آمریکا پذیرش پناهندگان را کاهش می‌ دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اجتماعی

آمریکا پذیرش پناهندگان را کاهش می‌ دهد

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
آمریکا پذیرش پناهندگان را کاهش می‌ دهد - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - آمریکا بامداد جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار پذیرش پناهندگان در سال مالی ۲۰۲۰ را به میزان زیادی کاهش می‌دهد

کاهش شمار پذیرش پناهندگان آمریکا در سال ۲۰۲۰

به گزارش شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم»، در این بیانیه آمده است: مقام‌های آمریکایی انتظار دارند، شمار درخواست پناهندگی در سال مالی ۲۰۲۰ که از ۱ اکتبر (۹ مهر) آغاز می‌شود، به بیش از ۳۶۸ هزار نفر برسد.

دولت آمریکا قصد دارد در سال مالی ۲۰۲۰ میلادی، ۱۸ هزار نفر مهاجر را پذیرش کند، درحالی که سقف پذیرش پناهندگان در سال گذشته میلادی ۳۰ هزار نفر بود، این امر موجب می‌شود که پذیرش شمار مهاجران در ایالات متحده تقریبا به نصف کاهش یابد.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

دیوان عالی آمریکا ۲۰ شهریور با اجرای قانون دولت ترامپ برای اعمال محدودیت در خصوص ورود مهاجران خواهان پناهندگی به ایالات متحده موافقت کرد.

پیش از این، یک دادگاه فدرال آمریکا، مقررات دولت این کشور برای اعمال محدودیت در خصوص درخواست پناهندگی در مرزهای جنوبی آمریکا را متوقف کرده بود.

براساس این قانون، کسانی که در صدد پناهندگی در آمریکا هستند چنانچه از کشور دیگری وارد ایالات متحده شوند، باید ابتدا در آن کشور درخواست پناهندگی کنند.

با اجرای این قانون درخواست پناهندگی برای مهاجرانی که در یکی از کشورهای مسیر حرکت به سمت آمریکا درخواست پناهندگی نکرده‌اند، دشوارتر می‌شود.

منبع: irna. ir

آمریکا پذیرش پناهندگان را کاهش می‌ دهد - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری15 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
دادستان سقز خبر داد: عصر کرد - ایسنا/کردستان دادستان عمومی و انقلاب سقز از دستگیری مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز خبر داد. علیرضا رضاپور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مالک تالار عروسی مانگه شه‌و سقز که بدنبال حادثه آتش سوزی در عروسی متواری شده‌ بود، صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در سقز بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. وی افزود: فرد نام برده به طور فعلی و به قید وثیقه در بازداشت موقت به سر می‌برد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز، با اشاره به اینکه در راستای صدور و اجرای حکم برای مالک تالار عروسی در سقز تا کنون حکمی در نظر گرفته نشده است بیان کرد: برای این مهم باید بعد از نظریه کارشناسی و اظهارات مالک، میزان تقصیر وی برآورد و سپس حکم نهایی صادر شود. حادثه تالار عروسی سقز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۹:۳۰ شب اتفاق افتاد.

نظرها

اخبار بیشتر