حریری از نخست‌وزیری «سمیر خطیب» حمایت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
حریری از نخست‌وزیری «سمیر خطیب» حمایت می‌کند

حریری از نخست‌وزیری «سمیر خطیب» حمایت می‌کند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
نخست‌وزیر موقت لبنان اعلام کرد، هرگز در دولت آینده شرکت نخواهد کرد و از کاندیداتوری «سمیر خطیب»، تاجر لبنانی برای نخست‌وزیری حمایت می‌کند.

اعتمادآنلاین| سعد حریری، نخست‌وزیر موقت لبنان شب گذشته در بیت الوسط پذیرای ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیال پیشرو به همراه وائل ابوفاعور، وزیر صنعت در دولت موقت در حضور غطاس خوری، وزیر سابق بود.

در این دیدار آخرین تحولات سیاسی و اوضاع کلی کشور بررسی شد.

حریری در این دیدار گفت: از نامزدی مهندس سمیر الخطیب برای نخست‌وزیری حمایت می‌کند.

او اشاره کرد: همچنان جزئیاتی برای رایزنی وجود دارند اما ان شاء الله خیر است. همه برای عبور از این مرحله دشوار تلاش می‌کنند.

حریری تاکید کرد: هیچ شروطی نگذاشته الخطیب را تنها به عنوان گزینه مطرح کرده است.

نخست‌وزیر موقت لبنان بار دیگر تصریح کرد که هیچ تمایل و رغبتی برای تشکیل دولت جدید ندارد. او تصمیمش در این باره را صریح و قطعی اعلام کرد.

نخست‌وزیر موقت لبنان همچنین فاش کرد: میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان را به رایزنی‌ها برای تعیین نامزدی جهت تصدی پست نخست‌وزیری و تشکیل دولت جدید ترغیب کرده است.

حریری ادامه داد: هیچ راه حلی برای بحران اقتصادی لبنان جز تشکیل دولتی از متخصصان و کارشناسان وجود ندارد.

کاخ ریاست‌جمهوری لبنان تکذیب کرده است که سمیر الخطیب که در حال حاضر اسمش به عنوان نامزد نخست‌وزیری بر سر زبان‌ها افتاده با میشل عون دیداری کرده باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

همچنین جبران باسیل، وزیر خارجه دولت موقت لبنان ابراز امیدواری کرد مذاکرات تشکیل دولت که با مشکل روبه‌رو شده ختم به خیر شود.

باسیل از توافقی سر تشکیل دولت آتی به ریاست شخصیتی قابل اعتماد حریری و به معرفی او پرده برداشت و گفت، ‌ او باید فردی متخصص و کاردان باشد.

وزیر نزدیک به میشل عون گفت: دولت باید به روی مشارکت همه گروه‌ها باز باشد.

رئیس جریان آزاد ملی همچنین تاکید کرد مشارکت فراکسیون این گروه در دولت جدید منوط به موفقیت آن در تکیه به سیاستی جدید حهت برون رفت کشور از وضعیت کنونی است.

باسیل تصریح کرد: ما اتهامات بسیاری را تحمل و سکوت کردیم از خواسته‌ها و شروط مشکل‌زا اجتناب کردیم تا وضعیت بحرانی نشود زیرا منطق درگیری داخلی و رفتن به سمت این گزینه در لبنان ممنوع است.

از سوی دیگر، پیشتر میشل عون تاکید کرده بود، روزهای آینده تحولات مثبتی به همراه خواهند داشت و تلاش جهت ایجاد راه‌حل‌های مناسب برای بحران در جریان است.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

نظرها

اخبار بیشتر