خجسته خبر داد: قاچاق کالا با عنوان بار مسافر در گمرک فرودگاه امام (ره)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
خجسته خبر داد: قاچاق کالا با عنوان بار مسافر در گمرک فرودگاه امام (ره)

خجسته خبر داد: قاچاق کالا با عنوان بار مسافر در گمرک فرودگاه امام (ره)

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، گفت: طبق گزارشات واصله به این فراکسیون بعضی از کالاهای لوکس که ورود آنها به کشور ممنوع است با عنوان بار همراه مسافر در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار و ترخیص می‌شود.

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: تیم کارشناسی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در هفته آینده به منظور نظارت بر ترخیص و پرداخت عوارض و مالیات کالاها در گمرک فرودگاه امام (ره) در این فرودگاه به مدت یک هفته مستقر می‌شود.

وی افزود: با توجه به گزارشات واصله به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد قاچاق سازمان‌یافته کالاها همچون گوشی تلفن همراه، لوازم یدکی خودرو و غیره بنا بر این شد تا تیم کارشناسی فراکسیون به منظور نظارت بر ترخیص کالاها در گمرک فرودگاه امام (ره) در این فرودگاه مستقر شوند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اظهار داشت: طبق گزارشات واصله به فراکسیون، بعضی از کالاهای تجاری در قالب کالاهای غیرتجاری با تبانی سازمان‌یافته از گمرک فرودگاه امام خمینی ترخیص می‌شوند.

خجسته خاطرنشان کرد: بر اساس این گزارش یکسری کالاهای تجاری گروه ۴ که واردات آنها به کشور ممنوع است در گمرک فرودگاه امام به عنوان کالای غیرتجاری و پته مسافری (کالای همراه مسافر) اظهار می‌شوند و با اظهارنامه‌های کوچک‌تر به این شکل از گمرک خارج می‌شوند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی افزود: همچنین در بعضی موارد اظهار خلاف‌ واقع درباره کالاها در گمرک فرودگاه امام (ره) را شاهد هستیم که فرد موردنظر کالای ممنوعه را وارد می‌کند اما این کالا را به عنوان کالاهایی که واردات آنها ممنوع نیست اظهار و کالا را با تبانی از گمرک ترخیص می‌کند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اظهار داشت: به عنوان مثال فردی موتور خودرو وارد اما آن را قطعه اظهار می‌کند یا اینکه قطعه‌ای را وارد و آن را مواد اولیه اظهار می‌کند.

خجسته خاطرنشان کرد: متأسفانه این موارد و اظهارات خلاف واقع بدون کنترل و نظارت همراه است و کالاها نیز ترخیص می‌شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس در پایان گفت: تیم کارشناسی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در زمان استقرار خود در فرودگاه امام علاوه بر نظارت بر ترخیص کالاها اظهارنامه‌های گمرک فرودگاه را طی ۸، ۹ ماه گذشته مورد بررسی قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل

۹درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ناصر خرمالی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه دو سیما، گفت: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده که در سال ۸۷ به صورت موقت ابلاغ شد به هیچ وجه در مناطق آزاد اتفاق نیافتاد. خرمالی گفت: فعال اقتصادی در مناطق آزاد معدنی نیست و الزامی به ثبت معاملات در این مناطق وجود ندارد بنابراین راه شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد تغییر قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات ارزش بر افزوده نیست. وی ادامه داد: دیگر جذابیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در گذشته برای این مناطق پیش بینی شده بود وجود ندارد. مدیرتوسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد افزود: واردات کالای مسافری به مناطق آزاد از سال ۹۶ نظام مند و مجموع سهمیه ارزی هفت منطقه آزاد کشور که می‌توانند وارد کنند ۵۲۸ میلیون دلار بوده است. وی با بیان اینکه در مناطق آزاد مالیات بر مصرف است و بر تولید نیست گفت: چرا معافیت مالیات بر ارزش افزوده به مناطق آزاد میدهیم.

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تجلیل از ژنرال قاسم سلیمانی در ونزوئلا

آخرین خبرآخرین خبر18 ساعت قبل

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر