امروز «هتل ربات» به ایستگاه فضایی می‌رود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
امروز «هتل ربات» به ایستگاه فضایی می‌رود

امروز «هتل ربات» به ایستگاه فضایی می‌رود

فارسخبرگزاری فارس |
آژانس فضایی ایالات متحده قصد دارد امروز با مأموریت تجاری اسپیس‌اکس، یک هتل ربات را به خارج از ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، آژانس فضایی ایالات متحده قصد دارد با مأموریت بازپرداخت تجاری اسپیس‌اکس، یک هتل ربات را به خارج از ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند.

طبق گفته ناسا، این هتل یک واحد ذخیره‌سازی محافظ برای ابزارهای مهم رباتیک خواهد بود؛ این هتل ربات امروز به فضا ارسال می‌شود.

قرار است مشکلاتی نظیر نشت گاز آمونیاک در ایستگاه فضایی بین‌المللی مورد بررسی قرار بگیرد که توسط این هتل ربات به راحتی انجام خواهد شد.

بکارگیری ربات‌های ردیابی معمولا زمانی که ابزار خارجی ذخیره نمی‌شود، بسیار بیشتر طول می‌کشد. پس از خارج شدن از ایستگاه، این ربات باید ۱۲ ساعت در محل صبر کنند تا بتواند بخار آب و سایر گازها را از داخل ایستگاه پاک کند.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

کریس کراو، رئیس ادغام سیستم‌های ارشد ناسا گفت: این سخت افزار به طور قابل توجهی زمان و هزینه را برای خدمه ایستگاه کاهش می‌دهد تا قابلیت تشخیص نشت را با استفاده از Dextre به کار بگیرد.

پس از پرتاب، این هتل ربات توسط فضانوردان نصب می‌شود و سپس در قسمت بیرونی ایستگاه می‌ماند.

تأمین کننده بار تجاری ناسا بعد از ظهر را برای پرتاب این هتل ربات انتخاب کرده است.

امروز «هتل ربات» به ایستگاه فضایی می‌رود - 9

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
ایسناایسنا17 ساعت قبل
با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، کمپ بلاک چین نخستین دوره آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی کشور است. کمپ، یک طرح طولانی مدت و مدون است که در آن شرکت‌کنندگان با کمک نخبگان و فعالان فعلی حوزه بلاک چین با همراهی پشتیبانان به حل مسائلی می‌پردازند که یافتن پاسخی برای آن‌ها بدون وجود فناوری بلاک چین ممکن نبود. در این رویداد فناورانه یک دوره ۶ روزه فشرده آموزشی، یک دوره ۲ ماهه پیش‌شتابدهی و یک دوره ۶ ماهه شتابدهی در نظر گرفته شده است. در تمامی این مراحل مشاورین و منتورهای مختلف در حوزه‌های بلاک چین، برنامه‌نویسی بلاک چین، طراحی و مدیریت کسب‌وکار و مدیریت ریسک‌های حقوقی در کنار شرکت کنندگان خواهند بود.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

آیا آقای «نون. خ» ازدواج می‌کند؟ / سعید آقاخانی: مراقبیم کاراکترها بی‌مزه نشوند

3+
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر