برترین‌های مهرواره استانی سرود آفرینش در کردستان معرفی شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

برترین‌های مهرواره استانی سرود آفرینش در کردستان معرفی شدند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
برترین‌های مهرواره استانی سرود آفرینش در کردستان معرفی شدند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - نخستین مهرواره استانی سرود آفرینش کردستان با معرفی شعرها، آهنگ‌ها و گروه‌های برگزیده در قالب‌های مختلف سرود پایان یافت.

آیین اختتامیه نخستین مهرواره استانی سرود آفرینش کردستان روز سه‌شنبه با حضور گروه‌های سرود شرکت کننده در این دوره از مهرواره، استادان، علاقمندان به موسیقی و سرود و جمعی از مسوولان استانی در سنندج برگزار شد.

در مجموع ۶ اثر توسط گروه‌های مختلف از سراسر استان برای رقابت و راه‌یابی به مرحله کشوری به این مهرواره ارسال شده بود که از میان آنها سه گروه به عنوان برگزیده انتخاب و به مرحله کشوری راه یافتند.

۶ گروه راه یافته به مرحله استانی شامل گروه‌های موچش، دختران و پسران صاحب در ۲ گروه جداگانه، کامیاران، قروه و سنندج بودند که در نهایت سه گروه موچش، کامیاران و صاحب به ترتیب موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند و به مرحله کشوری راه یافتند.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

سرودهای این گروه‌ها بدلیل دارا بودن شاخص‌های موسیقی در حوزه سرود، شعرهای با محتوا و آموزنده، صداهای زیبا و هماهنگی گروه موفق به دریافت جایزه و لوح تقدیر مهرواره و راه یابی به مرحله کشوری شدند.

۱۲۰ نفر از جمله مربیان، سرپرست‌های گروه‌ها، کودکان، نوجوانان، شاعران و آهنگ سازهای در نخستین مهرواره استانی سرود آفرینش کردستان شرکت کرده بودند.

داوران این دوره امین رحیمی، سید یاسر هاشم‌زاده و رامین شیخ الاسلامی وطنی از کارشناسان و بزرگان موسیقی کردستان بودند.

در حال حاضر ۴۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در ۲۰ مرکز ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی آموزش می‌بینند.

برچسب‌ها

کردستان کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان موسیقی

برترین‌های مهرواره استانی سرود آفرینش در کردستان معرفی شدند - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

نظرها

اخبار بیشتر