بررسی سامانه‌های رهایش دارو و نانو زیست‌حسگرها در دانشگاه علوم پزشکی تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
بررسی سامانه‌های رهایش دارو و نانو زیست‌حسگرها در دانشگاه علوم پزشکی تهران

بررسی سامانه‌های رهایش دارو و نانو زیست‌حسگرها در دانشگاه علوم پزشکی تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران سومین همایش نانوپزشکی و نانوایمنی در بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری انجمن علمی نانوفناوری پزشکی ایران و شبکه نانوایمنی و با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در روزهای ۵ و ۶ بهمن ماه امسال سومین همایش نانوپزشکی و نانوایمنی در محل این دانشگاه برگزار می‌شود.

در این همایش در خصوص موضوعاتی چون سامانه‌های رهایش دارو، فناوری‌نانو در ادوات زیست‌پزشکی، نانوپزشکی، فناوری‌نانو در تصویربرداری و تشخیص طبی، نانوزیست‌حسگر، نانوفناوری سرطان، نانوزیست‌فناوری، نانوزیست‌سیستم‌ها، تجاری‌سازی و انتقال فناوری، مدیریت ریسک، ارزیابی انطباق‌پذیری زیستی، استانداردسازی و قانون‌مندکردن، سلامت شغلی، برهمکنش‌های زیستی، سم‌شناسی، تحلیل چرخه عمر و سم‌شناسی محیط‌زیست و ایمنی مواد غذایی بحث و بتادل نظر می‌شود.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

ثبت‌نام اولیه برای حضور در این همایش از روز۲۰ دی‌ماه آغاز خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آقای پیر حسین کولیوند در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. وی گفت: بیشترین آمار مسمومیت نیز در استان‌های تهران با ۴۱۳ نفر، خراسان رضوی با ۲۴۴ نفر، فارس با ۱۹۹ نفر و آذربایجان شرقی با ۱۳۹ نفر بوده است. عمده‌ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است، ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی به ویژه در محیط‌های در بسته و فاقد اکسیژن ممکن است تولید شود. آقای کولیوند افزود: استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می‌دهند. از سایر علائم مسمومیت می‌توان به سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک‌ها اشاره کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ -فریبا نادری در اینستاگرامش نوشت: عشق در نگاه اول، به واقع ک همان اولین باری است که چشمان زیبایت را در آغوشم دیدم. الهی دور باشی از بلا و نگاه بد. ایشالله همه فرزندان سرزمینم لبخند زیبا روی لبهاشون باشه همیشه. ثبت لحظه از ساقی جان.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر