تولید چمدان بازیافتی و دوستدار محیط زیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
تولید چمدان بازیافتی و دوستدار محیط زیست

تولید چمدان بازیافتی و دوستدار محیط زیست

فارسخبرگزاری فارس |
یک شرکت آمریکایی از تولید یک چمدان کاملا بازیافتی خبر داد که از زباله‌های تفکیک شده تولید شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، چمدان کاملا بازیافتی از یک پوسته بیرونی مستحکم و بادوام ساخته شده که متشکل از کربوهیدارت‌های به دست آمده از زباله‌ها است.

تولید چمدان بازیافتی و دوستدار محیط زیست - 1

بخش‌های دیگری از این چمدان و از جمله روکش پارچه‌ای آن هم از بطری‌های آب بازیافتی ساخته شده است. سازندگان این چمدان می‌گویند اتخاذ چنین رویکردی برای تولید محصولات کاملا بازیافتی می‌تواند از میزان آلودگی محیط زیست به میزان قابل توجهی کم کند. زیرا در تولید هر چمدان بزرگ بازیافتی استفاده از ۳۵۰ بطری پلاستیکی الزامی است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

در وسط چمدان یادشده یک لایه کشی منعطف کار گذاشته شده که با باز کردن آن بر ظرفیت چمدان به منظور قرار دادن بار و کالا افزوده می‌شود. ظرفیت این چمدان ۴۵ لیتر است که با باز کردن لایه مذکور ۹ لیتر به این ظرفیت افزوده می‌شود. دو پرت یو اس بی هم در این چمدان برای تسهیل شارژ تلفن همراه قرار دارد. زمان عرضه این چمدان به بازار هنوز اعلام نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر