۱۲۰۰ هکتار زمین در کردستان تا نیمه آذر جنگل‌کاری می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

۱۲۰۰ هکتار زمین در کردستان تا نیمه آذر جنگل‌کاری می‌شود

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۱۲۰۰ هکتار زمین در کردستان تا نیمه آذر جنگل‌کاری می‌شود - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: تا ۱۴ آذر و همزمان با نهضت نهال‌کاری، بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی در شش شهر تابعه این استان جنگل‌کاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، سعدی نقشبندی اظهار داشت: نهضت نهال‌کاری ابتکاری نو و در جهت گام برداشتن در مسیر توسعه جنگل در کشور است و بدلیل همخوانی با شرایط اقلیمی و بارش اولین بارندگی‌ پاییزی، کاشت درختان جنگلی بلوط و بنه ابتدا به صورت گلدانی انجام شد سپس با اولویت این دو گونه، چاله کنی در عرصه‌های مطالعه شده شروع شد.

وی افزود: تا ۱۴ آذر و همزمان با نهضت نهال‌کاری در کشور، در شش شهرستان تابعه استان، یک هزار و ۲۰۰ هکتار از جنگل‌های استان بذرکاری و نهال‌کاری می‌شود که در فاز اول این طرح ۶۰۰ هکتار نهال‌کاری و ۶۰۰ هکتار بذرکاری با اولویت بلوط و بنه در عرصه‌های جنگلی کاشت می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان ادامه داد: برنامه‌ریزی سایر فعالیت‌های بیولوژیک نیز متناسب با برنامه‌های ابلاغی سازمان جنگل‌ها و شرایط اقلیمی استان در دستور کار است.

نقشبندی یادآور شد: در عرصه‌های مرتعی که پوشش گیاهی ضعیف است و گیاهان خوش خوراک برای دام در آن نمی‌روید اگر این مراتع قرق شود، گیاهان مهاجم از این قرق سوءاستفاده می‌کنند و کل عرصه را فرا می‌گیرند و دام نیز رغبتی برای تعلیف ندارد.

وی با بیان اینکه این قرق کردن به بحث پوشش گیاهی کمک کرده و از فرسایش خاک جلوگیری می‌کند، بیان کرد: از طرف دیگر در فصل گرم سال باعث حریق و آتش‌سوزی می‌شود و برنامه‌ریزی شده تا در مراتعی که گونه‌های خوش خوراک مرتعی آن بیشتر از ۳۰ درصد است، بهره برداران به مدت دو سال از چرای دام خودداری کنند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: نهاده و بذر رایگان در اختیار این بهره برداران قرار می‌گیرد تا آن مراتع دوباره احیا و توسعه یابند و در واقع خود مردم محلی هم به مدت دو سال از آن مراتع نگهداری می‌کنند تا به مرحله بذردهی برسد و بذر گیاهان خوش خوراک جایگزین بذرهای مهاجم شود.

نقشبندی درباره دلیل انتخاب مردم برای مشارکت در این طرح اظهار داشت: مردم بهره‌بردار اصلی مراتع هستند و به دلیل دلبستگی که به منطقه دارند خودشان از آن نگهداری می‌کنند و اگر بخشی از این مراتع آتش بگیرد و یا تخریب و تصرفی در آن صورت گیرد نسبت به آن بی توجه نخواهند بود.

وی افزود: راه‌حل برون رفت اداره کل منابع طبیعی و سازمان جنگل‌ها در بحث حفاظت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی، واگذاری مدیریت این عرصه‌ها به جوامع محلی و مشارکت آنها در بحث حفاظت و صیانت و بهره‌برداری اصولی و هدفمنداز این عرصه‌ها است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان یادآور شد: شعار ما «منابع طبیعی با مردم و برای مردم» است و این شعار نباید به عنوان یک اصل تسهیل‌گری در حوزه‌های منابع طبیعی فراموش شود.

۱۲۰۰ هکتار زمین در کردستان تا نیمه آذر جنگل‌کاری می‌شود - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
فارسفارس5 ساعت قبل
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: تا پایان آبان ماه ۴۲۰۰ میلیارد تومان مالیاتی که شناسایی نشده بود، شناسایی و حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شد. وی افزود: ترک فعل به معنای سرپیچی از وظایف است و ترک فعلها را نیز در کنار فعلها مورد رسیدگی قرار می‌دهیم. رییس سازمان بازرسی گفت: فساد یک پدیده چند وجهی است و خط قرمز دستگاه قضا فساد است. ملاک کار ما قانون است و مماشاتی با دانه درشت‌ها و دانه ریزها نداریم. رئیس سازمان بازرسی تصریح کرد: این سازمان تا پایان آبان‌ماه ۴۲۰۰میلیارد تومان مالیاتی که شناسایی نشده بود، شناسایی کرد و حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است.

نظرها

اخبار بیشتر