نویسنده «مرد شش میلیون دلاری» درگذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

نویسنده «مرد شش میلیون دلاری» درگذشت

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
دی. سی. فونتانا نویسنده سریال‌های مشهوری، چون «سفر ستاره ای» و «مرد شش میلیون دلاری» در ۸۰ سالگی درگذشت.

خبرگزاری مهر: به نقل از ورایتی، دوروتی کاترین فونتانا نویسنده مجموعه اصلی «سفر ستاره‌ای» که در ایران با نام «پیشتازان فضا» شناخته می‌شود و همکاری طولانی مدتی با فرانچایزهای این مجموعه هم داشت، در ۸۰ سالگی از دنیا رفت.

نویسنده «مرد شش میلیون دلاری» درگذشت - 1

وب سایت رسمی «سفر ستاره‌ای» با تایید این خبر از این بانوی نویسنده به عنوان یک نویسنده افسانه‌ای که خالق بسیاری از اپیزودهای این مجموعه بود یاد کرد. در این وب سایت آمده است که وی پس از یک دوره کوتاه بیماری درگذشت.

فونتانا سال‌ها در انجمن نویسندگان آمریکا فعالیت می‌کرد و اخیرا به عنوان سخنران در موسسه فیلم آمریکا حضور داشت.

وی از نیوجرسی و از نادر نویسندگان زنی بود که در ژانر علمی-تخیلی می‌نویسند. خلق شخصیت آقای اسپایک و جزییاتی درباره مادر انسان و پدر وولکان وی از جمله ابتکارهای این نویسنده بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

این نویسنده ۱۱ اپیزود از «سفر ستاره‌ای» اصلی را نوشته بود که در سه فصل از سال ۱۹۶۶ تا ۶۹ روی آنتن رفته بود.

وی در دهه ۱۹۷۰ با تهیه کننده سری انیمیشنی «سفر ستاره‌ای» نیز همکاری کرده بود.

در اوایل فعالیتش وی از نویسندگان اپیزودهایی از سریال «غرب وحشی وحشی» و «بن کیسی» هم بود. «خیابان‌های سانفرانسیسکو»، «بونانزا»، «کونگ فو»، «مرد شش میلیون دلاری» و «والتون‌ها» از دیگر سریال هایی بود که وی از نویسندگانشان بود.

فونتانا سال ۱۹۹۷ و ۲۰۰۲ جوایز افتخاری انجمن نویسندگان آمریکا را دریافت کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر