قاچاق کالا با عنوان بار مسافر در گمرک فرودگاه امام (ره)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
قاچاق کالا با عنوان بار مسافر در گمرک فرودگاه امام (ره)

قاچاق کالا با عنوان بار مسافر در گمرک فرودگاه امام (ره)

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، گفت: طبق گزارشات واصله به این فراکسیون بعضی از کالاهای لوکس که ورود آنها به کشور ممنوع است با عنوان بار همراه مسافر در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار و ترخیص می‌شود.

به گزارش افکارنیوز،

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم کارشناسی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در هفته آینده به منظور نظارت بر ترخیص و پرداخت عوارض و مالیات کالاها در گمرک فرودگاه امام (ره) در این فرودگاه به مدت یک هفته مستقر می‌شود.

اخبار سیاسی- وی افزود: با توجه به گزارشات واصله به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد قاچاق سازمان‌یافته کالاها همچون گوشی تلفن همراه، لوازم یدکی خودرو و غیره بنا بر این شد تا تیم کارشناسی فراکسیون به منظور نظارت بر ترخیص کالاها در گمرک فرودگاه امام (ره) در این فرودگاه مستقر شوند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اظهار داشت: طبق گزارشات واصله به فراکسیون، بعضی از کالاهای تجاری در قالب کالاهای غیرتجاری با تبانی سازمان‌یافته از گمرک فرودگاه امام خمینی ترخیص می‌شوند.

خجسته خاطرنشان کرد: بر اساس این گزارش یکسری کالاهای تجاری گروه ۴ که واردات آنها به کشور ممنوع است در گمرک فرودگاه امام به عنوان کالای غیرتجاری و پته مسافری (کالای همراه مسافر) اظهار می‌شوند و با اظهارنامه‌های کوچک‌تر به این شکل از گمرک خارج می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی افزود: همچنین در بعضی موارد اظهار خلاف‌ واقع درباره کالاها در گمرک فرودگاه امام (ره) را شاهد هستیم که فرد موردنظر کالای ممنوعه را وارد می‌کند اما این کالا را به عنوان کالاهایی که واردات آنها ممنوع نیست اظهار و کالا را با تبانی از گمرک ترخیص می‌کند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اظهار داشت: به عنوان مثال فردی موتور خودرو وارد اما آن را قطعه اظهار می‌کند یا اینکه قطعه‌ای را وارد و آن را مواد اولیه اظهار می‌کند.

خجسته خاطرنشان کرد: متأسفانه این موارد و اظهارات خلاف واقع بدون کنترل و نظارت همراه است و کالاها نیز ترخیص می‌شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس در پایان گفت: تیم کارشناسی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در زمان استقرار خود در فرودگاه امام علاوه بر نظارت بر ترخیص کالاها اظهارنامه‌های گمرک فرودگاه را طی ۸، ۹ ماه گذشته مورد بررسی قرار خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیش بینی نشدن میزان تولید، علت واردات بی رویه پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: اواخر سال گذشته، به علت آنکه میزان تولید پنبه در کشور پیش بینی نشده بود برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. آقای عباس کشاورز افزود: تولید پنبه با نظارت یک تعاونی انجام می‌شود و دارای یک تشکل ملی است که بازار و تولید این محصول را مدیریت می‌کند و امسال هم تولید پنبه در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. وی اضافه کرد: در بهمن و اسفند سال گذشته پیش بینی درستی از میزان کاشت پنبه در بهار امسال نشد و برای اینکه برای صنعت نساجی مشکلی پیش نیاید واردات انجام شد، منتها این واردات به دلیل میزان کاشت بالای این محصول، نسبت به تولید داخلی متعادل نبود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مدتی است که با وزارت صمت و صنایع نساجی هماهنگی انجام شده است که میزان واردات متعادل شود و تولیدکننده داخلی از بابت واردات متضرر نشود. کشاورز تاکید کرد: در حال حاضر بازار پنبه نامناسب نیست، کشاورزان نگران نباشند و اگر کشاورزان به هر دلیلی، مشکل فروش پنبه داشته باشند وزارت جهاد کشاورزی با خرید تضمینی ورود می‌کند و حتی اگر برای کشاورزان قیمت خرید تضمینی به صرفه نباشد خرید توافقی می‌کنیم.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.

نظرها

اخبار بیشتر