معرفی اسکار ۲۰۲۰ نامزد‌های بخش جلوه‌های ویژه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

معرفی اسکار ۲۰۲۰ نامزد‌های بخش جلوه‌های ویژه

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
آکادمی اسکار با معرفی۲۰ فیلم که در بخش جلوه‌های ویژه سال ۲۰۲۰ رقابت می‌کنند، «ایرلندی» را نیز در همین حوزه جای داد.

خبرگزاری مهر: به نقل از ورایتی، «انتقام جویان: پایان بازی»، «گربه‌ها»، «ایرلندی» و «جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر» از جمله ۲۰ فیلمی هستند که اسکار آنها را برای رقابت در بخش جلوه‌های تصویری انتخاب کرده است.

معرفی اسکار ۲۰۲۰ نامزد‌های بخش جلوه‌های ویژه - 1

کمیته ویژه انتخاب بهترین فیلم‌ها از نظر جلوه‌های ویژه یا بصری با انتشار اولین لیست خود ۲۰ فیلم را که در این بخش رقابت خواهند کرد، معرفی کرد. کمیته در مرحله بعد فهرست کوتاهی متشکل از ۱۰ فیلم را به عنوان نامزد معرفی خواهد کرد تا اعضا به آنها رای بدهند.

سال پیش «نخستین مرد» موفق به کسب جایزه جلوه‌های ویژه اسکار شد. «بلید رانر ۲۰۴۹» برنده این جایزه در سال ۲۰۱۷ بود. «کتاب جنگل»، «ایکس ماکینا»، «بین ستاره‌ای»، «جاذبه»، «زندگی پای»، «هوگو»، «سرآغاز»، «آواتار» و «مورد عجیب بنجامین باتن» از برندگان این جایزه در سال‌های اخیر بوده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

نامزدهای جوایز اسکار نود و دوم ۱۳ ژانویه معرفی می‌شوند و مراسم اهدای جایزه ۹ فوریه برگزار می‌شود.

لیست کامل فیلم‌های راه یافته به رقابت بخش جلوه‌های ویژه چنین است:

«اد آسترا» یا «به سوی ستارگان»

«هوانوردان»

«علاء الدین»

«آلیتا: ستاره جنگ»

«انتقام جویان: پایان بازی»

«کاپیتان مارول»

«گربه‌ها»

«دامبو»

«سریع و خشمگین ارایه می‌کند: هابز و شاو»

«فورد در برابر فراری»

«جمینی من» یا «مرد ماه جوزا»

«ایرلندی»

«جومانجی: سطح بعد»

«شیر شاه»

«مردان سیاه پوش: بین المللی»

«میدوی»

«۱۹۱۷»

«اسپایدر من: دور از خانه»

«جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر»

«ترمیناتور: سرنوشت سیاه»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر