موثرترین قوه کشور و انگیزه حضور داوطلبان نمایندگی آن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

موثرترین قوه کشور و انگیزه حضور داوطلبان نمایندگی آن

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
موثرترین قوه کشور و انگیزه حضور داوطلبان نمایندگی آن - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - روز سوم ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره تنوع ثبت نام کنندگان نسبت به دو روز قبل بیشتر بود، از عضو سابق شورای شهر، نماینده کنونی مجلس گرفته تا کارمند استانداری، خبرنگار و کارمند شهرداری تهران برای حضور در این عرصه به فرمانداری سنندج آمده بودند.

مجلس شورای اسلامی یکی از قوای مهم در جمهوری اسلامی ایران است که هر کس در جامعه دغدغه تغییری در شرایط کشور دارد به سمت حضور در آن و نشستن روی صندلی‌های سبز پارلمان جلب می‌شود.

در محل ثبت نام حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره مثل دو روز قبل بیشتر داوطلبان خود را به این محل رساندند تا ضمن انجام امور اداری و فرآیند قانونی نام‌نویسی از فرصت حضو خبرنگاران رسانه‌ها در این مکان استفاده و انگیزه و هدف‌شان را برای حضور در این عرصه اعلام کنند.

یکی از ثبت‌نام کنندگان از کارکنان شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران است که تحصیلاتی در حوزه علوم سیاسی و جامعه‌شناسی دارد، او که متولد سنندج است ولی چند سالیست در تهران زندگی می‌کند، می‌گوید یک بار دیگر هم برای نمایندگی مجلس داوطلب شده بودم چون مجلس را موثرترین قوه در اداره امور کشور می‌دانم که وظیفه قانونگذاری و نظارت را بر عهده دارد البته تاکید می‌کند که قانون به جامعه نظم می‌دهد.

این داوطلب نمایندگی مجلس گفت: کمترین هزینه را در مقایسه با داوطلبان دیگر در حوزه تبلیغات خواهم داشت و بنا دارم بیشتر به صورت چهره به چهره به معرفی خود و برنامه‌هایم بپردازم چرا که معتقدم باید از ورود پول‌های کثیف به این حوزه جلوگیری کرد و اگر کسی با هزینه‌های بالا وارد شود حتما باید برای کسانی که از او حمایت کرده‌اند، جبران کند.

نماینده کنونی سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی از جمله کسانی بود که امروز برای ثبت نام به ستاد انتخابات و ثبت نام مستقر در فرمانداری سنندج مراجعه کرد و در پایان مراحل ثبت نام خود به میان خبرنگاران آمد و گفت: هر نماینده‌ای که یک دوره انتخاب می‌شود طرح و برنامه‌ای دارد که می‌خواهد آنها را در دور بعد پیگیری کرده و به نتیجه برساند.

فرشادان با بیان اینکه به عنوان مثال در حوزه راه‌ و راه‌آهن کارهای خوبی در استان صورت گرفته که ادامه آن را در صورت موفقیت در انتخابات آتی پیگیری می‌کنم، اضافه کرد: کارهایی نیز در حوزه بهداشت آغاز شد که از جمله شروع عملیات ساخت بیمارستان کامیاران بود که در صورت کسب مجدد رای و حضور مجدد در مجلس، تکمیل و راه اندازی آن را پیگیری خواهم کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تلاش می‌کنم ساخت ورزشگاه دیواندره و سالن شش‌هزار نفری سنندج که تکمیل آن با مشکلاتی مواجه است را نیز به انجام برسانم تا خدمتی ماندگار برای مردم استان بجا گذاشته باشیم.

وی یادآور شد: در زمینه آب‌های مرزی کل آبی که به استان کردستان تخصیص داده شده بود ۱۶ هزار هکتار بود که به ۳۲ هزار هکتار افزایش یافت و در نهایت موفق شدیم با کمک مسوولان اجرایی استان این میزان را به ۹۶ هزار هکتار افزایش دهیم.

فرشادان در رابطه با هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی داوطلبان گفت: نهادهای نظارتی آنقدر قوی هستند که سره را از ناسره تشخیص دهند البته برخی رقبا هم آنقدر بداخلاقی می‌کنند تا واقعیت را طور دیگری جلوه دهند ولی من در دوره قبل برای تبلیغات از هزینه‌ شخصی و تسهیلات بهره گرفتم و کسی هم نمی‌تواند بگوید یک ریال من را حمایت مالی کرده است البته فقط زیر دین حمایت‌های مردمی هستم که بدون چشمداشت از من حمایت کردند لذا این دوره فقط باید از عملکردم دفاع کنم پس نیاز چندانی به تبلیغ و هزینه کردن در این بخش ندارم.

یک خبرنگار خانم هم از دیگر داوطلبان خاص روز سوم بود و خود را دارای پنج سال سابقه کار رسانه‌ای معرفی کرد، گفت: در منطقه محروم و حاشیه شهر به دنیا آمده‌ و همچنان در این منطقه زندگی می‌کنم بنابراین با درد مردم محروم بیشتر از دیگران آشنا هستم.

وی افزود: انجام فعالیت در حوزه رسانه هم موجب شده بیشتر با مشکلات و مسائل مردم استان آشنا باشم ضمن اینکه هیچ پشتوانه مالی، سیاسی و حزبی ندارم و از فضای مجازی بیشترین بهره را برای انجام تبلیغ برای خودم و جلب رای مردم می‌برم.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی با اشاره به اینکه چندین بار در آزمون استخدام‌های مختلف شرکت کرده‌ اما با وجود کسب رتبه‌های بالا استخدام نشدم، اظهار داشت: معتقدم باید نظارت بیشتری بر استخدام‌ها صورت گیرد و به سمت بومی‌گزینی در استان برویم تا حقی از کسی ضایع نشود.

در طول سه روز ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه این استان تعداد داوطلبان در مجموع به ۵۹ نفر رسید؛ چهار نفر از این تعداد داوطلب زن و ۵۵ نفر نیز مرد هستند که مراحل ثبت نام نهایی آنها در سامانه به ثبت رسیده است.

در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد تاکنون ۶ نفر، حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره ۲۷ نفر، حوزه انتخابیه بیجار ۱۶ نفر، حوزه انتخابیه سقز و بانه پنج نفر، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان پنج نفر تاکنون و رسما برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ثبت نام کرده‌اند.

عوامل اجرایی ستاد انتخابات کردستان در حوزه‌های ۶ گانه از یکشنبه ۱۰ تا ۱۶ آذر هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر آماده ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات محلس شورای اسلامی هستند.

انتخابات سراسری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه، ۲ اسفند امسال برگزار می‌شود و ثبت‌نام نامزدها از امروز به مدت هفت روز ادامه می‌یابد.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس ۴*۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

همچنین به استناد ماده‌ی ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن، انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء‌شهرت در حوزه‌ی انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال باشند.

داوطلبان نمایندگی اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مستثنی هستند و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.

ملاک محاسبه‌ی سن اشخاص برای ثبت‌نام در انتخابات بر اساس تاریخ تولد اولیه‌ی ثبت شده در شناسنامه رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاه‌های ذیربط به استثنای محاکم قضائی ملاک عمل نخواهد بود.

طبق قانون کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌گردند.

جمهوری اسلامی ایران یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای دنیاست که تاکنون در آن ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و علاوه بر آن، چندین انتخابات موردی برگزار شده که به طور حدودی، طی هر سال یک انتخابات به اجرا درآمده است.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می‌شود

برچسب‌ها

کردستان ثبت نام مجمع انتخاباتی سنندج انتخابات مجلس شورای اسلامی

پروندهٔ خبری

ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم

موثرترین قوه کشور و انگیزه حضور داوطلبان نمایندگی آن - 34

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
روزنوروزنو1 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

درخواست متفاوت جمعی از مردم از سردار سلیمانی و محمدجواد ظریف +عکس

خبرآنلاین1 روز قبل

واکنش‌ها به قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه بغداد | نوجوانی که به تیر برق آویزان شد چه کسی بود؟

همشهری17 ساعت قبل

فروش پیر‌اهن علیرضا بیرانوند به نفع سیل‌زدگان + عکس

رکنا10 ساعت قبل

مقام فلسطینی: میزان تنش در روابط اردن و تل‌آویو را درک می‌کنم

فارس21 ساعت قبل

کشف ۸۵ کیلو تریاک و ۳۴ کیلو حشیش در دو عملیات مشترک پلیس

ایسنا16 ساعت قبل

سپاهان با شکست پیکان صدرنشین شد/ خروج تراکتور از بحران با فولاد

مهر13 ساعت قبل

فرکی: بازی سخت و دشواری را مقابل سپاهان پیش‌بینی می‌کنیم

تسنیم1 روز قبل

اتفاقی مشکوک و عجیب در اردوی امروز استقلال +عکس

جام نیوز13 ساعت قبل

جذب ۸۵ درصدی اعتبارات برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری خراسان جنوبی

ایسنا1 روز قبل

‌اجلاس سراسری نماز با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب در گلستان آغاز شد

تسنیم1 روز قبل