ماجرای ذرت آلوده را فعلا تکذیب کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اجتماعی

ماجرای ذرت آلوده را فعلا تکذیب کردند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
ماجرای ذرت آلوده را فعلا تکذیب کردند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - رئیس کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات ذرت آلوده به کشور و نگهداری آن در گمرک تاکید کرد که حتی یک کیلو از این ذرت‌ها هم وارد کشور نشده است

واردات ذرت آلوده را فعلا تکذیب کردند

داوود محمدی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: گزارشی به کمیسیون اصل ۹۰ رسید که ذرت‌های آلوده در گمرکات کشور وجود دارد ما تیمی را اعزام کردیم و نسبت به بررسی موضوع اقدام کردیم. همچنین جلسات متعددی را در کمیسیون با حضور مسئولین گمرکات کشور، وزارت بهداشت، سازمان استاندارد، سازمان دامپزشکی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و کارشناسان برگزار کردیم ماحصل بررسی‌ها این بود که چون در دولت هم این موضوع مطرح شده و تصمیمی اتخاذ شده بود این ذرت‌ها باید یا به کشوری که از آنجا وارد شده برگردد و یا اگر قابلیت تبدیل به فرآورده و محصول دیگری مثل الکل را دارد تبدیل شود و یا به کشور دیگری که با استانداردهای آن همخوان است ارسال شود و در کمیسیون هم مصوب شد در همین راستا پیگیری انجام شود.

محمدی با تاکید بر این‌که «حتی یک کیلو از این ذرت‌ها هم وارد کشور نشده است»، خاطرنشان کرد: کلیه ذرت‌ها در گمرکات است و کمیسیون و سایر دستگاه‌های نظارتی مثل سازمان استاندارد، وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی و سازمان جهاد کشاورزی هم نظارت دارند که به هیچ نحو وارد کشور نشود.

وی با بیان این که «این ذرت‌ها از برزیل وارد شده است»، گفت: در بخش‌های مختلف این پرونده در کمیسیون اتخاذ تصمیم شده است البته این ذرت‌ها برابر استانداردهای کشور ما که استانداردهای سختی هم هستند آلوده شناخته شدند ولی براساس بعضی از استانداردهایی که در سایر کشورها است آلوده نیست و قابلیت مصرف دارد. ضمن این‌که کل ذرت‌ها که ۵۰۰ هزار تن بوده آلوده شناخته نشده بلکه در کپه‌بندی‌های ۵۰۰ تنی آنها را آزمایش کردند در برخی کپه‌ها آلودگی ذرت براساس استانداردهای ما محرز شده ولی به هرحال برای حفظ سلامت مردم و این‌که این ذرت‌ها در کشور توزیع نشود نظارت کردیم، بررسی میدانی کردیم و افرادی را از کمیسیون فرستادیم که آنجا نظارت کنند این ذرت‌ها داخل کشور نشود.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

رییس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان این‌که «تخلف، کوتاهی و قصور احتمالی فرد یا دستگاه‌ها در واردات این ذرت در دستگاه قضایی قابل بررسی است»، یادآور شد: آنچه از نظر ما ایجاد مشکل می‌کند این است که موضوع مدت زیادی بلاتکلیف است و نزدیک چهار - پنج سال است که مانده این بخش از نظر ما تخلف است و باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود زیرا ماندن ذرت‌ها در آنجا به واسطه عوامل جوی ممکن است تاثیرات منفی در تشدید آلودگی برجای بگذارد. آنچه از نظر کمیسیون مهم است در تعیین تکلیف سریع آنها تخلف شده و الان هم کمیسیون مهلت داده تا ظرف یک ماه آینده تعیین تکلیف شود.

منبع: isna. ir

ماجرای ذرت آلوده را فعلا تکذیب کردند - 13

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری18 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
با این یادآوری که تلاش برای پی بردن به شگفتانه وزیر با مراجعه به وزارت خانه تحت امر وی هم به پاسخی جالب توجه رسیده است. پس شگفتانه وزیر چیست؟ از جمله گزینه‌های دیگری که برخی حدس می‌زنند پاسخ معمای طرح شده توسط وزیر است، رفع فیلتر از «توییتر» و «تلگرام» است. با این حساب می‌بایست بپذیریم که شگفتانه وزیر چیز دیگری است. با این حساب بعید نیست که شگفتانه وزیر، قطع فعالیت وس‌ها برای همیشه باشد. البته پایان قطعی فعالیت وس‌ها تنها یک گمانه است و ممکن است شگفتانه وزیر چیز دیگری باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

حماس: تکذیت توافق برای آتش بس طولانی مدت با صهیونیستها

صدا و سیما9 دقیقه قبل

توافق آمریکا و چین بر سر مرحله نخست موافقتنامه تجاری

مهر10 دقیقه قبل

فونسکا: بازیکنان رم تصور کردند مقابل وولفسبرگر از پیش برنده هستند؛ با چنین نگرشی نمی‌توانیم به قهرمانی در لیگ اروپا فکر کنیم

طرفداری17 دقیقه قبل

خواب طولانی ریسک سکته را افزایش می‌دهد

آفتاب‌نیوز22 دقیقه قبل

نکته آماری؛ لیست جوان‌ترین بازیکنان منچستریونایتد که در یک بازی اروپایی حداقل دو گل به ثمر رسانده‌اند

طرفداری23 دقیقه قبل

ترفندی برای کاهش ریسک سرطان در افراد چاق

مشرق‌نیوز24 دقیقه قبل

بختیار: دغدغه کاندیداهای انتخابات حل مشکلات مردم باشد/ مردم به شعارها رأی نمی‌دهند

ایسنا28 دقیقه قبل