۴۳۵ هزار معلم در طرح معلم تمام وقت شرکت کردند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
۴۳۵ هزار معلم در طرح معلم تمام وقت شرکت کردند!

۴۳۵ هزار معلم در طرح معلم تمام وقت شرکت کردند!

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به شرکت ۴۳۵ هزار معلم در طرح تمام وقت گفت:‌ از ۸۷۲ هزار پرسنل کل آموزش و پرورش کشور ۶۳ درصد آن معلم هستند، این نسبت باید ۷۵ درصد معلم باشد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ یارمحمد حسین‌بر اظهار کرد: «نیروی انسانی» سرمایه یک سازمان است، امروزه مهمترین سرمایه هر سازمان، نیروی انسانی شایسته است؛ شایستگی نیروی انسانی است که هر سازمان را ارتقاء یافته و ارزش آفرین می‌کند؛ تحول اساسی در آموزش و پرورش با نیروی انسانی شایسته به وجود می‌آید.

وی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش باید یک تحول اساسی به وجود آید، افزود: عنصر اصلی تحول آفرین، نیروی انسانی شایسته و در آموزش و پرورش معلم شایسته و توانمند است؛ ناچاریم با منابع در اختیار نیروی انسانی خود را مدیریت کنیم. با بررسی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۳ سالی ۵۵ هزار بازنشسته در آموزش و پرورش داریم.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: همه نیروی انسانی آموزش و پرورش باید مطابق قانون در پست‌های سازمانی خود قرار بگیرند؛ باید در توزیع نیروی انسانی تخصصی و کیفی در آموزش و پرورش تعادل را برقرار کنیم تا به اهدافمان در سازمان برسیم. همه ما هم بر این باور هستیم که کمبود نیروی انسانی کیفیت را نیز متاثر می‌کند. باید در حوزه ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش از نیروهای توانمند استفاده کرد تا از حیف و میل منابع دولت در این بخش‌ها جلوگیری شود.

شاخص‌های توسعه نیروی انسانی در آموزش و پرورش اصلاح شود

حسین‌بر با اشاره به اینکه بحث منابع انسانی در آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: حساس‌ترین پست‌های سازمانی در آموزش و پرورش حوزه منابع انسانی و امور اداری است. در شرایط فعلی باید منابع انسانی آموزش و پرورش شایستگی و آموزش‌های لازم را پیدا کنند. باید شاخص‌های توسعه نیروی انسانی در آموزش و پرورش اصلاح شود.

وی با بیان اینکه تنوع رشته تحصیلی در رشته آموزگاری دوره ابتدایی بیش از ۱۰۰رشته است که ما را در وزارت آموزش و پرورش با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است، گفت: اگر می‌خواهیم اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محقق شود باید در راستای شایستگی نیروی انسانی در آموزش و پرورش قدم برداریم. در بسیاری از موارد آموزش و پرورش یک بنگاه کاریابی دیده شده است. نیاز اساسی ما توانمندسازی نیروهایی است که در دست داریم و آموزش‌های ضمن خدمت باید کیفیت لازم را داشته باشند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

همه معلمان مطابق طرح طبقه‌بندی مشاغل مشمول طرح رتبه‌بندی معلمان خواهند شد

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باید آموزش‌های ما صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی معلمان را به دنبال داشته باشد، افزود: ارتقای سطح حرفه‌ای معلمان در دوره‌های ضمن خدمت ملاک اصلی ما است. نظارت و مدیریت بر مراکز آزمون لازم و ضروری است. همه معلمان مطابق طرح طبقه‌بندی مشاغل مشمول طرح رتبه‌بندی معلمان خواهند شد.

باید ۷۵درصد کل پرسنل آموزش و پرورش معلم باشند

وی با اشاره به تغییر ساختار آموزش و پرورش گفت: باید ساختار آموزش و پرورش در چند سطح دیده شود و تا حدودی یک ساختار متغیر را برای شهرستان‌ها و مناطق استان‌ها طراحی کنیم؛ از ۸۷۲هزار پرسنل کل آموزش و پرورش کشور ۶۳درصد آن معلم هستند. این نسبت باید به ۷۵درصد معلم برسد و ۲۵درصد مابقی آن نیروهای اداری و کیفیت‌بخشی باشد.

حسین‌بر با اشاره به اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش سازمان یادگیرنده‌ای است و نمی‌شود جلوی تحصیل پرسنل آن که معلمان هستند را گرفت.

۴۳۵هزار نفر در طرح معلم تمام‌وقت شرکت کرده‌اند

وی با اشاره به اینکه بزرگترین آسیب طرح معلم تمام وقت عدم انگیزه برای مدیران مدارس است، گفت: تاکنون بیش از ۴۳۵هزار نفر در طرح معلم تمام وقت در کشور شرکت کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
برنامه «دستخط» جمعه این هفته (۱۵ آذر ماه) میزبان حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه تهران، دکتر حمیدرضا طیبی با حضور در استودیوی برنامه «دستخط» پیرامون بررسی دستاوردها و تولیدات علمی جهاد دانشگاهی، پیشرفت و فناوری‌های جدید کشور و … به گفتگو می‌نشیند. گفتگو با رییس جهاد دانشگاهی جمعه (۱۵ آذر ماه) ساعت ۱۷ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. برنامه «دستخط» که به گفت‌وگوهای صریح با نخبگان سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی می‌پردازد، با دکوری که المانی از یک کتاب است، بر روی آنتن می‌رود. «دستخط» به تهیه‌کنندگی مریم حداد، اجرا، سردبیری و نویسندگی محمد حسین رنجبران، تدوین و کارگردانی هنری حمید رضا خوشبازان، مدیریت تولید: محمدرضا قنادان‌زاده و دستیاری عبدالرضا منزوی هر هفته جمعه‌ها ساعت ۱۶ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود و تکرار آن هم شنبه‌ها ساعت ۱۵ از همین شبکه خواهد بود.

فیلم شوک آور / مهناز افشار ابی روی استیج بغل کرد

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مهناز افشار که در ماههای اخیر هر بار با حاشیه‌های مختلفی در راس خبرها قرار گرفته و البته بارها بر کوتاه بودن سفرش و تصمیمش برای برگشت به ایران خبر داده بود، حالا به نظر می‌رسد دیگر تصمیمی برای بازگشت به سینمای ایران ندارد. انتشار این فیلم در فضای مجازی با وجود اینترنت نصفه و نیمه‌ای که در ابتدای هفته وجود داشت، واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضور مهناز افشار پیش از این هم در فضای مجازی با حاشیه‌های زیادی همراه بود. از ماجرای ازدواجش با یاسین رامین گرفته تا موضوع شیرخشک‌های آلوده و نیز این اواخر واکنش‌های توییتری به اتفاقات روز که برایش حواشی زیادی درست کرد. اما این بار حضور در مسابقه استعدادیابی پرشیا گات تلنت موجب شد تا برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مهناز افشار رابه بازی در زمین سعودی‌ها متهم کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که مدت‌هاست از ایران خارج شده است، با انتشار تصویر زیر نوشته است: برای من افتخار بزرگیست ک در کنار آقای صدا ابی، آرش و نازنین و یک گروه درجه یک باشم، تا برای همه و شما مردم عزیزمون امید و شادی بیاریم …. شو بزرگ استعدادیابی

زایو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پیشگیری از معلولیت با مشاوره ژنتیک

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ساعت ۱۰ صبح امروز پنجشنبه تعداد ۱۳۰ هزار و ۷۳۷ داوطلب برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی (PHD) نیمه متمرکز سال ۹۹ ثبت نام کرده‌اند. آقای حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: داوطلبان حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز پنج شنبه ۱۴ آذر فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به ثبت نام آزمون دکتری اقدام کنند؛ مهلت درنظر گرفته شده قابل تمدید نخواهد بود. آزمون دکتری تخصصی (Ph. D) نیمه متمرکز سال ۱۳۹۹ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۵ کدرشته امتحانی شامل ۶۳ کدرشته امتحانی گروه علوم انسانی، ۴۵ کدرشته امتحانی گروه علوم پایه، ۶۰ کدرشته امتحانی گروه فنی مهندسی، ۳۵ کدرشته امتحانی گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۷ کدرشته امتحانی گروه هنر، ۲۶ کدرشته امتحانی گروه دامپزشکی و ۹ کدرشته امتحانی گروه زبان دانشجو می‌پذیرد. آزمون ورودی مرحله اول یا به عبارت دیگری آزمون متمرکز دوره دکتری (PHD) نیمه متمرکز سال ۹۹ روز جمعه ۹ اسفند در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود. بر اساس برنامه زمانی مربوط، کارت شرکت در آزمون متمرکز و برگه راهنمای آزمون از سه شنبه ۶ اسفند ۹۸ روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ۸ اسفند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh. org برای دریافت و چاپ کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.

نظرها

اخبار بیشتر