روند آلودگی جهان به دی اکسید کربن کند شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
روند آلودگی جهان به دی اکسید کربن کند شد

روند آلودگی جهان به دی اکسید کربن کند شد

فارسخبرگزاری فارس |
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد با وجود در جریان بودن ادامه آلودگی جهان به گاز دی اکسید کربن ، این روند تا حدی کند شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، اگر چه صنایع مختلف هنوز هم مقدار زیادی گاز دی اکسیدکربن را در جو زمین پراکنده می‌کنند، اما سرعت این کار در مقایسه با سال‌های گذشته کاهش یافته است.

تحقیقاتی که در این زمینه توسط یک گروه بین المللی از دانشمندان در قالب طرح جهانی کربن انجام شده، نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۹ چین و هند از جمله بزرگترین تولیدکنندگان گاز دی اکسیدکربن بوده‌اند.

روند آلودگی جهان به دی اکسید کربن کند شد - 3

بر همین اساس، در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۰٫۵۷ میلیارد تن گاز دی اکسیدکربن در جو کره زمین منتشر شده است که به معنای تولید ۲۵۵ میلیون تن دی اکسیدکربن اضافی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ است. به عبارت دیگر حدود ۰٫۶ درصد در یک سال اخیر بر میزان دی اکسیدکربن منتشر شده در جو کره زمین افزوده شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

در سال‌های گذشته میزان رشد سالانه انتشار گاز دی اکسیدکربن در جو زمین از ۲٫۱ تا ۱٫۵ درصد در نوسان بوده است. اما از چهار سال قبل پیشرفت‌هایی در این زمینه حاصل شد و این رشد کندتر شد.

انتشار مرتب گاز دی اکسیدکربن در جو کره زمین باعث شده تا دمای کره زمین حدود ۱ درجه سانتیگراد افزایش یابد و این امر زنگ‌های خطر را برای ساکنان کره زمین به صدا درآورده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
ایمناایمنا1 روز قبل
غزال حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: این تئاتر با ۳۰ بازیگر کودک در رده سنی پیش دبستانی و دبستان و چهار بازیگر بزرگسال به روی صحنه اجرا می‌رود که در آن عروسکی به نام شیطونک که کارهای عجیب و غریبی انجام می‌دهد ایفای نقش می‌کند. کارگردان تئاتر «ننه سرما در شب یلدا» ادامه داد: بازیگران با لباس‌های مختلف سنتی و محلی اطراف اصفهان، گیلکی، کرد و ترک به روی صحنه می‌آیند و آداب، رسوم و سوغات شهرهای دیگر را معرفی می‌کنند. وی با بیان اینکه این تئاتر آموزشی است، افزود: در تئاتر ننه سرما در شب یلدا از موسیقی‌های شاد کودکانه ویژه شب یلدا استفاده می‌شود و برای اینکه کودکان با صحنه بهتر ارتباط برقرار کنند از یک عروسک استفاده شده است. این کارگردان گفت: کودکان کار اصفهان نیز میهمان ویژه این تئاتر هستند و همچنین هزینه اجرای برنامه روز دوشنبه ۲۵ آذرماه ساعت ۱۸ به کودکان سرطانی محک تعلق خواهد گرفت. حیدری با بیان اینکه افراد برای رزرو بلیط می‌توانند با شماره ۰۹۳۶۰۶۴۱۰۱۵ تماس بگیرند، خاطرنشان کرد: تئاتر «ننه سرما در شب یلدا» از ۲۴ تا ۳۰ آذرماه در سانس‌ها ۹:۳۰ و ۱۰:۳۰ ویژه مهدکودک‌ها و مدارس و سانس ۱۸ ویژه خانواده‌ها در خانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اجرا می‌شود.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین19 ساعت قبل
دادخواست مک‌هنری، در دادگاه منطقه‌ای آمریکا در منطقه جنوبی نیویورک ارائه شده و از دادگاه منصفه درخواست بیش از ۷۵۰۰۰ دلار خسارت کرده است. این آخرین فصل از اختلافات طولانی میان مک‌هنری، مجری سابق ESPN است که به خاطر نظرات محافظه‌کارانه شناخته شده و فاکس نیوز محسوب می‌شود. فاکس نیوز در این مورد اینچنین جواد داد: دادخواست خانم مک‌هنری همان ادعاهایی را که او در ماه اکتبر به بخش حقوق بشر ایالتی نیویورک ارائه داده را دوباره بازیابی و بازگو کرده، که ما روز جمعه به آن پاسخ دادیم. همانطور که قبلا بیان کردیم، ادعاهای خانم مک‌هنری به طور کامل بررسی شده و ما اطمینان داریم که برخوردها و رفتارهای ما در دادرسی کاملا مناسب تلقی خواهد شد. ما پیش‌بینی می‌کنیم که همه ادعاهای خانم مک‌هنری از سوی دادگاه رد خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر