بودجه فرهنگی در سال ۹۹ همچنان روند منفی دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
بودجه فرهنگی در سال ۹۹ همچنان روند منفی دارد

بودجه فرهنگی در سال ۹۹ همچنان روند منفی دارد

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با وجود تغییر و اصلاح در لایحه بودجه سال 99 بودجه فرهنگی سال آینده از منفی 15 درصد به منفی 10درصد رسیده و همچنان روند کاهشی را نسبت به سال 98 دارد.

جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: طبق آخرین تغییرات و اصلاحات در لایحه بودجه سال ۹۹ در دولت بودجه فرهنگی سال آینده که تا پیش از این رشد منفی ۱۵ درصد را داشته با کمی تغییر به رشد منفی ۱۰درصد رسیده است.

وی افزود: بودجه فرهنگی کشور از سال ۹۶ تاکنون تغییری نداشته و در سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ ثابت مانده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا بودجه فرهنگی سال آینده رشد مثبت داشته باشد اما آنچه پیش‌بینی می‌شود این است که بودجه فرهنگی سال ۹۹ هم بدون تغییر نسبت به سه سال قبل از آن باقی بماند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

جعفرپور خاطرنشان کرد: البته بودجه همچنان در حال تغییر و اصلاح است و ممکن است این رقم (رشد منفی ۱۰درصد) باز هم تغییر کند و نمی‌توان این عدد را قطعی دانست.

وی در پایان با اشاره به خبر معافیت بخش هنر از پرداخت مالیات گفت: اینکه برای تقویت اقتصاد فرهنگی این بخش از پرداخت مالیات معاف باشد امر مطلوبی است و می‌تواند به بخش‌هایی چون صنایع دستی و … کمک کند اما من معتقدم کسانی که از حوزه هنر درآمدهای نجومی دارند باید مالیات پرداخت کنند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر