فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های مستقر در مبادی گمرکی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های مستقر در مبادی گمرکی

فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های مستقر در مبادی گمرکی

ایبناخبرگزاری ایبنا |
گمرک ایران در بخشنامه‌ای فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های آزاد مستقر در مبادی گمرکی را اعلام و تاکید کرد که عرضه کالاهایی از جمله تلویزیون، یخچال، موبایل، کالای اساسی و دارو مجاز نیست.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، گمرک ایران در راستای تعیین وضعیت چگونگی فعالیت در فروشگاه‌های آزاد بخشنامه‌ای را در زمینه کالاهای مجاز برای واردات و عرضه را اعلام کرد. در همین راستا، مدیرکل مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های آزاد مستقر در مبادی گمرکی را به کلیه گمرکات اجرایی ارسال کرد.

این مرکز اعلام کرده که کلیه کالاها به استثناء کالاهای حجیم از جمله تلویزیون، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، اجاق گاز، مایکرویو، پنکه، موبایل، جاروبرقی، فر تو کار، کالاهای اساسی مانند برنج و شکر، دارو، انواع میوه تازه و خشک و گل شاخه بریده امکان عرضه در فروشگاه‌های آزاد را مستقر در مبادی گمرکی را دارند؛ همچنین خروج این کالاها از فروشگاه‌ها به صورت تجمیعی مجاز نمی‌باشد و مدت زمان برخورداری از امتیاز گذرنامه ۲۴ ساعت از زمان صدور است.

در وبسایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

بر اساس این بخشنامه، واردکنندگان کالا در فروشگاه‌های آزد باید در زمینه ارز کالاهای مورد عرضه با بانک مرکزی هماهنگی داشته باشند.

فهرست کالاهای قابل عرضه در فروشگاه‌های مستقر در مبادی گمرکی - 5

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
بر اساس لایحه بودجه ۹۹ عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی و بهداشتی نسبت به سال جاری ۱۰ درصد افزایش یافته اما درآمد پیش‌بینی شده از این افزایش حدود ۶۸٫۷ درصد کاهش یافته است. طبق لایحه بودجه سال ۹۹ که امروز (هفدهم آذرماه) رئیس جمهوری آن را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد، درآمد ناشی از افزایش ۱۰ درصدی عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی و بهداشتی پنج میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. این در حالی است که درآمد ناشی از این افزایش ۱۰ درصدی در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ حدود ۱۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که نشان می‌دهد درآمد ناشی از افزایش ۱۰ درصدی عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی و بهداشتی حدود ۶۸٫۷ درصد در سال جاری کاهش می‌یابد. به نظر می‌رسد کاهش این درآمد به دلیل باشد که از آغاز سال جاری اعمال شده است.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.
مهرمهر4 ساعت قبل
هدایت الله خادمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس گفت: بررسی طرح استیضاح وزیر نفت در دستور کار جلسه امروز کمیسیون انرژی قرار داشت. وی افزود: متقاضیان استیضاح وزیر نفت مباحث خود را مطرح کردند و بیژن نامدار زنگنه هم به برخی از سوالات پاسخ داد. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه وزیر نفت در پاسخ به سوالات نمایندگان متقاضی استیضاح وی تعلل و وقت‌کشی می‌کند و در این جلسه هم به همه سوالات نمایندگان پاسخ نداد و ادامه بررسی طرح استیضاح وی به جلسه بعدی کمیسیون انرژی موکول شد. خادمی بیان کرد: بر این اساس ادامه بررسی طرح استیضاح بیژن نامدار زنگنه روز سه شنبه در کمیسیون انرژی مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر