هزینه دوگانه‌ سوز کردن خودرو چقدر است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

هزینه دوگانه‌ سوز کردن خودرو چقدر است؟

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
هزینه دوگانه‌ سوز کردن خودرو چقدر است؟ - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هزینه گاز سوز کردن خودرو حدود سه تا پنج میلیون تومان بسته به کیفیت تجهیزات است و هم‌اکنون امکان تبدیل روزانه ۲۲ تا ۳۰ هزار خودرو بنزینی به گازسوز در کشور وجود دارد

هزینه دوگانه‌ سوز کردن خودرو

حمید قاسمی ده چشمه عصر امروز در نشستی خبری با تاکید به این مساله که با مصرف سی ان جی، ‌ هزینه سوخت تا ۸۰ درصد کاهش خواهد داشت، اظهار کرد: ۳۹۰۰ جایگاه بنزین و ۲۴۰۰ سی ان جی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه هزینه هرلیتر بنزین ۱۰۰۰ تومانی مانع از آن بود که کسی تمایلی به استفاده از سی ان جی داشته باشد اما اکنون تقاضا برای استفاده از سی ان جی افزایش یافته است، تصریح کرد: سال گذشته دستمزد جایگاه‌داران از ۱۴۵ تومان به ۲۴۰ تا ۲۶۰ تومان افزایش یافت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: هدف از این امر توسعه متوازن جایگاه‌ها است که تضمین آن نیز افزایش سوددهی جایگاه‌داران برآورد شده که برای این مساله نیز اقداماتی انجام شده و می‌توان گفت که اکنون ایجاد جایگاه‌های سی ان جی برای جایگاه داران مقرون به صرفه است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بازگشت سرمایه جایگاه سی ان جی با توجه به کارمزدهای جدید با ۱۰ ساعت کار در روز به سه سال رسیده است، تصریح کرد: اکنون بخش خصوصی تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در جایگاه‌های سی ان جی خواهد داشت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی یکی از اصلی‌ترین مشکلات احداث جایگاه سی ان جی را نبود زمین در شهرهای بزرگ دانست و افزود: همین مساله موجب شده که اکنون به سمت احداث جایگاه‌های کوچک برویم تا جایگاه‌ها در فضایی ۱۰۰ متر مربعی احداث شود برای همین منظور نیز با شهرداری صحبت هایی را انجام داده‌ایم.

وی افزود: در همین راستا ۳۲۴ نقطه در تهران برای احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس سی ان جی شناسایی شده است که بیشتر این جانمایی‌ها در میادین میوه و تره‌بار بوده تا وانت‌ها بعد از بارگیری و یا تخلیه بار بتوانند از این امکان استفاده کنند و در بین راه برای سوخت‌گیری توقف نداشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، ‌سی ان جی در سال‌های آینده افزایش قیمت نخواهد داشت و افزایش کارمزد جایگاه‌داران اعمال خواهد شد، اظهار کرد: اکنون بیش از ۹۰ درصد جمعیت کشور به گاز دسترسی دارند و ‌با توجه به گازرسانی به سیستان و بلوچستان، ‌ هشت کمپرسور سی ان جی برای این استان در نظر گرفته شده است.

قاسمی با بیان اینکه در حال حاضر دو میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه وانت در کشور وجود دارد که یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه وانت گازسوز است، گفت: از یک میلیون و ۳۰۰ هزار وانت دیگر نیز ۲۰۰ هزار دستگاه امکان گازسوز شدن ندارند، بنابراین جامعه هدف برای گازسوزسازی وانت‌بارها یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه پیش بینی شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

وی با بیان اینکه ۱۱۰۰ کارگاه برای گازسوز ساختن خودروها در دست ساماندهی است، ابراز کرد: بر اساس مصوبه اسفند سال گذشته، ‌ خودروهایی که گازسوز شوند تا پنج سال معاینه فنی رایگان خواهند داشت و ‌با گازسوز شدن خوروها، میزان انتشار دی‌اکسیدکربن تا ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند و ذرات معلق نیز به صفر می‌رسد.

وی تصریح کرد: در مدت زمان حدود یک هفته‌ای که از سهمیه بندی سوخت می‌گذرد شاهد ثبت تقاضای ۳۰ هزار نفر برای تبدیل خودرو خود از بنزین سوز به گازسوز هستیم که انتظار می‌رود این عدد نیز افزایش یابد.

همچنین در این نشست حسن قلی پور، مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: هم اکنون حدود ۲۴۷۸ باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در کشور وجود دارد و ۹۱ باب جایگاه عرضه نیز در حال ساخت است و به‌طور میانگین روزانه ۱۹٫۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده در سراسر جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی کشور توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه این رقم در روزهای اخیر، روزانه ۲ میلیون مترمکعب افزایش یافته است، اظهار کرد: تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در استان تهران ۲۷۴ باب است و به‌طور میانگین ماهانه ۱۵۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در سطح استان تهران به خودروها عرضه می‌شود که این رقم معادل یک سوم ظرفیت موجود است.

همچنین محمد رضایی، دستیار مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، در این نشست با بیان اینکه اگر مصرف سوخت حمل و نقل عمومی در زمینه بار و مسافر به جای بنزین به سمت سی ان جی برود، ‌سهمیه‌بندی بنزین تورم عمومی ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد از تاکسی‌های تهران گازسوز هستند اما شمار وانت‌بارها کمتر از این میزان است.

وی با بیان اینکه با زیرساخت فعلی می‌توان روزانه بیش از ۴۵ میلیون متر مکعب سی ان جی توزیع کرد، ‌گفت: وانت‌بارها در حمل و نقل عمومی، روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنند که این مصرف می‌تواند با سی ان جی جایگزین شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت جایگاه‌های سی ان جی در کشور خالی است، ‌تاکید کرد: وانت‌ها در هر ماه حدود ١٠٠٠ لیتر بنزین مصرف می‌کنند که ‌با قیمت بنزین سه هزار تومانی، ‌ هزینه سوخت وانت‌ها سه میلیون تومان در ماه می‌شود در حالی که هزینه تمام شده ١٠٠٠ متر مکعب سی ان جی در ماه ۵۰۰ هزار تومان خواهد شد.

وی با بیان اینکه ‌اکنون در کشور می‌توان روزانه ۲۲ هزار دستگاه خودرو را دو گانه‌سوز کرد، گفت، خودروسازها سال‌های گذشته، میانگین ۴۰۰ هزار دستگاه خودروی گازسوز تولید داشتند و این رقم در سال ۹۷ به ۶۰ هزار دستگاه خودرو کاهش یافت، اما با واقعی‌شدن قیمت بنزین در سال آینده افزایش تولید خودروهای گازسوز را مشاهده خواهیم کرد.

منبع: isna. ir

هزینه دوگانه‌ سوز کردن خودرو چقدر است؟ - 25

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

لایحه بودجه ۹۹ تورم زاست

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
آقای مدنی زاده گفت: اکنون با کاهش درآمد‌های نفتی به اجبار نقش درآمد‌های نفتی در بودجه کاهش یافته، اما هنوز از بودجه خارج نشده است. وی گفت: نمی‌توانیم بودجه‌ای معادل بودجه سال ۹۶ با شرایطی که درآمد‌های نفتی کاهش یافته است ببندیم. آقای هادی قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در این برنامه گفت: اصلاح ساختار به معنای واقعی در لایحه بودجه سال آینده دیده نمی‌شود و این لایحه تفاوتی با لایحه بودجه سال ۹۸ ندارد. وی افزود: منابع درآمدی بودجه سال ۹۸ بهتر از لایحه بودجه سال ۹۹ است. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در بودجه سال آینده درآمد نفتی حدود ۱۱ میلیارد دلار پیش بینی شده که یک سوم درآمد نفتی بودجه سال ۸۸ است.

(ویدئو) تبدیل انسان به ربات

فراروفرارو9 ساعت قبل
شرکت رباتیک Skeletonics یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد. به گزارش فرارو، این اسکلت خارجی Arrive نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می‌دهد که احساس غول‌پیکر بودن پیدا کند. ربات Arrive چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است و وزن کمتری هم دارد. تهیه این ربات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود ۷۰ هزار پوند آغاز می‌شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران عامل بانک‌ها نیز وزیر اقتصاد را در این دیدار همراهی می‌کنند. بانک قرص الحسنه مهر ایران هم اکنون ۵۲۲ شعبه در سراسر کشور دارد و منابع آن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه و ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع سهامداران است.

نظرها

اخبار بیشتر