دولت قانون هدفمندی را به بدترین شکل اجرا کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
دولت قانون هدفمندی را به بدترین شکل اجرا کرد

دولت قانون هدفمندی را به بدترین شکل اجرا کرد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دولت کار قانونی هدفمند کردن یارانه‌ها و اصلاح قیمت حامل‌های انرژی را به بدترین شیوه ممکن اجرایی کرد.

به گزارش افکارنیوز،

همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلام با اشاره به اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین گفت: برخی مؤلفه‌ها بر سلامت جامعه باید از سوی مسئولان بهداشت و درمان و سازمان‌های حمایتی مورد توجه قرار گیرد؛ افزایش قیمت بنزین توانست بحران اجتماعی به جامعه وارد کرده و به روح و روان مردم آسیب بزند.

اخبار سیاسی- عضو کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: دولت کار قانونی هدفمند کردن یارانه‌ها و اصلاح قیمت حامل‌های انرژی را به بدترین شیوه ممکن اجرایی کرد. البته شاید ملاحظاتی هم در این قضیه داشته است.

وی گفت: همگان می‌دانند که افزایش قیمت بنزین قانونی است، اما به دلیل عدم اطلاع‌رسانی زمان، محل و نحوه اجرای آن و همچنین عدم اقناع افکار عمومی در جامعه سوالات و ابهامات زیادی به وجود آمده و در نهایت خسارات سنگینی را متوجه کشور کرد.

هاشمی گفت: ‌ برون‌داد افزایش نرخ بنزین موجب آسیب فراوان مادی، جانی و روحی به کشور بوده است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: حدود هزار بانک در اثر اغتشاشات اخیر در جامعه آسیب دیده است و همین موضوع توانسته موجب توسعه آسیب‌های اجتماعی در کوتاه‌مدت و میان‌مدت شود.

وی اضافه کرد: ‌ عدم اقناع افکار عمومی در موضوع بنزین توانست فتیله اعتراضات خیابانی را روشن کند، اما پشت سر اعتراضات ممکن است مباحث عمده‌ای خوابیده باشد؛ چراکه دشمنان قسم‌خورده هم به دنبال سوءاستفاده از این موقعیت‌ها هستند. نباید این اعتراضات را فقط مرتبط به دشمنان بیرونی بدانیم و اگر این کار را کنیم سر خود کلاه گذاشته‌ایم، زیرا برخی مردم هم معترض این قضیه بودند.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه دشمنان از محیط آلوده و اعتراضات بنزینی در کشورمان سوءاستفاده کردند، خاطرنشان کرد: روی دیگر این اعتراضات به حجم زیاد مطالبات نشنیده مردم بازمی‌گردد؛ چراکه بیکاری و فقر و طلاق و عدم توسعه و پیشرفت عادلانه و رفتارهای هنجارشکن را در طول این سال‌ها ندیده و نشنیده و کتمان کرده‌ایم و برای رفع آنها هم برنامه‌ریزی نداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در هر بحرانی باید مداخلات روانی و اجتماعی از سوی سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف و NGO‌ها انجام شود، لذا باید به صورت فردی و جمعی به آسیب‌های روحی و روانی ایجاد‌شده در جامعه ورود کرده و برای درمان آن فکری کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: دعوت مردم به آرامش و ورود سازمان‌های متخصص نظیر بهزیستی و ان جی او‌های فعال در این زمینه و تبیین مشکلات جامعه و برنامه‌ریزی برای انجام برخی اقدامات باید در دستورکار قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سازمان‌های اجتماعی باید مردم را به امید گرایش داده و جامعه را از یاس فراری دهند، ضمن اینکه امیدوارم روزهای خوش برای ایرانیان هم ایجاد شود.

وی در پایان گفت: ‌ دولت در هر مقطعی از زمان که صدای مردم را بشنود و خود را با آن منطبق کند، ضرر نکرده و نخواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در انتخابات هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها علیرضا احمدی نماینده مردم قم در شورای عالی استان‌ها و مرتضی الویری نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها کاندید ریاست شورای عالی برای سومین سال از پنجمین دوره بودند که در نهایت مرتضی الویری برای سومین سال رئیس شورای عالی استان‌ها شد. در دور اول رأی گیری در انتخابات ۷۱ نفر از ۷۵ نماینده حضور داشتند که مرتضی الویری توانست ۳۵ رأی را اخذ کرده و احمدی تنها ۳۴ رأی آورد و دو نماینده هم رآی سفید به صندوق انداخته بودند. از آنجا که الویری و احمدی هیچ کدام نتوانسته بودند نصف بعلاوه یک رأی کسب کنند رأی گیری مجدد تکرار شد. اما در دور دوم رأی گیری نهایتا الویری با ۴۰ رأی از مجموع ۷۱ رأی رئیس شورای عالی استانها شد. در ادامه این جلسه کیومرث خزلی نماینده مردم استان کرمانشاه و سید عبدالرزاق موسوی نماینده مردم استان فارس به عنوان نامزدهای نایب رئیسی شورای عالی استان‌ها مطرح شدند که در نهایت موسوی با ۴۱ رأی انتخاب شد و خزلی هم ۲۸ رای کسب کرد.

سوالات خبرنگاران درباره بودجه دستگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، به گفته آقای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، نام‌نویسی در طرح اقدام ملی مسکن در ۱۷ استان و ۲۱۸ شهر صورت گرفته و در سایر شهر‌ها هم ادامه دارد. بخشی از سوالات خبرنگاران از اعضای هیئت دولت درباره بودجه دستگاه‌های مختلف بود که نتیجه نهایی پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی، کمیسون تلفیق، تصویب در مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان تعیین می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، صادق زیبا کلام در توییتی ضمن تمجید از شهامت، جسارت و احساس تعهد پروانه سلحشوری، این نماینده مجلس را شایسته لقب «بانوی مدرس» دانست. متن توییت زیباکلام به این شرح است: «بانوی بزرگوار فاطمه سلحشوری، نطق اخیرتان در مجلس یکی از بیادماندنی و تاریخی‌ترین نطق‌هایی بود که ظرف چهل سال گذشته در مجلس شورای اسلامی ایراد شد. شهامت، جسارت، شجاعت و بالاتر از همه احساس تعهد شمابه ملت در بیان حقایق و واقعیت‌های نظام می‌طلبد که بشما با افتخار لقب «بانوی مدرس» اعطا شود.»

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۰ آذرماه

خبری1 روز قبل

گرتا تونبرگ فعال اقلیمی نوجوان، شخصیت سال ۲۰۱۹ مجله تایم شد

تکراتوچند ثانیه قبل

شیخ‌لاری: کادر فنی قبلی آن‌طور که باید و شاید روی تیم کار نکرده اند/ می‌خواهیم تیم را از لحاظ فنی ارتقا دهیم

نود20 دقیقه قبل

وزارت بهداشت: جاسازی قرص برنج یا ترامادول در کیک‌ها عمدی بوده است

خبرآنلاین20 دقیقه قبل

توییت فعال رسانه‌ای اصولگرا درباره نتایج یک نظرسنجی انتخاباتی/ تخریب دولت جواب نداده و اقبال مردم به اصولگرایان کمتر شده است

خبرآنلاین21 دقیقه قبل

پایان دوره مربیگری بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای/ اجرای ضرب زورخانه‌ای به زبان روسی

تسنیم22 دقیقه قبل

واکنش هافبک مطرح لیگ برتر به پیشنهاد استقلالی‌ شدن در نیم‌فصل

جام نیوز23 دقیقه قبل

فرمانده کل سپاه خطاب به دشمنان: اگر دست از فتنه علیه ایران برندارید شما را تعقیب می‌کنیم، می‌یابیم‌ و با آتش کشیدن منافعتان از شما انتقام می‌گیریم

عصر ایران23 دقیقه قبل