ما دور هم جمع شدیم تا حق برابر و مشارکت توان‌یابان را ترویج کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
ما دور هم جمع شدیم تا حق برابر و مشارکت توان‌یابان را ترویج کنیم

ما دور هم جمع شدیم تا حق برابر و مشارکت توان‌یابان را ترویج کنیم

مهرخبرگزاری مهر |
اودری آزوله مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) به مناسبت روز جهانی معلولان با صدور پیامی بر حق برابری و مشارکت پر معنی توان‌یابان در زندگی جوامع‌مان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیوا کامران مدیر بخش ارتباطات و اطلاعات دفتر منطقه‌ای یونسکو با اشاره به پیام مدیرکل یونسکو، در مراسم گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت که با حضور جمعی از میهمانان و کارآموزان در مجتمع معلولان رعد برگزار شد، گفت: در این پیام آمده است، امروزه بیش از یک میلیارد نفر که تقریبا ۱۵ درصد جمعیت جهان است با نوعی ازمعلولیت زندگی می‌کنند، کماکان بسیاری از این افراد قربانی اشکال متعددی از تبعیض، انزوا، خشونت و تعدی هستند. همچنین به دلیل برخی تعصبات، نابرابری‌ها همچنان وجود دارند به عنوان مثال در بازار کار این امر نشان می‌دهد که چرا میزان اشتغال در بین توان‌یابان مرد ۵۳ درصد و توان‌یابان زن ۲۰ درصد نسبت به مردان بدون معلولیت ۶۵ درصد و زنان بدون معلولیت ۳۰ درصد پایین‌تر است. بنابراین احتمال مواجه شدن توان یابان با شرایط سخت اقتصادی بیشتر است در حالی که آنان بعضی اوقات مجبور هستند، هزینه‌های بالاتری برای درمان متحمل شوند.

وی با یاوآوری نقش انجمن‌ها، افزود: مدیرکل در پیام خود آورده است؛ هر ساله وجدان‌ها بیدارتر و ذهنیت‌ها در حال تغییر کردن است و این نتیجه فعالیت تحسین برانگیز انجمن‌هایی است که تلاش‌های خستگی ناپذیرشان باید مورد تشویق و حمایت قرا رگیرد، این تغییر بسیج جامعه بین الملل در اثر تصویب کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت است که در مقدمه آن بر جهان شمولی، تقسیم‌ناپذیری، وابستگی و ارتباط متقابل همه حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین تأکید می‌کند و این آرمانی است که به عنوان قطب نمای ما عمل می‌کند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

کامران با اشاره بر ضرورت توجه به همگان، گفت: در قسمت پایانی مدیرکل یونسکو آمده است، موضوعی که برای امسال انتخاب شده «هیچ کس را جای نگذاریم» است که نشان دهنده نقش توان‌یابان و منعکس‌کننده تعهدی است که در قلب برنامه‌ها قرار دارد، این هدف تنها با همت و ابتکار تعداد زیادی از شرکا تحقق خواهد یافت و یونسکو نقش کامل خود را در این زمینه ایفا می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه تلویزیونی «جهان آرا» دوشنبه شب با حضور سردار محمد علی جعفری و با موضوع چرایی محوریت جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی از شبکه افق پخش می‌شود. سردار «محمدعلی جعفری» فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة الله (عج)، مهمان برنامه امشب «جهان آرا» خواهد بود. موضوع این برنامه، چرایی محوریت جوانان در گام دوم انقلاب است. در برنامه امشب «جهان آرا» و در گفت‌وگوی امیرحسین ثابتی با سردار جعفری، مروری بر تجارب نظام در عبور از بحران‌ها با اتکا به جوانان مردم صورت می‌گیرد. این برنامه روز‌های زوج ساعت ۲۲ به صورت زنده از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت ۱۷:۳۰ روز بعد روی آنتن می‌رود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی افزود: تربیت و آموزش امر بسیار ارزنده‌ای است که باید تمامی ابعاد آن در همه زمینه‌های نظامی‌گری و حفظ و حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با روحیه انقلابی و جهادی در نظر گرفته شود. فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، گفت: یگان ویژه، یگانی راهبردی برای امنیت نظام در شرایط خاص است. وی افزود: امروز شاهد یک پیشرفت و توسعه چشمگیر و جهش دار همراه با آمادگی رزمی مطلوب در مجموعه نیرو‌های مسلح هستیم که همه فرماندهان و معاونان ستاد و صفی در این حوزه تلاش کرده‌اند. سردار کرمی گفت: دشمن این بار نیز بیشتر و بدتر از قبل طعم شکست را چشید. وی ادامه داد: یگان ویژه ناجا در راه مقابله با توطئه گران، اغتشاشگران و هنجار شکنان و سلب کنندگان آرامش و امنیت مردم لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد و همواره در این راه از جان مایه می‌گذارد.
مهرمهر1 ساعت قبل
تلاش ما به عنوان اعضای کمیته CASPCOM استمرار این حرکت رو به رشد در راستای اجرای برنامه یکپارچه کمیته خواهد بود. این تحقیقات در زمینه‌های مختلف هواشناسی و آبشناسی قابل انجام است که می‌توان عمده‌ترین آن‌ها را ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر دریای خزر عنوان کرد. تاج‌بخش ادامه داد: این نشست در حالی صورت می‌گیرد که ما همچنان شاهد روند کاهشی تراز آب دریای خزر هستیم و در صورت تداوم این روند، امکان وقوع شرایط ناگوار زیست محیطی در مناطق ساحلی کشورهای حاشیه این دریا وجود دارد. رئیس سازمان هواشناسی گفت: فعالیت‌های اکتشاف و استخراج نفت در بخش‌های مختلف دریای خزر از دیرباز وجود داشته و در سال‌های اخیر دامنه این فعالیت‌ها گسترش چشمگیری داشته است. موارد همکاری بین این دو نهاد منطقه‌ای، تهیه داده‌های مورد نیاز هواشناسی آبشناسی برای کمک به ارزیابی‌های زیست محیطی و همچنین تحقیقات مشترک در زمینه انتقال آلاینده‌ها و ارزیابی اثرات آن خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر