عملکرد اداره کل بازرسی در شناسایی گلوگاه‌های مفاسد قابل تقدیر است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
عملکرد اداره کل بازرسی در شناسایی گلوگاه‌های مفاسد قابل تقدیر است

عملکرد اداره کل بازرسی در شناسایی گلوگاه‌های مفاسد قابل تقدیر است

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: عملکرد اداره کل بازرسی استان در شناسایی گلوگاه های مفاسد اقتصادی قابل تقدیر است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قاسمی صبح چهارشنبه در نشست هم اندیشی قضات دادسرای قزوین با مسئولان اداره کل بازرسی استان قزوین که در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ریاست قوه قضاییه با برنامه «تحول» در این مسئولیت قرار گرفتند و در همین مدت کوتاه که از حضور وی می‌گذرد، تحول در بخش‌های مختلف قوه قضاییه برای همگان ملموس است و موجب امیدواری جامعه از قوه قضاییه بخصوص در برخورد با مفاسد اقتصادی شده و نقش سازمان بازرسی در این رویکرد تحول محور قوه قضاییه بسیار حساس و دارای اهمیت است.

وی افزود: نقطه اشتراک تمامی دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضاییه، فساد ستیزی، احیاء و صیانت از حقوق عمومی و بیت المال است که در این جهت لازم است گلوگاه‌های فساد را که موجب تضییع حقوق بیت المال می‌شود، شناسایی کنیم.

دادستان قزوین بیان کرد: تنها سازمانی که در قانون اساسی به آن اشاره شده، سازمان بازرسی کل کشور است و این نشان دهنده اهمیت جایگاه این سازمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و یکی از طرق نظارت قوه قضاییه بر اجرای صحیح قوانین، اقدامات نظارتی سازمان بازرسی است.

قاسمی تاکید کرد: سازمان بازرسی ایجاد شده تا کمک کار تشکیلات قضایی باشد و معتقدیم نزدیک‌ترین راه رسیدن به کشف تخلفات، شناسایی گلوگاه‌های فساد و ورود قاطعانه این سازمان است و رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با مسئولان سازمان بازرسی به اهمیت نقش این سازمان در مبارزه با فساد تاکید داشته‌اند و ایشان نظرات موشکافانه‌ای را در راستای ارتقاء عملکرد سازمان بازرسی بیان نموده‌اند که باید به آنها توجه ویژه‌ای شود.

این مقام قضایی استان گفت: مبارزه با فساد که شعار تحول محور ریاست محترم قوه قضاییه است، نیازمند ابزاری است که یکی از این ابزارها سازمان بازرسی است، به همین خاطر ضروری است که این سازمان به صورت تخصصی ارتقاء یابد و تقویت شود تا در پیشگیری از وقوع فساد و کشف فساد و رسیدن به گزارشات صحیح و بدون عیب و نقص به خوبی عمل کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین خاطرنشان کرد: در کارگروه «تحول در احیای حقوق عامه با رویکرد فرهنگی و تقویت مبارزه با مفاسد اقتصادی» که در هجدهمین همایش سراسری دادستان‌های سراسر کشور برگزار شد، به موضوع مبارزه با فساد بسیار تاکید شد و نظرات و رویکردهای تخصصی از سوی اعضای حاضر مطرح گردید که لازم است این موارد در نشست‌های مشترک استانی مورد بحث و بررسی قرار گیرد، زیرا هدف مبارزه با فساد است.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

قاسمی در ادامه افزود: قانون، فصل الخطاب و خط قرمز قوه قضاییه در مبارزه با فساد است و اداره کل بازرسی استان قزوین در چند سال اخیر عملکرد قابل قبولی در پیشگیری از وقوع فساد و شناسایی مفاسد اقتصادی و تشکیل پرونده قضایی داشته و توانسته بسیاری از دست اندازی‌ها به بیت المال را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کند که جای تقدیر دارد و دستگاه قضایی نیز در برخورد با فساد از هیچ شخص، گروه و جناحی واهمه ندارد و بدون اغماض برخورد سخت خواهد کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: همکاران قضایی در ارجاع گزارش‌های اداره کل بازرسی استان به کارشناسی باید دقت کافی را داشته باشند و از کارشناسان با تجربه و متخصص در این حوزه استفاده کنند و مشورت با کارشناسان و متخصصان اداره کل بازرسی را نیز در جهت شناسایی دقیق مفاسد در دستور کار قرار دهند.

دادستان مرکز استان قزوین گفت: نحوه عمل مرتکبین در پرونده‌های مفاسد اقتصادی و تخلفات مالی پیچیده شده، بنابراین لازم است گزارشات بازرسی نیز تخصصی و کارشناس محور باشد تا بتوان ابعاد مختلف تخلفات و مفاسد را شناسایی کرد و یقینا گزارشات جامع، صحیح و تخصصی در روند رسیدگی، کشف جرم و اعمال مجازات بسیار اثرگذار است.

وی در پایان با بیان این که باید نسبت به تضییع حقوق بیت المال، اموال عمومی و مبارزه با مفاسد اقتصادی دغدغه داشته و حساس باشیم، افزود: سطح مطالبه‌گری جامعه افزایش پیدا کرده و ما باید پاسخگو باشیم و امروزه فضای مجازی حقیقتی انکار ناپذیر است و بسیاری از عملکردها در این فضا مورد ارزیابی گروه‌های مختلف اجتماعی و عامه مردم قرار می‌گیرد و چنانچه نشان دهنده وقوع تخلفات و مفاسد باشد، حتما ورود می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر