موسیقی‌های نخ نما شده با اهرم بداهه نوازی/ دوران مرغ سحر به پایان رسیده؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

موسیقی‌های نخ نما شده با اهرم بداهه نوازی/ دوران مرغ سحر به پایان رسیده؟!

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
موسیقی‌های نخ نما شده با اهرم بداهه نوازی/ دوران مرغ سحر به پایان رسیده؟! - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - پیمان خازنی، نوازنده و اهنگساز جوان و چیره دست کشورمان، قرار است پروژه‌ای به نام هفت شهر عشق را در آلمان روی صحنه ببرد.

پیمان خازنی: موسیقیدان‌های ما به اجراهای نخ نما شده عادت کرده‌اند!

پیمان خازنی (نوازنده‌ تار و آهنگساز) پروژه‌‌ «هفت شهر عشق» را با نگاهی به هویت اقلیم‌های بزرگ فرهنگی ایران در دانشگاه کلن آلمان روی صحنه می‌برد.

خازنی ضمن اعلام این خبر گفت:

حضور آهنگسازان و نوازندگان ایرانی روی صحنه‌های بین‌المللی می‌تواند اتفاق خوبی باشد مشروط به این که اثر ارائه شده دارای استانداردها و رویکردهای متناسب با موسیقی ایرانی رو به تعالی و رشد باشد نه این که ایده‌ها و نگاه‌های نخ‌نما را برای بارها اجرا کرد.

وی در ادامه افزود:

تاریخ مصرف اجرای «مرغ سحر» ها به پایان رسیده است. به نظرم وقت این رسیده است تا تجربه‌های جدید جای تکرار مکررات را در اجراهای صحنه‌ای بگیرد. صحنه‌های داخلی که موسیقیدانان جوان بار تولید موسیقی‌اش را برعهده دارند، شاهد ایده‌هایی ناب است که نگاهی رو به جلوتر از اجراهای موسیقی ایرانی در سطح بین‌الملل دارد.

در سایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

این آهنگساز که سال گذشته در ایتالیا اجرایی با محوریت نگارگری و موسیقی دستگاهی اجرا کرده بود، درباره‌ اجراهای خارج از ایران گفت:

در این سال‌ها در اجراهای خارج از ایران با بی‌مسئولیتی عمل شده است. موسیقیدان‌های ما یا به اجرای آثار نخ‌نما شده پرداخته‌اند یا با اهرم بداهه‌نوازی صحنه را فقط به پایان رسانده‌اند. ولی ما در اجرای پیش رو تلاش می‌کنم بینارشته‌ای حرکت کنیم تا با ایجاد مفاهیم جدید بتوانم رفتاری متفاوت را روی صحنه رقم بزنیم. در پروژه‌‌ «هفت شهر عشق» که با همکاری انجمن ایده‌پردازان صبا روی صحنه می‌رود، در ابتدا آستیاژ ضیائی (محقق و فعال حوزه‌ شهری) درباره‌ هویت و فرهنگ در خراسان، شیراز، اصفهان، آذربایجان، تهران، یزد و گیلان سخنرانی می‌کند و در ادامه پیمان خازنی با همراهی کامیار نعمت‌اللهی (نوازنده‌ تار و دانشجوی مقطع دکترای اتنوموزیکولوژی) در دانشگاه کلن آلمان هفت قطعه متناسب با مفهوم هویت و شهر در ایران اجرا خواهد کرد.

منبع: ilnanews. com

موسیقی‌های نخ نما شده با اهرم بداهه نوازی/ دوران مرغ سحر به پایان رسیده؟! - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
حسن ضیا الدینی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره خبر پخش شده در فضای مجازی مبنی بر ارسال بخشنامه به تمام مدارس به ممنوعیت پخش تیتاب، تاینی، مینو، شیرین عسل، پچ پچ و … گفت: ارسال بخشنامه‌ای به مدارس با این مضمون صحت ندارد. ضیا الدینی در ادامه بیان کرد: گزارشی از برخی استان‌ها مبنی بر وجود قرص‌هایی به دست ما رسیده که این گزارش را برای بررسی بیشتر به وزارت اعلام کرده‌ایم تا صحت و سقم آن را به آموزش و پرورش اعلام کنند. مدیر کل سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: این مسائلی که مطرح شده شایعاتی است که نباید به آن‌ها توجه کرد، ولی با این وجود از برخی از استان‌ها مثل هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی گزارش شده که این گزارش را برای پیگیری بیشتر منعکس کرده‌ایم. ضیا الدینی در ادامه در پاسخ به این سوال که ادارات اموزش و پرورش استانی این موضوع را تائید کرده‌اند یا خیر؟ گفت: استان‌ها اعلام کرده‌اند که چند نفر از دانش آموزان این موضوع را گزارش کرده‌اند، ولی امکان اینکه این قرص‌ها بعد از باز شدن در داخل کیک‌ها گذاشته شده باشد وجود دارد. وی در ادامه در پاسخ به این شوال که مشخص شده است که این قرص‌ها از چه نوعی بوده‌اند؟ افزود: این قرص‌ها بیشتر استامینوفن، آنتی هیستامین و رانیتیدین بود و گزارشی از مسمومیت دانش‌آموزان نداشته‌ایم و منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم و البته حراست آموزش و پرورش برای پیگیری موضوع نیز در جریان قرار گرفته است.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام خسروی با اشاره به تمدید ۵ روزه نام نویسی در این آزمون قرآنی گفت: به دلیل تماس‌های مکرر و استقبال گسترده علاقه‌مندان به شرکت در این آزمون با توجه به اتمام زمان نام نویسی که ۱۵ آذر اعلام شده بود، تا تاریخ ۲۷ آذر ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان به شرکت در هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز ۲۷ آذر به پایگاه اطلاع رسانی WWW. quranedu. ir مراجعه کنند.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بخش پژوهش‌های فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، در کتابخانه دولتی برلین، داستان‌های هزار و یک شب به شیوه‌های مختلف روایت می‌شود. جالب است بدانید که هزار و یک شب تنها به یک روایت محدود نمی‌شود. نخستین ترجمه هزار و یک شب به زبان‌های اروپایی نیز در قرن هجدهم میلادی به دست آنتوان گالان صورت گرفت. او هزار و یک شب را به فرانسوی برگرداند و در سال ۱۷۰۴ میلادی، آن را منتشر کرد. درهای نمایشگاه «روایت‌های سیار؛ هزار و یک شب میان شرق و اروپا» تا هجدهم ژانویه سال ۲۰۲۰ به روی عموم باز است.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، درختان بی برگ و صدای خش خش برگ‌ها نشان از آمدن فصل زمستان است اما حضور نمایشگاه‌های مختلف گرمی فصل زیبای زمستان است. گالری اکنوننمایشگاه «آنچه درونت پنهان شده بود» اثار پریسا عباسی جمعه ۲۲ آذرماه در گالری اکنون افتتاح می‌شود، این گالری واقع در خیابان خاقانی کوچه افشین بن بست حریر میزبان حضور هنردوستان است. گالری دیدار «من، مادرم و نوه هایم» نمایشگاه نوشین نفیسی از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه در گالری دیدار میزبان هنردوستان است این گالری در توحید میانی خیابان شهید قندی (مهرداد) کوچه شهید قاسمی پلاک ۶ قرار دارد. گالری دوران معاصر «الیزیوم» نمایشگاه پارسا پورابراهیم در گالری دوران معاصر است که جمعه ۲۲ آذرماه افتتاح می‌شود و این گالری در خیابان چهارباغ بالا حدفاصل کاخ سعادت آباد و چهارراه نظر بن بست ۱۳ پلاک ۵ واقع شده است. گالری امروز «گفت‌گوی تصویری» نمایشگاه گروهی است که جمعه ۲۲ آذر در گالری امروز افتتاح میشود، این گالری واقع در خیابان آبشار دوم، بن بست فرشید میزبان حضور شما عزیزان است.

نظرها

اخبار بیشتر