نفس‌های استیضاح زیر گوش ترامپ؛ گزارش اتهامات به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارسال شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

نفس‌های استیضاح زیر گوش ترامپ؛ گزارش اتهامات به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارسال شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- انتشار گزارش تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا از سوی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان سبب تشدید دعوای سیاسی در واشنگتن شده است. تاریخ انتشار: 09:29 - 13 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۳۷۲۴
نفس‌های استیضاح زیر گوش ترامپ؛ گزارش اتهامات به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارسال شد - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ در ادامه روند تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا، کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان این کشور بامداد امروز چهارشنبه، گزارش اولیه استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا را تصویب کرد.

گزارش اولیه ۳۰۰ صفحه‌ای استیضاح دونالد ترامپ مبنی بر سوء استفاده وی از قدرت ریاست جمهوری که روز سه شنبه منتشر شده بود، با وجود مخالفت اکثریت ۹ کمیته جمهوریخواه مجلس نمایندگان با رای ۱۳ کمیته دموکرات این مجلس، به تصویب رسیده و به کمیته قضایی ارسال شد تا تصمیم نهایی در مورد استیضاح وی در مجلس نمایندگان اتخاذ شود.

کمیته قضایی یک هفته به ترامپ فرصت داده تا در مورد حضور مشاور حقوقی‎اش در جلسات بررسی استیضاح اعلام نظر کند.

براساس این گزارش ترامپ علاوه بر اتهام سوءاستفاده از قدرت ریاست جمهوری برای منافع شخصی، به کارشکنی در روند تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا و جلوگیری از دسترسی این مجلس به شهود و اسناد کلیدی نیز متهم شده است.

تحولات مهم مربوط به این پرونده عبارتند از:

*واکنش کاخ سفید به گزارش کمیته اطلاعات

سخنگوی کاخ سفید گزارش تحقیقات استیضاح منتشر شده از سوی مجلس نمایندگان را گزارشی دروغین و یکطرفه خواند.

«استفانی گریشام»، سخنگوی کاخ سفید، می‎گوید که این گزارش مدرکی دال بر خطای ترامپ ارائه نداده است.

*سکوت نانسی پلوسی در مورد برنامه‌های آتی استیضاح ترامپ

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام کرد تصمیم نهایی در مورد استیضاح پس از جلسات رسیدگی کمیته قضایی اتخاذ می‌شود.

در حالی که انتظار می‌رود دموکرات‌ها تا پایان سال جاری میلادی استیضاح ترامپ را در مجلس نمایندگان انجام دهند، پلوسی همچنان در مورد برنامه‌های آتی و جدول زمان بندی این روند سکوت کرده است.

*انتقاد گسترده جمهوری خواهان از گزارش کمیته اطلاعات

گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای دموکرات‌ها در مورد دلایل استیضاح با انتقاد گسترده جمهوریخواهان مواجه شد.

یک نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان اظهار داشت که این گزارش به خوبی نشان دهنده شکست دموکرات‌ها در جمع آوری شواهد و مدارک علیه ترامپ است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

*سنگینی بار جولیانی بر دولت ترامپ

منابع نزدیک به ترامپ بر این باورند که «رودی جولیانی»، وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا، بار سنگینی برای ترامپ شده است؛ با وجود همه این اظهارنظرها، جولیانی همچنان جزئی از تیم حقوقی ترامپ است.

       • بیشتر بخوانید: سرنوشت استیضاح در دستان کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان استیضاح رئیس جمهور آمریکا

دموکرات‌ها از مجموعه‌ای از اظهارنظرها، توییت‎ها، مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های جولیانی برای اثبات نقش وی در ماجرای «اوکراین گیت» استفاده کرده‎اند.

*افشای نقش پمپئو در اوکراین گیت گزارش کمیته اطلاعات بر نقش «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در ماجرای تماس تلفنی ترامپ با «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین و مسدود کردن کمک مالی نظامی به این کشور به دلیل اعمال فشار بر «کی‎یف» برای انجام تحقیقات در مورد «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و رقیب اصلی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تاکید دارد.

* برگزاری نخستین جلسه استماع در کمیته قضایی مجلس نمایندگان

کمیته قضایی مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه نخستین جلسه استماع خود را برگزار می‌کند.

*تلاش کمپین ترامپ برای تخریب شهود کمیته قضایی

کمپین ترامپ اطلاعاتی را برای بی اعتبار کردن شهادت شاهدان امروز چهارشنبه کمیته قضایی، جمع آوری کرده است.

این اطلاعات شامل برخی از اظهارنظر‌ها و مشارکت‌های سیاسی گذشته این افراد است.

براساس گزارش‌ها برخی از این اطلاعات امروز چهارشنبه منتشر می‌شود.«پاملا کارلان»، حقوقدان و معاون دادستان کل مدنی، «نوح فیلدمان» و «مایکل گرهارد» از جمله افرادی هستند که هدف این کمپین قرار گرفته‎اند.

رسوایی اوکراین گیت پس از افشاگری یک مقام اطلاعاتی آمریکایی در مورد تماس تلفنی ترامپ با زلنسکی، سبب وقوع زلزله سیاسی در واشنگتن شد و تمامی تحولات داخلی این کشور را تحت الشعاع قرار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
سفیر اتریش در ایران: عصر کرد - ایسنا/کردستان سفیر اتریش در ایران گفت: دولت اتریش علاقه زیادی در حفظ و استمرار قرار داد برجام دارد و در تلاش هستیم که منافع اقتصادی که در برجام وعده داده شده و مردم منتظر آن بودند را محقق کنیم. وی ذکرکرد: در این سفر به استان کردستان با نمایندگان منتخب مردم استان در زمینه‌های مختلف همکاری هایی را آغاز می‌کنیم. شلتس گفت: تبادل تجربه هزینه و تحریم ندارد بلکه با اقدامات و فناوری هایی که کشور ایران در اختیار دارد می‌توان برای بهره وری بیشتر از انرژی، از آن استفاده کنند. وی با اشاره به وجه متمایز ایران و اتریش، بیان کرد: وجود موسسه فرهنگ اتریش تنها موسسه فرهنگی غربی در تهران است که سال گذشته ۱۳۰ مناسبت فرهنگی را برگزار کرده و این می‌تواند همکاری و آمادگی بین ایران و اتریش را فراهم کند. سفیر اتریش در ایران، خاطرنشان کرد: اتریش تنها کشور غربی است که نیاز به اخذ مجوزهای مختلف ندارد و به دلیل اعتماد عمیق بین ایران و اتریش می‌توان مناسبت‌های فرهنگی مشترکی را به وجود آورد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ربیعی درباره ماجرای پیش آمده میان مردان شماره یک و دو کابینه اظهار داشت: در همه جلسات وجود اختلاف طبیعی است. حسام الدین آشنا نیز در توییتی تصریح کرد: جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است و نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. اما با نگاهی به رخدادهای دو هفته گذشته به خوبی می‌توان فهمید که موضوع اختلاف نظرها چیست؟ اسحاق جهانگیری از ۲۴ آبان در خصوص هیچ اظهار نظری در باره نحوه اجرای طرح نداشته است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، هر چند اسحاق جهانگیری عضو شورای هماهنگی سران قواست اما سکوت او نشان می‌دهد؛ معاون اول رئیس جمهور با طرح افزایش قیمت بنزین موافقت نکرده است. هر چند اختلاف نظر جهانگیری با روحانی بر مسائل کارشناسی بنزین بوده اما این هیچ کدام از دو طرف تا کنون بدان نپرداخته اندحال باید این سوال را پرسید طرحی که اکنون اجرا می‌شود را چه کسی و چه نهادی ارائه کرده است و دلیل مخالفت روحانی با طرح جهانگیری چه بوده است؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در انتخابات هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها علیرضا احمدی نماینده مردم قم در شورای عالی استان‌ها و مرتضی الویری نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها کاندید ریاست شورای عالی برای سومین سال از پنجمین دوره بودند که در نهایت مرتضی الویری برای سومین سال رئیس شورای عالی استان‌ها شد. در دور اول رأی گیری در انتخابات ۷۱ نفر از ۷۵ نماینده حضور داشتند که مرتضی الویری توانست ۳۵ رأی را اخذ کرده و احمدی تنها ۳۴ رأی آورد و دو نماینده هم رآی سفید به صندوق انداخته بودند. از آنجا که الویری و احمدی هیچ کدام نتوانسته بودند نصف بعلاوه یک رأی کسب کنند رأی گیری مجدد تکرار شد. اما در دور دوم رأی گیری نهایتا الویری با ۴۰ رأی از مجموع ۷۱ رأی رئیس شورای عالی استانها شد. در ادامه این جلسه کیومرث خزلی نماینده مردم استان کرمانشاه و سید عبدالرزاق موسوی نماینده مردم استان فارس به عنوان نامزدهای نایب رئیسی شورای عالی استان‌ها مطرح شدند که در نهایت موسوی با ۴۱ رأی انتخاب شد و خزلی هم ۲۸ رای کسب کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین12 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - میزان بارندگی در کردستان از ابتدای مهر (شروع سال آبی) تا ۲۰ آبان امسال نسبت به مدت مشابه در سال آبی قبل با ۴۸ درصد کاهش به ۱۰۵ میلی‌متر رسیده است. رحیم صدیقی با بیان اینکه امسال ۹ مورد از ۱۰ شهرستان این استان شاهد کاهش بارندگی بودند، افزود: بیشترین کاهش مربوط به مریوان با ۶۵ درصد کاهش و کمترین کاهش نیز به مربوط به زرینه دیواندره با ۳۰ درصد کاهش است. مدیرکل هواشناسی کردستان یادآور شد: مریوان در این مدت شاهد ۱۴۰ میلیمتر بارندگی بود که این آمار در سال قبل ۴۰۳ میلی‌متر بود ضمن اینکه بارندگی‌ها در زرینه نیز از ۱۵۸ میلی‌متر سال قبل به ۱۱۱ میلی‌متر رسیده است. سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می‌شود. برچسب‌هاهواشناسی کردستان بارندگی پیش بینی بارندگی خشکسالی

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

نظرها

اخبار بیشتر