تلویزیون چگونه بنیامین بهادری را سوژه کرد؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

تلویزیون چگونه بنیامین بهادری را سوژه کرد؟!

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
تلویزیون چگونه بنیامین بهادری را سوژه کرد؟! - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - در حالی که قرار بود برنامه «ماه ماه» با اجرای بنیامین بهادری، در آخرین ساعت قبل از افطار از شبکه سه سیما روی آنتن برود، پخش نشد و برنامه «محرمانه خانوادگی» جایگزین آن شد

حواشی شبکه سه ادامه دارد: چرا «ماه ماه» از تلویزیون پخش نشد

بالاخره همانطور که انتظار هم می‌رفت، همزمان با نخستین روز از ماه مبارک‌رمضان، متن ویژه‌برنامه‌های متنوع شبکه‌های مختلف، زیر سایه یک حاشیه نسبتا تکراری قرار گرفت تا باز هم شاهد خودزنی سیما در یک تایم طلایی دیگر باشیم.

با خداحافظی احسان علیخانی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم و قطعیت یافتن پایان یک دهه استمرار پخش برنامه رمضانی «ماه عسل» به‌عنوان مهمترین برند شناسنامه‌دار تلویزیون در فهرست تولیدات مناسبتی در یک دهه گذشته، بسیاری کنجکاوانه به دنبال جانشین خوشبختی بودند که شانس بهره‌مندی از مخاطب بالقوه یکی از طلایی‌ترین باکس‌های پخش تلویزیون یعنی دقایق منتهی به افطار در شب‌های ماه مبارک رمضان، را از آن خود می‌کرد.

بیشتر بدانید: از محمدرضا گلزار و احسان علیخانی تا رامبد جوان در اختتامیه جشنواره جام جم + تصاویر

بیشتر بدانید: آیا اجرای بنیامین به جای احسان علیخانی قطعی شد؟

گزینه‌ها و گمانه‌های متعددی هم مطرح شد اما سرانجام این تایم طلایی پخش در کنداکتور شبکه سه در نخستین شب ماه رمضان به بازپخش یک برنامه قدیمی با سوژه تسهیل ازدواج جوانان رسید!

برنامه تلویزیونی «ماه ماه» که بنابر اطلاع‌رسانی روابط عمومی رسانه ملی قرار بود با اجرای بنیامین بهادری جایگزین «ماه عسل» شود، تنها ساعتی مانده به پخش اولین قسمت، از کنداکتور حذف شد تا موج گمانه‌زنی‌ها و حاشیه‌سازی‌ها در فضای رسانه‌ای کلید بخورد؛ موجی که اتفاقا این بار به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی محدود نماند و رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی را هم دربرگرفت؛ برخی از انصراف خود بنیامین و تن ندادنش به حساسیت‌های حضور در یک برنامه زنده نوشتند و دیگرانی در مقابل خبر از مخالفت‌های پشت پرده مدیران ارشد شبکه و معاونت سیما نسبت به این حضور آن هم در دقیقه ۹۰ خبر دادند؛ گمانه‌زنی‌هایی که البته هیچ یک تا امروز به‌صورت رسمی تأیید نشده است.

گمانه‌زنی درباره احتمال پیوستن بنیامین بهادری خواننده پاپ به جرگه «استارهای مجری‌شده» در قاب تلویزیون به حدود یک سال پیش‌تر و زمانی که نخستین خبرها درباره تولید برنامه تلویزیونی «تب تاب» مطرح می‌شد، در فضای رسانه‌ای کلید خورده بود. بهادری گزینه اصلی عوامل این برنامه برای اجرا بود اما سرانجام کرسی اجرای این برنامه به باربد بابایی رسید. نام بهادری اما یک گام به فهرست مجریان احتمالی برنامه‌ها نزدیک‌تر شده بود.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

با وجود این سابقه اما حضور این خواننده جوان به‌عنوان مجری برنامه رمضانی شبکه سوم سیما زمانی قطعی شد که روزنامه جام‌جم به‌عنوان ارگان رسمی رسانه ملی این خبر را در صفحه نخست خود با این تیتر منعکس کرد؛ «بنیامین در ماه عسل». نکته جالب درباره این تیتر استمرار پخش برنامه «ماه عسل» با تغییر مجری بود و این یعنی گمانه‌زنی رسانه‌ها درباره تکیه بنیامین بهادری بر صندلی احسان علیخانی تأیید شده بود.

روز بعد اما خبر دیگری از سوی روابط عمومی رسانه ملی با محوریت معرفی برنامه‌های دم افطار شبکه‌های مختلف سیما برای رسانه‌ها ارسال شد که برمبنای آن اجرای بنیامین بهادری به‌صورت رسمی تأیید شد البته در برنامه‌ای با نام «ماه ماه». بعدتر هم به‌صورت غیررسمی از راهروهای صداوسیما خبر رسید که قرار است در شب اول احسان علیخانی مهمان ویژه بنیامین در این برنامه تازه باشد.

بیشتر بدانید: احسان علیخانی و گلزار مهمان بنیامین می‌شوند!

بعد از حذف ناگهانی این برنامه از کنداکتور شبکه سه و همزمان با اوج‌گیری گمانه‌زنی و انتشار تحلیل‌های رسانه‌ای درباره این اتفاق همه بازوهای اطلاع‌رسانی رسمی سازمان که بالاتر به آن اشاره شد سیاست سکوت در پیش گرفتند تا شاید مزاحم حاشیه‌سازی‌ها نشوند! آنچه مرور شد فرآیند انتشار یک خبر ساده درباره جزییات تولید یک برنامه است که اتفاقا افکار عمومی نسبت به آن کنجکاوی داشتند و بالطبع رسانه‌ها در تلاش برای پاسخ به این کنجکاوی در رقابت بودند؛ در چنین فضایی اطلاع‌رسانی چند پاره و قطره‌چکانی از مجراهای رسمی سازمان صداوسیما اصلی‌ترین زمینه‌ساز برای حاشیه‌سازی در شب اول ماه رمضان شد.

بیشتر بدانید: ایا احسان علیخانی از «ماه عسل» می‌رود؟

بیشتر بدانید: احسان علیخانی از تلویزیون خداحافظی کرد!

بیشتر بدانید: نام اصلی بنیامین بهادری چیست؟ + بیوگرافی

منبع: mehrnews. com

تلویزیون چگونه بنیامین بهادری را سوژه کرد؟! - 23

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در حکمی دکتر محمود خدادوست را به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه منصوب کرد. دکتر خدادوست که تا پیش از این، به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال فعالیت بود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حکمی دکتر محمد علی امام هادی را به عنوان سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه منصوب کرد. توسعه فعالیت‌های فرهنگی، هنری، قرآنی، دینی، اجتماعی و سیاسی در سطوح استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه۷. همکاری با معاونین آموزشی و تحقیقات و فناوری دانشگاه در جهت افزایش و ارتقاء فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مشترک۱۳.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به جوایز برگزیدگان فناوری در هفته پژوهش و فناوری اظهار کرد: علاوه بر تقدیر و لوح افتخار برای برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری، ۱۰۰ میلیون تومان نیز در قالب گرنت فناوری به فناورانی که در ارزیابی‌ها به عنوان برتر انتخاب شوند اختصاص خواهد یافت. به گزارش ایسنا، دکتر مهدی کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تحقق جوان‌گرایی در انتصابات مدیران پارک‌های علم و فناوری کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته توانستیم مدیران پارک‌های علم و فناوری را یک نسل جوان‌تر کنیم. وی با اشاره به جوانگرایی در مدیریت پارک‌های علم و فناوری خاطرنشان کرد: حدود ۱۶ مدیر در یک‌سال و نیم گذشته تغییر کرده‌اند. متوسط سن مدیرانی که تغییر کرده‌اند حدود ۱۶٫۵ سال جوان‌تر شده است. این آمار، بخشی از آمارهای طرح وزارت علوم درخصوص فرصت‌های مطالعاتی اعضای جوان هیئت علمی در صنایع محسوب می‌شود.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
شورای کتاب کودک به مناسبت روز معلولان فهرست کتابی‌هایی با موضوع کودکان با نیازهای ویژه را منتشر کرد. به گزارش ایسنا، شورای کتاب کودک به مناسبت روز جهانی معلولان (توان‌یاب) کتاب‌های برگزیده، شایسته تقدیر، چهارستاره و سه‌ستاره فهرست‌های ۱۳۹۴ -۱۳۹۷ شورای کتاب کودک با موضوع کودکان با نیازهای ویژه را در دسترس مخاطبان قرار داده که در آن به فهرستی از کتاب‌ها، همراه با تصویر جلد، مشخصات و کلیدواژگان آن‌ها دست پیدا می‌کنید. در این آثار شخصیت اصلی داستان کودک یا نوجوان توان‌یاب است. بنا بر اعلام، کودکان و نوجوانان توان‌یاب با خواندن این آثار همراه با کودک داستان به توانایی‌های خود پی می‌برند و با خواندن این آثار با چالش‌های زندگی کودکان توان‌یاب آشنا می‌شوند. این آگاهی راهی برای برقراری ارتباط آنان با کودکان با نیازهای ویژه می‌شود.
فارسفارس21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، بزرگترین سیاه چاله‌ای که در همسایگی کهکشان راه شیری شناسایی شده، ۷۰۰ میلیون سال نوری با کره زمین فاصله دارد. از نظر نظری کوچک‌ترین سیاه چاله تنها ۲۲ میکروگرم جرم دارد. اما در سال‌های اخیر شناسایی سیاه چاله هایی سنگین وزن امکان پذیر شده که در کهکشان‌های دور و نزدیک واقع هستند. شناسایی سیاه چاله جدید با استفاده از تلسکوپی موسوم به Very Large صورت گرفته که در مرکز کهکشان Holm ۱۵A در خوشه Abell ۸۵ واقع است. در این خوشه حدود ۵۰۰ کهکشان جای گرفته‌اند و Holm ۱۵A یکی از کهکشان‌های سبک وزن تلقی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر