«شب معماری» به احیای بناهای تاریخی می‌پردازد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
«شب معماری» به احیای بناهای تاریخی می‌پردازد

«شب معماری» به احیای بناهای تاریخی می‌پردازد

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: برنامه تلویزیونی «شب معماری» ۱۳ آذرماه به مرمت و احیای بناهای تاریخی اختصاص یافته است.

به گزارش سینماپرس، نوزدهمین قسمت از برنامه «شب معماری» با موضوع مرمت و احیای بناهای تاریخی و اهمیت آن با حضور حمیدرضا سپهری معمار و مدرس دانشگاه و یاسر جعفری معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران چهارشنبه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

این قسمت از برنامه تلاش دارد تا اهمیت احیای این بناها که جزو تاریخ و آثار باستانی هر ملتی محسوب می‌شود را تبیین کند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

«شب معماری» پنجمین شب از مجموعه «شب‌های هنر» است که چهارشنبه‌ شب‌ها به‌صورت زنده پخش می‌شود. این برنامه‌ معماری به‌دنبال واکاوی مفاهیم و دغدغه‌های ‌روز جامعه‌ معماری و شهرسازی است تا فرصتی برای خوانشی صحیح از وضعیت معماری و شهرسازی در ایران باشد.

تهیه‌کنندگی این برنامه را مسعود امجدیان و اجرای آن را سیدرضا شهرستانی برعهده دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رحیم پور ازغدی: صوت جلسات را منتشر کنید ببینید چه کسی توهین کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو، شنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۸) با سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران برگزار شد. رحیم پور ازغدی در بخشی از این مراسم گفت: برخی نقل‌ها درباره جلسه شورای انقلاب فرهنگی از من در فضای مجازی شد که نادرست است. صوت و متن جلسات را به طور کامل منتشر کنید و ببینید چه کسی توهین کرد. بیشتر بخوانید: صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + فیلمانتهای پیام/

در همین نزدیکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
مهرمهر1 روز قبل
به دنیا آمدن و دوران کودکی میشل، هم‌زمان با آغاز انقلاب جنسی در آمریکا بوده است. در واقعیت امر هم متغیرهای هنری تا این میزان در جریان انقلاب جنسی دخیل بوده‌اند یا براساس سلیقه شخصی خود چنین انتخابی داشتید؟ یکی از رکن‌های انقلاب جنسی در آمریکا «موسیقی» بوده است. حتی قرائت‌هایی وجود دارد که می‌گوید سینما انقلاب جنسی را رقم زد نه کتاب مکنزی! کتابی که حجم زیادی از اسناد و مدارک درباره انقلاب جنسی در آن درج شده بود. همین امروز نقل‌قولی از آمریکایی‌ها می‌توان آورد که می‌گوید خدا را شکر که انقلاب جنسی را پشت سر گذاشتیم!

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

تولید نیاز صنعت در دانشکده نفت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر