۷۷۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه در مدارس کردستان تحصیل می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

۷۷۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه در مدارس کردستان تحصیل می‌کنند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۷۷۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه در مدارس کردستان تحصیل می‌کنند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان گفت: در سال جاری حدود ۷۷۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژە در مدارس حضور داشتند کە‌ بە صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات آموزشی و توانبخشی بهره‌مند شدند.

خلیل رنجبر، امروز سه شنبه ۱۲ آذر در مراسمی کە بە مناسبت روز جهانی معلولان در اردوگاە سلیمان خاطر سنندج برگزار شد اظهار کرد: در سال ۱۹۹۲ از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد این روز بە عنوان روز جهانی معلولین نامگذاری شد و هر سالە در ۳دسامبر برابر با (۱۲ آذر) مراسمی بە این مناسبت برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: بیش از ٥۰۰ میلیون نفر در دنیا دارای نیازهای ویژە هستند، کە طبق آمار بە دست آمدە حدود ۳۳ درصد جمعیت هر شهر و روستایی را معلولین تشکیل می‌دهند.

رنجبر ادامە داد: آموزش و پرورش درصدد ایجاد فضای مناسب‌سازی آموزشی و پرورشی و توانبخشی برای دانش‌آموزان با نیاز ویژە است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان تاکید کرد: تمامی موسسات و سازمان‌ها موظف بە ایجاد بسترسازی مناسب برای افراد با نیازهای ویژە است.

وی با اشارە بە شعار امسال سازمان ملل مبنی بر مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی بە توجە فراگیر و عادلانە و پایدار، افزود: این شعار مباحث حائز اهمیتی را دربر می‌گیرد.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

خلیل رنجبر در راستای تحقق عادلانە و ایجاد فضای مناسب آموزشی و پرورشی بە دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژە عنوان کرد: بیشترین تلاش آموزش و پرورش بر اجرای تحقق عادلانە آموزش و توانبخشی معلولان استوار است، باشد کە با ایجاد بستر مناسب بهترین زمینە را برای جذب معلولین در مدارس فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری حدود ۷۷۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژە در مدارس حضور داشتند کە‌ بە صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات آموزشی و توانبخشی بهره‌مند شدند.

بە گفتە خلیل رنجبر از این میزان معلول در استان حدود هزار و ٤۰۰ نفر دانش‌آموزانی هستند کە مجبورند در مدارس ویژە تحصیل کنند و برخلاف تفکر عامه مردم که معلول کسی است که در مدارس ویژه مشغول به تحصیل است، تعدادی از آنها معلم خصوصی دارند و ٥۰۰ نفر از این دانش‌آموزان در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند.

در پایان رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان یادآور شد: همچنین ۱۸۰۰ نفر از معلولان را افرادی با اختلالات رفتاری و جسمی، و دو هزار و ٤ نفر از آنها را نیز دانش‌آموزان دیرآموز تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

۷۷۰۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه در مدارس کردستان تحصیل می‌کنند - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو2 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر1 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر