خودروهای محیط زیست در انتظار تخصیص سهمیه بنزین / افزایش ۳برابری هزینه‌های گشت‌زنی یگان‌های حافظتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اجتماعی
خودروهای محیط زیست در انتظار تخصیص سهمیه بنزین / افزایش ۳برابری هزینه‌های گشت‌زنی یگان‌های حافظتی

خودروهای محیط زیست در انتظار تخصیص سهمیه بنزین / افزایش ۳برابری هزینه‌های گشت‌زنی یگان‌های حافظتی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

حبیب الله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت تخصیص سهمیه بنزین به سازمان‌های حفاظت محیطزیست و جنگل‌ها، گفت: سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین مشکلات بسیار زیادی را برای سازمان محیطزیست و جنگل‌ها ایجاد کرده است.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تامین نشدن سوخت وسایل نقلیه محیطبانی بر روی گشت و پایش زیست محیطی موثر است، افزود: بی توجهی به تامین سوخت برخی از اقشار جامعه مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است. به عنوان مثال معلمانی که برای تدریس به روستا‌ها می‌روند و یا تاکسی‌های برون شهری که مسافت طولانی طی می‌کنند به سوخت بیشتری نیاز دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی مشکلات پیرامونی افزایش و سهمیه‌بندی بنزین، اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد پس از بررسی‌های مجدد، برنامه‌ریزی جدیدی در خصوص سهمیه بندی بنزین به منظور رفع مشکلات برخی از نهاد‌ها و سازمان‌ها انجام شود.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی با بیان اینکه عدم تخصیص بنزین به یگان‌های حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها هزینه گشت‌زنی و پایش محیطزیستی را تا ۳ برابر افزایش می‌دهد، تصریح کرد: این سازمان‌ها حتی قبل از افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین با مشکلات ناشی از کمبود اعتبار مواجه بودند و در حال حاضر با مشکل وسیع‌تری نسبت به قبل مواجه شدند. از طرفی عدم تدبیر برای این چالش باعث کاهش قدرت پیشگیری‌ نیروها و جولان متخلفین در مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست می‌شود.

نیکزادی پناه با بیان اینکه راهکار رفع مشکلات تامین سوخت برای محیط زیست افزایش سه برابری اعتبارات گشت‌زنی و پایش محیط زیستی و محیطبانی است، خاطرنشان کرد: دولت به دلیل کمبود بودجه، نرخ بنزین را افزایش داد. بنابراین توان پرداخت اعتبار بیشتری به یگان‌های حفاظتی را ندارد. بر همین اساس تخصیص سهمیه سوخت بیشتر به سازمان‌ها نظارتی و حفاظتی تا حدودی رافع مشکلات به موجود آمده است. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بهره برداری از بزرگراه شهید نجفی رستگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرحله‌ی نخست این طرح بزرگراه امام رضا را به آزادگان متصل و بار ترافیکی مناطق ۱۵ و ۲۰ را روان می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرحله دوم این بزرگراه به مسافت چهارکیلومتر پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

اکثر نقاط کشور بارانی شد

مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
وضعیت آب و هوا ۱۶ آذر؛ پیام مازند - طبق پیش بینی کارشناس هواشناسی امروز اکثر نقاط کشور شاهد بارش باران هستیم که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و این سامانه ار فردا به سمت شرق کشور می‌رود. دریافت ۱۹ MB
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مومنی با بیان اینکه ۶۶ درصد از جمعیت کشور و ۶۸ درصد بانوان برای پیشگیری از اعتیاد اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: بخشی از دانش آموزان اعلام کردند که به دلیل رد نکردن پیشنهاد مصرف مواد، معتاد شده‌اند، اما مقاومت زنان در برابر پیشنهاد مصرف مواد مخدر ۳ برابر است. وی افزود: باید تلاش گسترده‌تری در حوزه اعتیاد بانوان انجام دهیم و در هر استانی که ظرفیت آن را داشته باشیم، مراکز درمانی بانوان معتاد را تأسیس خواهیم کرد. معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان این نهاد و ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در حوزه اعتیاد بانوان؛ مهم‌ترین رویکرد، پیشگیری و تلاش برای افزایش تاب آوری اجتماعی است. وی گفت: وزارت علوم، آموزش پرورش، رسانه ملی، تشکل‌های غیر دولتی و دیگر دستگاه با ما در این طرح همکاری داشته‌اند. موضوع این تفاهم نامه کار‌های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد زنان و ارتقای خدمات درمانی و بازتوانی بانوان معتاد بوده و طول مدت آن نیز دو سال است.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، آقای محمد علی اسفنانی، گفت: باشکایت شکات خصوصی و گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، پرونده تخلف شرکت مذکور برای رسیدگی به این اداره کل ارسال و به شعبه ششم هیات بدوی تعزیرات حکومتی تهران ارجاع شد. وی افزود: شعبه پس از رسیدگی و احراز تخلف، مدیر عامل شرکت را جمعا به مبلغ ۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد که ۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال آن مربوط به شکات خصوصی پرونده است که از جهت اضافه دریافتی باید بازگردانده شود.

نظرها

اخبار بیشتر