۹۰ درصد مراکز علمی کاربردی دولتی واگذار شدند/ اعلام آخرین فرصت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۹۰ درصد مراکز علمی کاربردی دولتی واگذار شدند/ اعلام آخرین فرصت

۹۰ درصد مراکز علمی کاربردی دولتی واگذار شدند/ اعلام آخرین فرصت

مهرخبرگزاری مهر |
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بالای ۹۰ درصد مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی واگذار شدند تعداد محدودی باقی مانده اند که تا پایان این ترم فرصت دارند.

مختار جلالی جواران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اجرای مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر واگذاری مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی به بخش غیردولتی گفت: این مراکز باید تا مهر ماه تعیین تکلیف می‌شدند، بالای ۹۰ درصد مراکز مذکور واگذار شده‌اند.

وی ادامه داد: به مراکزی که هنوز مراکز معین پیدا نکرده‌اند اجازه داده شده است تا پایان این ترم کارهای اداری و جابجایی را انجام داده و پرونده‌های خود را به این مراکز انتقال دهند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: اکثریت این جابجایی انجام شده، تعداد محدودی فقط باقی مانده که در حال انتقال پرونده دانشجویان به مراکز معین هستند و تا آخر این ترم فرصت دارند که این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: حدود ۳۰۰ مرکز دولتی شامل مصوبه شورای عالی اداری می‌شدند که اکثریت تعیین تکلیف شدند، تمام مسئولیت این مراکز با ارگان حمایت کننده آنها بوده و تحت نظر آنها ساماندهی می‌شوند.

جلالی جواران افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت ستادی عمل می‌کند به عنوان مثال اگر صدا و سیما مرکزی در این دانشگاه داشته در قبال دانشجو، مدارک و سوابق آنها مسئول است و مسئولیت با سازمانی است که دانشجو پذیرفته است.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی تاکید کرد: تا پایان این ترم پرونده‌های این دانشجویان ساماندهی می‌شوند.

به گزارش مهر، پیش از این شورای عالی اداری کشور مصوبه‌ای تصویب کرد که این مصوبه دو بند اساسی دارد. بند اول آن به مراکز علمی، پژوهشی و بند دوم نیز به مراکز علمی کاربردی اختصاص داده شده و این مصوبه توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس بند ۱ این مصوبه، مؤسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند دانشجو پذیرش کنند. در بند ۲ مصوبه نیز تاکید شده، مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال ۹۷ – ۹۸ به بخش غیردولتی واگذار شوند، در غیر این صورت این مراکز منحل خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

تقدیر از پژوهشگران دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

معرفی کتاب

صدا و سیماصدا و سیما44 دقیقه قبل
گزارش اختصاصیمعرفی کتاباین هفته به دیدار نویسنده و کارگردانی رفتیم که دغدغه‌اش در موضوع انتشار کتاب و اجرای نمایش‌های هنری، پرداختن به شخصیت‌های اساطیری و تاریخی ایران است.

اغاز به کار جشنواره مستند

صدا و سیماصدا و سیما51 دقیقه قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی با اشاره به اهمیت مقوله مسکن در سبد معیشتی کارکنان، ادامه داد: نهضت تأمین مسکن را در بازه زمانی ۳ تا ۵ ساله آغاز کرده‌ایم و ان شاء الله بتوانیم با اجرای این طرح، کمبود مسکن کارکنان را برطرف کنیم. سردار اشتری بیان کرد: هر چند که هوشمند سازی پلیس و رسیدن به پلیس هوشمند، برنامه اولویت دار در نیروی انتظامی است، اما تحقق این مهم نیازمند تأمین زیرساخت‌های لازم، آموزش، تجهیزات و … است. وی با تأکید بر اینکه تعامل و ارتباط با مردم برای نیروی انتظامی ظرفیت ساز است، خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم نه تنها می‌تواند در پیشبرد اهداف سازمانی کارگشا باشد، بلکه می‌تواند بسیاری از مشکلات و موانع را برطرف کند. فرمانده ناجا ادامه داد: اقتدار توأم با رأفت و مهربانی ناجا معطوف به آحاد جامعه است، اما نیروی انتظامی در مقابله با قانون شکنان قطعا با اقتدار و قاطعانه ظاهر می‌شود. سردار اشتری با اشاره به اظهار رضایت رهبری از نیروی انتظامی، گفت: خداوند را هزاران بار به خاطر اظهار رضایت معظم له سپاسگزار و شاکرم البته باید بگویم قطعا این اظهار رضایت رهبری نتیجه تلاش همه همکارانم از مرز تا مرکز است.

نظرها

اخبار بیشتر