مناقشه اصلی ایران با دشمنان در حوزه فرهنگ است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
مناقشه اصلی ایران با دشمنان در حوزه فرهنگ است

مناقشه اصلی ایران با دشمنان در حوزه فرهنگ است

فارسخبرگزاری فارس |
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دشمنان از اقتصاد و سیاست ایران ضربه نمی‌خورند بلکه آن‌ها بیشترین ضربه را از فرهنگ مردم ایران خورده‌اند و می‌خواهند از طریق فرهنگ ضربه بزنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد در شامگاه سه‌شنبه در اختتامیه جشنواره هفته فرهنگ اردستان با انتقاد از بی‌توجهی به مسأله فرهنگ در تخصیص بودجه گفت: حدود ۶ درصد از کل بودجه کشور را به مسأله فرهنگ تخصیص داده‌اند که وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و صدا و سیما از این بودجه استفاده می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از ۸ هزار میلیارد تومان بودجه فرهنگی، حدود ۲۵۰۰ میلیارد به صدا و سیما فقط اختصاص داده می‌شود و وزارتخانه‌های ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد بالغ بر ۳ هزار میلیارد بودجه و دریافت می‌کنند.

وی افزود: دشمنان از اقتصاد و سیاست ایران ضربه نمی‌خورند بلکه آن‌ها بیشترین ضربه را از فرهنگ مردم ایران خورده‌اند و می‌خواهند از طریق فرهنگ ضربه بزنند.

طباطبایی‌نژاد عنوان کرد: دشمنان خانواده‌ها را هدف قرار دادند و با همین نیت بر روی کم‌فرزندی و طلاق و ازدواج دارند بسیار زیاد کار می‌کنند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

در ادامه حمیدرضا تأملی گفت: در اردستان حرکت به سمت موضوع مشارکت اجتماعی و توسعه است، رقابت‌های سیاسی به نابسامانی‌ها دامن زده است و در اردستان باید به سمت حوزه‌ای می‌رفتیم که از استعدادهای بالقوه برخوردار هستند.

فرماندار اردستان بیان داشت: فعالان سیاسی و جناح‌ها باید در حوزه فرهنگ احساس تکلیف بکنند و فعالیت بالایی داشته باشند که البته برگزاری مراسماتی مختلف مؤید این مطلب است.

تأملی افزود: علیرغم نگرانی‌ها که نسبت به مسایل فرهنگی بوده است در همه بخش‌ها جامعه مردم اردستان واکنش مثبت نشان داد و انجمن‌ها پای کار آمده‌اند و فعالان فرهنگی کمک کرده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت بالای رشد فرهنگ شهرستان گفت: در اردستان خیلی نگران تحقق مؤلفه‌های مادی توسعه نیستیم و بحث اشتغال حرکت مثبتی را دارد، مهم‌ترین مسأله زیربنای توسعه بحث فرهنگی است و حرکتی شروع شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر