برابرسازی فرصت‌های آموزشی شاخص اصلی رشد و توسعه فرهنگی جامعه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

برابرسازی فرصت‌های آموزشی شاخص اصلی رشد و توسعه فرهنگی جامعه است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
برابرسازی فرصت‌های آموزشی شاخص اصلی رشد و توسعه فرهنگی جامعه است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: تحقق عدالت و برابر سازی فرصت‌های آموزشی از شاخص‌های اصلی رشد و تعالی فرهنگی جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل رنجبر پیش از ظهر سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولین که در سالن همایش معلم اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج با حضور جمعی از مسئولان و خانواده دانش آموزان با نیازهای ویژه برگزار شد، اظهار داشت: ۱۲ آذرماه فرصت مناسبی است تا به وظیفه خود در قبال معلولین عمل وبا نگاهی واقع بینانه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آنان را به جامعه نشان دهیم.

وی افزود: ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی به توسعه فراگیر، عادلانه وپایدار به عنوان شعار امسال روز جهانی معلولین اعلام شده واز نهم تا پانزدهم آذرماه برنامه‌های به مناسبت گرامیداشت هفته معلولین در مدارس با نیازهای ویژه استان برگزار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با اشاره به آمار ۱۳۶۶ نفری دانش آموزان که در سال تحصیلی جاری در مدارس با نیازهای ویژه استان ثبت نام کرده‌اند، ادامه داد: در بین هفت گروه دانش آموزی که از آموزش وپرورش با نیازهای ویژه استان خدمات آموزشی، پرورشی، حمایتی وتوانبخشی دریافت می‌کنند دانش آموز ان با نیاز ویژه ذهنی به تعداد ۹۹۱ نفر بیشترین آمار را دارند.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

رنجبر یادآور شد: در راستای تحقق عدالت آموزشی و تسهیل دسترسی دانش آموزان به آموزش فراگیر بستر مناسب برای حضوروحمایت از ۱۵۰ دانش آموز دارای آسیب بینایی و ۲۷۸ نفر دانش آموز دارای آسیب شنوایی خفیف تا عمیق، ۱۸۰۰ دانش آموز دارای مشکلات ویژه یادگیری وبیش از چهار هزار دانش آموز دیر آموز در مدارس عادی فراهم شده است.

وی بیان کرد: ارتقای سطح توانمندی افراد دارای معلولیت، شناسایی افراد با مهارت بالا، افزایش مشارکت اجتماعی، بالابردن عزت و اعتماد به نفس، آگاه سازی جامعه در خصوص توانمندی افراد دارای معلولیت و تأکید بر حقوق مشخص اجتماعی افرادبا نیازویژه از جمله اهداف برگزاری مراسم روز جهانی معلولین است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با تأکید بررویکرد آموزش تلفیقی و فراگیر، تلاش درراستای کاهش مشکلات ایاب و ذهاب معلولین و ارتقای آگاهی والدین در خصوص روش‌های تربیت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به عنوان برنامه‌های اساسی سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: نگرش منفی به معلولین باعث ایجاد ناکامی، سرخوردگی، عدم اعتماد به نفس و در نهایت افزایش وابستگی و نیاز آنان به دیگران می‌شود.

گفتنی است از دیگر بخش‌های این مراسم، اجرای سرود، نمایش، شعرخوانی و نیز برگزاری نمایشگاه دست سازه‌های دانش آموزان با نیازهای ویژه بود.

برابرسازی فرصت‌های آموزشی شاخص اصلی رشد و توسعه فرهنگی جامعه است - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر