سلول‌های عصبی مصنوعی آلزایمر را درمان می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها

سلول‌های عصبی مصنوعی آلزایمر را درمان می‌کنند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
محققان سلول‌های الکترونیکی روی تراشه ساخته اند که می‌توانند فعالیت اعصاب را تقلید و در نتیجه خسارت‌های ناشی از بیماری‌هایی مانند آلزایمر را ترمیم کنند.

خبرگزاری مهر: به نقل از تلگراف، اعصاب مصنوعی ساخته شده که می‌توان آنها را در مغز ایمپلنت کرد تا خسارت‌های ناشی از آلزایمر یا بیماری‌های عصبی دیگر را ترمیم کرد.

سلول‌های عصبی مصنوعی آلزایمر را درمان می‌کنند - 1

گروهی از محققان دانشگاه بث با همکاری محققان بین المللی سلول‌های الکترونیکی ساخته‌اند که روی یک تراشه سیلیکونی قرار دارند. هنگامیکه سیسم عصبی تحریک می‌شود، این سلول‌های الکترونیکی واکنش‌های اعصاب واقعی را تقلید می‌کنند.

اعصاب در حقیقت سلول‌های مخصوصی هستند که پالس‌های عصبی را انتقال می‌دهند و به این ترتیب بخش هایی از بدن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. آنها اجزای اصلی مغز، نخاع و سیستم عصبی هستند. سلول‌های عصبی دور قلب نیز وجود دارند.

دانشمندان مدتها است که سعی دارند سلول‌های مصنوعی مغز را بسازند اما با چالش روبرو بودند زیرا واکنش اعصاب به سیگنال بیشتر اوقات پیچیده و غیرقابل پیش بینی است.

اما اکنون دانشمندان با استفاده از مدل سازی رایانشی توانسته‌اند معادلاتی را انجام دهند که چگونگی واکنش سلول‌ها هنگام دریافت سیگنال از اعصاب خاصی را توضیح می‌دهد. همچنین آنها تراشه‌های سیلیکونی ابداع کرده‌اند که این واکنش را تکرار می‌کند.

آلن نوگارت استاد فیزیک دانشگاه بث و محقق ارشد این پژوهش می‌گوید: تاکنون اعصاب شبیه جعبه سیاه بوده‌اند اما ما توانسته‌ایم این جعبه سیاه را باز و داخل آن را بررسی کنیم.

محققان معتقدند این کشف به تولید نسل جدیدی از ایمپلنت‌ها منجر می‌شود که بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، آلزایمر و همچنین بیماری‌های تخریب اعصاب را درمان می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک1 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو2 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری2 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر