تشکیل کمیته بدوی رسیدگی به شکایات گردشگران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
تشکیل کمیته بدوی رسیدگی به شکایات گردشگران

تشکیل کمیته بدوی رسیدگی به شکایات گردشگران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، از تشکیل کمیته بدوی رسیدگی به شکایات گردشگران، خبر داد.

مرتضی آبدار در خصوص اهمیت رسیدگی به شکایات گردشگران و تکریم ارباب رجوع در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در راستای رسیدگی به این شکایات، اقدام به تشکیل کمیته بدوی رسیدگی به شکایات در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کرده است.

آبدار با بیان اینکه طبق آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی، رسیدگی به شکایات گردشگران اعم از داخلی و خارجی از تاسیسات و موسسات گردشگری بر عهده این اداره کل می‌باشد، افزود: «این کمیته، طی سال ۹۸ با همکاری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری زیارتی با حضور کارشناسان اداره کل در محل دفتر انجمن صنفی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای رسیدگی به شکایات گردشگران، کارشناسان بعد از اخذ شکایت، تشکیل جلسه و طی مراحل قانونی، نسبت به حل و فصل اقدام می‌کنند که بر این اساس طی هشت ماه نخست سال ۹۸ بیش از ۱۸۰ مورد پرونده تشکیل و رسیدگی گردید و در حال حاضر نیز ۱۲ پرونده در حال رسیدگی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه نبود قرارداد فی مابین گردشگر و دفتر یا شرکت خدمات مسافرتی از عمده مسائلی است که گردشگران را در حین یا بعد از سفر دچار مشکل می‌کند، تاکید کرد: اخذ بیمه سفر و انعقاد قرارداد هنگام خرید که با امضاء مسافر و مجری سفر باشد، الزامی است و مسافران برای تمام سفرهای داخلی یا خارجی باید قرارداد را از دفاتر خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی مطالبه کنند.

خبری: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، وی با اشاره به اینکه گردشگران حتما خدمات مسافرتی مورد نظر خود را از دفاتر مجاز و معتبر تهیه کرده تا با مشکلات و آسیب‌ها بعدی مواجه نشوند، اظهار کرد: گردشگران در صورت امکان برای خرید بسته سفر (تور) از دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی گردشگری داخل استان اقدام کنند و به منظور جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری قبل از خرید، از صحت و سقم داشتن مجوز این دفتر و شرکت از معاونت گردشگری استان اطمینان حاصل کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری15 ساعت قبل
دو کوهنورد مراسم عروسی خود را بر فراز قله برف‌انبار قم جشن گرفتند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، این زوج ورزشکار جشن ازدواج خود را بر فراز قله ۳۲۰۰ متری برف‌انبار قم برگزار کردند. نکته جالب این است که در این مراسم جمعی از خانواده و دوستان داماد و عروس نیز حضور داشتند.

کلکسیون‌های عجیب سلبریتی‌ها | از خنجرهای آنجلینا جولی تا اسباب‌بازی‌های دی‌کاپریو

4+
همشهریهمشهری1 روز قبل

چگونه موفق شویم؟ | ۱۳ نصیحت از موفق‌ترین افراد جهان

9+
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین24 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- نویسنده کتاب «ابژه لاو» گفت: هرگاه عشق از خرد ریشه بگیرد می‌تواند سیر صعود را در افراد ایجاد کند، من برای اینکه این مفهوم را هرچه بهتر در کتاب «ابژه لاو» به مخاطب برسانم به سراغ این رفتم که عشق خوب آن است که قابل شناخت و خرد بنیاد باشد. این مقدمه خط اصلی داستان کتاب را برای مخاطب روشن کرده و بستر را برای سوق دادن خواننده جهت ادامه مطالعه کتاب فراهم کرده است. وی عشق را دست مایه کتاب «ابژه لاو» دانست و اظهار کرد: من عشق را دست مایه‌ای برای بیان آنچه درون شخصیت‌های داستان‌های کتاب «ابژه لاو» قرار دارد مد نظر و خروجی‌هایی که با شکل‌های متفاوت ظاهر شده را مورد بررسی قرار داده‌ام. نویسنده کتاب «یوما» به علل نامگذاری کتاب «ابژه لاو» اشاره و ابراز کرد: «ابژه» بر گرفته از کلمه آبجکت در زبان انگلیسی است این کلمه در فلسفه و روانشناسی معنای قابل توجهی دارد. یکی عشق را شهادت می‌داند، یکی دیگر عشق را جانباز بودن می‌شمارد و به آن علاقه دارد و یکی عشق زمینی را که اتفاقا موجه هم نیست بر می‌گزیند و شخصیتی دیگر در کتاب «ابژه لاو» به عشقی توهم گونه دست می‌یابد و فردی دیگر هم از عشق دست به قتل می‌زند.

رنج شهر توریستی سی‌سخت از نبود زیرساخت‌های گردشگری+تصاویر

8+
فارسفارس4 ساعت قبل

سفری دلبربا به درون اتاق بی‌نهایت خیالی Yayoi Kusama در نیو انگلند

5+
دینودینو21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر