کمبودی در نهاده‌های دام و طیور کشور وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
کمبودی در نهاده‌های دام و طیور کشور وجود ندارد

کمبودی در نهاده‌های دام و طیور کشور وجود ندارد

فارسخبرگزاری فارس |
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولیدکنندگان صنعت طیور دغدغه نهاده نداشته باشند، کمبودی در نهاده نداریم و به اندازه کافی ذرت و کنجاله سویا در بنادر ذخیره شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شرق مازندران، مرتضی رضایی سه‌شنبه شب در همایش علمی صنعت طیور که در مجموعه ساوانا گلوگاه برگزار شد؛ اظهار کرد: صنعت طیور بزرگترین صنعت بخش خصوصی کشور است که تماما" به صورت خصوصی اداره می‌شود.

وی افزود: از سال گذشته تقریبا" نوسانات قیمت مرغ در بازار به حداقل رسیده است و ذخایر به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی در این بخش وجود ندارد.

رشد ۱۰ درصدی تولید گوشت مرغ در کشور

این مسؤول با اشاره به رشد ۱۰ درصدی تولید گوشت مرغ در کشور افزود: اگر با توجه به تصمیمات مقامات عالی نظام ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی فراهم شود، قطعا" این روش افزایش خواهد یافت.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره اینکه مهمترین دغدغه تولیدکنندگان بخش طیور ارزان و گران شدن قیمت گوشت است؛ یادآور شد: باید در این بخش تلاش شود تا مدیریت یکسان حاکم شود.

سرانه مصرف گوشت هر ایرانی ۳۰ کیلوگرم

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سرانه مصرف گوشت هر ایرانی را ۳۰ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: اکنون گوشت مرغ به عنوان ارزان‌ترین، اصلی‌ترین و با کیفیت‌ترین غذا در بین مردم ما جا باز کرده است و با استقبال مردم روبرو است.

رضایی اضافه کرد: مرغ، دارای ارزش غذایی بالایی است و از نظر توسعه کمی، توسعه مناسبی اتفاق افتاد.

ثبت ۱۶ هزار واحد گوشتی در سامانه سماسد

وی افزود: برای ساماندهی و سازماندهی در بخش صنعت طیور تا کنون ۱۶ هزار واحد گوشتی در سامانه سماسد ثبت نام کردند که جوجه‌کشی یک یا چند دوره در سال رد دستور کار این واحدها است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره دغدغه تولیدکنندگان صنعت طیور و کمبود نهاده‌ها یادآور شد: تولیدکنندگان صنعت طیور، دغدغه نهاده نداشته باشند؛ هیچ کمبودی در راستای نهاده‌ها نداریم و ۲ میلیون تن ذرت و یک میلیون تن کنجاله سویا وارد و ذخیره شده است.

رضایی گفت: علاوه بر نهاده‌های ذرت و کنجاله سویا، ویتامین‌ها و ریز مغذی‌ها هم به اندازه کافی در بازار وجود دارد و ذخایر به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی در این بخش وجود ندارد و باید عملیاتی وارد شد و همکاری همه جانبه باید در این بخش انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران13 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر1 روز قبل

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو1 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

گل سلیم آمالا به آرسنال (استاندارد لیژ ۲-۰ آرسنال)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر