توسعه باغات دیم کردستان بیش از یک میلیون قلمه نهال نیاز دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

توسعه باغات دیم کردستان بیش از یک میلیون قلمه نهال نیاز دارد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
توسعه باغات دیم کردستان بیش از یک میلیون قلمه نهال نیاز دارد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: طرح توسعه باغات دیم استان به عنوان بخشی از طرح‌های پیشران توسعه کشاورزی است که برای اجرای آن نیاز به یک میلیون و ۱۰۰ هزار قلمه نهال انگور دیم داریم.

خالد جعفری روز چهارشنبه با اشاره به اجرای طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار بویژه تولید انگور (رشه) اظهار داشت: وجود مراکزی برای خرید این محصول و رفع دغدغه باغداران و مهمتر از آن ایجاد اشتغال و افزایش معیشت باغداران تحول خوبی در این زمینه ایجاد کرده است.

وی یادآور شد: برای توسعه باغات انگور دیم براساس بررسی‌های سطوح شناسایی شده در سطح شهرستان‌ها یک میلیون و ۱۰۰ هزار مورد قلمه این محصول نیاز است که تاکنون ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار اصله آن تامین و به منظور تحقق ۱۰ درصد برنامه ۶۰۰ هزار قلمه دیگر نیز باید تامین شود.

جعفری همچنین در خصوص تجهیز اراضی کشاورزی استان به شبکه‌های آبیاری تحت فشار افزود: اکنون برای هر هکتار ۱۳۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به کشاورزان پرداخت می‌شود که سامانه‌های آبیاری سد سورال و عباس آباد بانه نیز در حال اتمام است.

وی ادامه داد: در راستای توسعه شیلات استان نیز ۲۰۰ هزار بچه ماهی در سد وحدت سنندج رها سازی می‌شود که این تعداد بچه ماهی با تصویب در کارگروه اقتصاد مقاومتی تامین شده البته هدف گذاری این سازمان برای تولید ۱۸ هزار تن ماهی در دست برنامه ریزی است که در حال حاضر ۱۰ هزار تن آن محقق شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

جعفری گفت: شناسایی منابع آبی در استان برای تولید ماهی در اولویت قرار دارد که با توجه به موفقیت کردستان در صادرات ماهی به روسیه، ارتقای این حوزه لازم و ضروری است.

وی تاکید کرد: تاکنون برای تحقق طرح‌های توسعه پیشران یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال طرح به بانک‌ها معرفی شده که ۵۶۰ میلیارد ریال آن در زیر بخش‌های مختلف بخش کشاورزی پرداخت شده است.

جعفری اظهار داشت: همچنین از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب از تبصره استانی ۱۸، یارانه سود تخصیص یافت که توانستیم در این خصوص حدود ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش و ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه‌ای صرفا برای احداث باغ پرداخت کنیم.

وی افزود: از ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض سهم استان برای خسارت دیدگان سیل فروردین ۹۸ مقدار ۵۰ درصد آن تخصیص یافته که از این میزان نیز ۷۷ میلیارد ریال بین خسارت دیدگان توزیع شده است.

برچسب‌ها

وزارت جهاد کشاورزی کردستان باغداری اشتغال زایی اعتبارات

توسعه باغات دیم کردستان بیش از یک میلیون قلمه نهال نیاز دارد - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
اما دلیل آخر ارتباط مستقیمی به مسیرهای متفاوتی دارد که توسعه سیاسی در چین و اروپا پیمود. دولت «کین» - اگر نگوییم همه اما- بسیاری از ویژگی‌هایی که ماکس وبر به‌منزله ویژگی‌های اساسا مدرن می‌نامید را داشت. همچون دیگر نظریه‌پردازان نوسازی، وبر معتقد بود که ابعاد متفاوت توسعه- اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ایدئولوژیکی- به شدت با هم پیوستگی دارند. شاید به این خاطر که دیگر ابعاد نوسازی در چین رخ نداد، وبر حضور یک نظام سیاسی مدرن را مورد شناسایی قرار نداد. در حقیقت، نوسازی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ارتباط نزدیک زمانی در توسعه اروپا هم نداشتند؛ اما توالی متفاوت بود یعنی نوسازی اجتماعی مقدم بر رشد دولت مدرن بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر حمایت بروکسل از توافق هسته‌ای، گفت که نشست روز جمعه کمیسیون مشترک برجام نشان داد که همه طرف‌ها حامی این توافق و خواهان حفظ آن هستند. وی ادامه داد: «در یادداشتی پس از این نشست تاکید کردم که زنده نگه‌داشتن این توافق وظیفه جمعی است».

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

بارش برف در ارتفاعات استان خوزستان

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین8 ساعت قبل

رسیدگی به تخلف انتخاباتی، به موقع باشد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: رسیدگی به تخلف‌های انتخاباتی باید به موقع و متناسب باشد و اقدام در خصوص این تخلف‌ها بعد از برگزاری انتخابات، فایده‌ای ندارد. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: هر تخلف در هر زمانی که رخ داد باید همان موقع با آن برخورد شود. در ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز این موضوع‌ها را پیش بینی کرده‌ایم. در ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز این موضوع‌ها را پیش بینی کرده‌ایم. رئیس قوه قضاییه، در ادامه با اشاره به فصل تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: محوری‌ترین نکته‌ای که باید در این زمینه مورد توجه باشد، توجه به معیشت قشر محروم جامعه است.

نظرها

اخبار بیشتر