت امور خارجه حکایت دارد. بودجه وزارت امور خارجه مصوب سال ۱۳۹۸ رقمی بالغ بر ۱۵، ۵۰۱، ۸۸۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال بود که در لایحه پیشنهادی امسال این رقم به ۲۵، ۵۵۶، ۷۳۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال افزایش یافته است. بر این اساس ارقام ردیف‌های بودجه بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه به شرح زیر است: منبع: مهر

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

بیماری‌های حاد پوستی، دستاورد آزمایش «مادر بمب‌های» آمریکا در افغانستان

میزان‌آنلاین8 ساعت قبل

زندگی‌های شبانه!

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

محرمانه از زندانیان زیر ۱۸ سال | کدام کشور بیشترین آمار بزهکاری نوجوانان را دارد؟

همشهری5 ساعت قبل

خلاصه بازی منچسترسیتی - منچستریونایتد (ویدئو)

خبر فوری23 ساعت قبل

ساده‌ترین راه برای تشخیص برنامه غذایی سالم چیست؟

ایمنا1 روز قبل

پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان

اعتمادآنلاین1 روز قبل

برگزاری سمپوزیوم فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری کشورهای عضو اکو در کیش

اقتصادنیوز16 ساعت قبل

دانشجویان در حمایت از شیخ زکزاکی مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

تسنیم1 روز قبل

بررسى تغییر قیمت کالاهاى اساسى در یکسال/ رشد بیش از ١٠٠درصدى قیمت خرما و شیر

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

تکرار شعار #تغییر کروبی و #امید روحانی از سوی اصولگرایان/ چرا انقدر در خلق شعار عاجزید؟

آفتاب‌نیوز22 ساعت قبل